1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Mládež
 • Ostatní
 • Vítězství na hřišti soupeře

  V pátém kole 1.B třídy zajížděl první celek mužů na hřiště nevyzpytatelného mužstva ze Skřivan. Povětšinou se hostům na tomto hřišti výsledkově nedaří a tak se čekalo jakým způsobem se po zlepšení hry zejména v posledním zápase proti Vrchlabí celek Nové Paky představí.

  Začátek utkání nabral klasický scénář. Hosté působili trochu ospalým dojmem a domácí toho využívali k rychlým protiútokům. Domácí na tento styl mají dostatek hráčů a to se také potvrdilo, když po zbytečné ztrátě míče na středovém kruhu vyslali kolmici na svého útočníka a ve 22. minutě domácí vedli 1:0. O pár minut později měli domácí další možnost ke změně stavu, když zahrávali trestný kop z nějakých 22 metrů. Střela mířila pod břevno hostující branky, naštěstí pro brankaře do míst ve kterých se pohyboval a střelu vyrazil nad svoji branku. Až od tohoto okamžiku se zlepšila hra hostujícího týmu a najednou i domácí obrana měla spoustu starostí. První dvě vážnější situace před domácí brankou vyřešila, ale poté přišla pětiminutovka ve které hosté vstřelili tři branky. Nejprve se ve 32. minutě za domácí obranu dostal Rosputniak a sám na brankaře uspěl 1:1. O dvě minuty později si stejný hráč naběhl na trestné střílení od Ondry Krejčího a hlavou míč poslal do protipohybu brankaře domácích 1:2. Za další dvě minuty hosté vstřelili třetí branku. Po kombinaci Jisla s Machátem se prvně jmenovaný na koncové čáře zbavil protivníka, míč si vyvedl před branku domácích a k bližší tyči překonal domácího brankaře. Po třetí brance se hra na obou stranách trochu otevřela. I domácí měli možnosti ke skórování, dvakrát jejich střely zastavila branková konstrukce a na druhé straně zase změnu skóre znemožnila nepřesnost v zakončení.
  Druhý poločas začal dobře pro hosty. Ve 48. minutě se v pokutovém území míč dostal ke Kuchtovy, ten si míč zády k bráně zpracoval a z otočky za přispění domácího hráče překonal brankaře počtvrté. V 54. minutě se potřetí v utkání prosadil Dominik Rosputniak. Po trestném kopu od postranní čáry si naběhl na na bližší tyč ve vzdálenosti pokutového kopu a střelou bez přípravy nedal domácímu brankaři šanci 1:5. Poté hostující celek dovolil domácím trochu zdramatizovat utkání. Nejprve v 62. minutě nabídl domácím pokutový kop, který s přehledem proměnili na 2:5 a za necelé tři minuty se skóre měnilo znovu, to když domácí proměnili další rychlý protiútok 3:5. Domácí cítili šanci a tak se tlačili dopředu, což zase nabízelo příležitosti k protiútokům hostů, takže pro diváka celkem zajímavé utkání. V 79. minutě skóre utkání uzavřel Michal Číla, který jeden z brejků proměnil a stanovil konečný výsledek 3:6

   

  Skřivany - 1.FK Nová Paka 3:6 (1:3)

  branky: 32. Rosputniak, 34.Rosputniak, 36. Jisl, 48. Kuchta, 54. Rosputniak, 79. Číla
  ŽK: 6:2

  Sestava Nové Paky : Vích – Štefan, Lenfeld, Janouch, Bláha – Krejčí(77. Wolf), Číla, Machát, Jisl(60. Kříž) – Kuchta, Rosputniak(88. Hanka)

  Komentář k zápasu:

  Jiří Suchánek, trenér (domácí): Od začátku sezóny se nám nedaří vypořádat se s absencemi krajních obránců. Inkasujeme příliš branek, které jsou často velmi laciné. Navíc se trápíme s koncovkou. Hosté z Nové Paky byli značně produktivní a zaslouženě zvítězili.

  V. Horák (hosté): Začátek utkání nám opět nevyšel. Domácí zcela po zásluze šli do vedení. Asi od 30. minuty jsme hru vyrovnali a hlavně proměnili šance. Nástup do druhého dějství se nám opět povedl a i když jsme domácím dovolili ještě dvakrát skórovat vítězství jsme si již nenechali utéct.


  Novinky

  Příští zápasy


  Nyní nejsou žádné zápasy naplánované.  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace