1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Mládež
 • Ostatní
 • Přátelská utkání mužů

  Ve druhém přátelském utkání se na umělé trávě v Nové Pace představil soupeř z nedalekých Lázní Bělohrad, hrající 1. A třídu. Mužstvo, se kterým jsme v poslední době sehráli již několik utkání a všechna byla jak herně tak i výsledkově vyrovnaná. To se dalo očekávat i v tomto utkání.
  Zápas začal aktivně hostující celek a v prvních desíti minutách dostával domácí do svízelných situací, avšak k brankovému efektu to nevedlo. Poté se hra vyrovnala a v celkem vysokém tempu se obě mužstva dostávala do nebezpečných situací. Změna skóre přišla v 23. minutě, kdy rychlou kombinaci domácích zakončil Kříž a poslal domácí celek do vedení. Ve stále vyrovnané hře si hosté vypracovali dvě velké šance, ale v koncovce selhali.
  Druhý poločas po vystřídání hráčů na obou stranách hra trochu ztratila tempo a více ze hry měl hostující celek. Opět však selhal v koncovce, buď nepřesnou finální přihrávkou, nepřesným zakončením nebo dobrým zákrokem domácího brankaře. A tak přišel trest ze strany domácích. Ti po kombinaci za kterou by se nemuselo stydět žádné ligové mužstvo zvýšili na 2:0. Celá akce začala před domácí šestnáctkou, kdy nahrávku u postranní čáry obdržel Kříž, ten druhým dotekem přenesl míč přes celou šířku hřiště na rozeběhnutého Janoucha,  který si míč zpracoval, od soupeře dostal dostatek času aby počkal s přihrávkou na spoluhráče a poté centrem na hranici velkého vápna našel rozeběhnutého Kříže a ten z první trefil přesně. Hosté se po obdržené brance domácí celek zatlačili. Na domácí branku se valil jeden útok za druhým, ale branku stále nepřicházela. Až patnáct minut před koncem dostal hostující celek možnost vstřelit branku. Pomohli jim v tom domácí, kteří při jedné nebezpečné situaci zahráli nedovoleně v pokutovém území a rozhodčímu nezbylo nic jiného než odpískat pokutový kop. K jeho zahrávání se postavil nejzkušenější hráč hostí Kazda, který si s nabídnutou výhodou poradil 2:1. Do konce utkání scházelo v té době ještě pro domácí dlouhých patnáct minut. Do konce utkání již žádná branka nepadla i když hosté si ještě několik šancí ke srovnání skóre vypracovalo.

  Celkem hezké utkání trochu kazila nervozita na obou stranách.

   1.FK Nová Paka  - FK Lázně Bělohrad  2:1 (1:0)

  Sestava Nové Paky: Vočka (46. Strohschneider) – Štefan, Kříž, Janouch, Bláha, Jisl, Machát, Číla, Truneček, Kuchta, Sklenář, Nydrle, Stránský, Hanka, Ulrich T.


  Novinky

  13. 08. Odjezd mužů k zápasu do Kosiček je v 15:15 od stadionu.

  Příští zápasy

  13. 8. 10:00 U15: Nová Paka/ Stará Paka - Jičín
  13. 8. 12:30 U17: Nová Paka - Vrchlabí
  13. 8. 17:00 MužiA: Kosičky - Nová Paka
  20. 8. 10:00 U17: Chlumec n/C - Nová Paka
  20. 8. 17:00 MužiA: Nová Paka - Dolní Kalná


  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace