1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Mládež
 • Ostatní
 • Rozhovor

  Předseda 1. FK Nová Paka, tedy klubu, jenž je jeden z největších v okrese Jičín, pan Jaroslav Kříž zvolil letos i vyšší patro pověstného činovnického domu a svojí úspěšnou kandidaturou přispěl k jisté personální obměně řídícího orgánu Okresního fotbalového svazu. Na Valné hromadě OFS Jičín dne 26. 02. 2021 získal 14 hlasů od oprávněných volitelů.

  1. Pane Jaroslave Kříži, zkuste nám nastínit, v čem budou spočívat Vaše první kroky či návrhy ve výkonném výboru Okresního fotbalového svazu Jičín?
  "Jak bylo v úvodu zmíněno, budu jedním z nováčků VV OFS. Nejdříve se budu snažit co nejrychleji seznámit s principy fungování tohoto výboru a celého OFS a jsem připraven se zapojit tam, kde bude třeba".

  2. Jak hodnotíte současný stav nebo spíše paralýzu amatérského a mládežnického sportu?
  "Tato situace je přinejmenším velmi nepříjemná a postupem času se stává velmi vážnou. Poslední dobou se stále více zabývám myšlenkou, kolik hráčů a především dětí se po tak dlouhé odmlce dokáže ke svému dříve oblíbenému sportu vrátit. A to hlavně také v souvislosti s naším klubem, kde určitě nemáme napříč všemi kategoriemi dětí nadbytek".

  3. Volby do OFS Jičín byly předmětem poměrně intenzívních vstupů ze strany editora facebookového profilu Fotbal v Královéhradeckém kraji Tomáše Brixiho. Jak byste tuto skutečnost komentoval?
  "Samozřejmě, že jsem tuto aktivitu zaznamenal, ale abych řekl pravdu, moc jsem se tím nezabýval. Na člověka, o kterého tu hlavně šlo, mám svůj vlastní názor a nic na něm nezměnily publikované články".

  4. V šestici Vašich kolegů ve výkonném výboru OFS Jičín jsou čtyři staronoví členové, kteří obhájili mandát, a tři noví členové včetně Vás. Jak hodnotíte tento personální stav?
  "Určitě jako ideálně rozvržený. Ti staronoví mají za sebou spoustu dobře odvedené práce a z toho plynoucích spoustu zkušeností, Ti noví by mohli přinést nové nápady a myšlenky".

  5. V roce 2021 má proběhnout významově velmi výrazná volební Valná hromada FAČR. Kdo by pro Vás osobně byl hypoteticky nejlepší kandidát - Vladimír Šmicer, Petr Fousek, Martin Malík nebo někdo jiný?
  "Kdybych si měl vybrat z uvedených kandidátů, volba by padla na Petra Fouska".

  6. Fotbalové veřejnosti na Jičínsku jste spolu se svými kolegy představil program činnosti a cílů pro další volební období. Co je pro Vás osobně z tohoto programu největší prioritou?
  "Všechny body tohoto programu jsou důležité a jejich naplnění má svůj smysl. Ale především ty, které se bezprotředně týkají vytvoření co nejlepších podmínek pro sportování dětí a mládeže".

  7. Pojďme do minulosti. Jaká byla Vaše fotbalová kariéra? Které své dva hráčské či funkcionářské vklady považujete své největší úspěchy?
  "Co se týká fotbalové kariéry, jako hráč jsem nikdy v žádných soutěžích na klubové úrovni nepůsobil. V mládí jsem preferoval jiné sporty. Jako trenér jsem v našem klubu za přibližně 14 let prošel všemi věkovými mládežnickými kategoriemi. Zároveň jako funkcionář působím asi polovinu této doby. Jsou tady věci, které se povedly a mám z nich dobrý pocit. Ale jestli to byly úspěchy, to nechám na posouzení jiným".

  8. Řekněte našim čtenářům, jak se tak stane, že člověk uchopí pomyslné žezlo amatérského fotbalového klubu, že si na svá bedra vezme řadu povinností, které mu vezmou jeho volný čas a nepřinesou žádný hmotný efekt?
  "V mém případě se to stalo úplnou náhodou. Když se předešlé vedení klubu rozhodlo ukončit svoji činnost v Nové Pace, nezbývalo nám spolu s ostatními trenéry nic jiného, než převzít tyto povinnosti a zabezpečit tak pokračování chodu packého fotbalu. V nově zvoleném výkonném výboru jsem se stal předsedou. V danou chvíli jsem měl obrovskou motivaci - oba synové byli našimi aktivními hráči a do fotbalu zapálení".

  9. Přejděme do Nové Paky. Řadu mládežnických týmů, které máte v soutěžích, tvořili a tvoří hráči nejen z Nové Paky se třemi základními a středními školami, ale i ze sousední Staré Paky. Nicméně Vám chybí dorostenecké kategorie, což není pro budoucnost packého fotbalu optimální. Jaký je plán v této oblasti?
  "Přiznávám, že tento problém nás velmi trápí. Už dopředu jsme věděli, že tady máme co do počtu hráčů velmi "slabé" ročníky 2003,2004,2005. Pokusili jsme se navázat spolupráci s okolními kluby a vytvořit v této kategorii souklubí s účastí v krajských soutěžích, ale bohužel se nám to nepodařilo s nikým dotáhnout do konce. Aktuálně máme nějaké dorostence na dočasném přestupu, ale převážnou část z nich jsme posunuli do mužské kategorie, kde se zapojují v našem "Béčku" ale i "Áčku". Věřím, že se nám podaří mladší dorost pro příští sezónu do soutěží přihlásit".

  10. Nyní už trochu nevážně. Vzpomínáte na nějaký svůj nejkrásnější nebo nejvýznamnější vstřelený gól a pokud ano, kdy to bylo a v jakém zápase?
  "Bohužel, jak jsem zmínil, moje fotbalová kariéra v podstatě neexistovala. No a nějaké ty góly na "sranda" turnajích nebyly zas tak důležité".

  11. Sparta nebo Slavia nebo někdo jiný?
  "Už kvůli synovi, který je obrovským fanouškem Sparty, nemohu odpovědět jinak, takže Sparta Praha".

  12. Nyní Vás vyzkoušíme jako prognostika. Slavia Praha hraje v osmifinále Evropské ligy dvojzápas s Glasgow Rangers. Jak tyto duely dopadnou a kdo postoupí?
  "Po domácím vítězství a remíze venku postoupí Slavia".

  13. Fotbalový funkcionář má poměrně omezený časový prostor pro dovolenou. Jaká je pro Vás ta ideální?
  "Aktivní dovolená s rodinou a přáteli, v podstatě kdekoliv, v ideálním spojení - stan a kolo, případně doplněné turistikou".

   


  Novinky

  Příští zápasy


  Nyní nejsou žádné zápasy naplánované.  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace