1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Mládež
 • Ostatní
 • Prohra na konec podzimu

  K poslednímu utkání podzimní části cestoval první celek Nové Paky na hřiště do Dolní Kalné.
  O těžkosti utkání se vědělo již předem, neboť domácí se v tabulce pohybují na šestém místě a navíc skoro dvacet čtyři hodin deště zrovna hrací ploše také napomohlo. A takto se i celý zápas nesl.
  Začátek utkání vyšel hostujícímu celku, zatlačil domácí před svoje velké vápno a na těžkém terénu se snažili kombinačně prosadit, bohužel moc nadějných finálních přihrávek do pokutového utkání nesměřovalo. V největším tlaku hostí však vstřelili branku domácí hráči. Hostující obrana ve snaze konstruktivně rozehrát v souboji na rohu velkého vápna přišla o míč, domácí hráč svoji přihrávkou našel zcela osamoceného spoluhráče a pro něj nebyl problém z nabídnuté situace vstřelit vedoucí branku 1:0. I po obdržené brance se hosté snažili o vyrovnání, stále domácí tým přehrávali a ti si na velmi těžkém terénu s ničím nelámali hlavu, jednoduchým odkopem se znovu zformovali a opět byli připraveni na tlak hostující týmu. Ovšem od nějaké 35. minuty se obraz hry zcela změnil, najednou byli všude dřív domácí, vyhrávali souboje a hlavně jednoduchou hrou bez vymýšleni se dostávali do šancí, které naštěstí pro hosty všechny ustáli bez obdržené branky.
  Druhý poločas začal pro hosty špatně, když hned ve druhé minutě obdrželi druhou branku. Domácí se dlouhou přihrávkou dostali před velké vápno hostí, jediný domácí hráč si poradil se třemi hostujícími obránci a přihrávkou na neobsazeného spoluhráče ho vybídl ke skórování. Ten šancí nepohrdl a bylo zvýšeno na 2:0. Hosté se nevzdávali, ale na čím dál těžším terénu se bylo čím dál těžší prosadit. Závar v domácí šestnáctce vyřešil s obrovskou námahou domácí brankař. V 58. minutě se hosté konečně prosadili. Po dlouhém výkopu Frajera se proti jednomu domácímu obránci prosadil Janouch a jeho zakončení do protipohybu brankaře znamenalo snížení na 2:1 pro domácí. Hra vypadala stále stejně, snaha hostí o kombinaci a jednoduchost na straně domácích. V 70. minutě byl již domácí brankař podruhé překonán, ale pomohla mu konstrukce branky. Hned na to další šance hostí končí mimo branku. Dlouhá rozehrávka domácích, jeden hráč proti třem které jediným dotykem dostal mimo hru a navíc nahrávkou našel opět samotného spoluhráče a ten zvyšuje na 3:1. Tlak hostí pokračoval, ale vyložených šancí měl poskrovnu. Proti dvě šancím se vytáhl domácí brankař a zbytek buď zablokovala obrana nebo nepřesnost v zakončení zabránila vstřelení branky. Utkání vzhledem k terénu bylo plné osobních soubojů a nepřesností a o vítězství víc než fotbalovost rozhodovala vůle a větší chuť poprat se o body zvítězil domácí celek.

  Dolní Kalná - 1.FK Nová Paka   3:1 (1:0)

  branky: 58. Janouch
  rozhodčí: Tuček, Fryš, Erlebach
  DS: Kemza
  ŽK : 3:1
  diváků: 90

  Sestava Nové Paky : Frajer – Štefan(84. Stránský), Lenfeld, Fajta,  Bláha – Krejčí, Machát, Číla, Jisl(78. Kříž) – Janouch, Militký (61. Sklenář)

  Tomáš Navrátil, trenér(domácí):. Komentář k zápasu: Pod Kaštany zavítal velmi kvalitní soupeř, se kterým se nám dlouhodobě nedaří. Tentokrát jsme ale na terénu hraničícím s regulérností body doslova urvali. Byli jsme produktivní, ze čtyř šancí vstřelili tři branky, do hry dali srdíčko a v brance měli vynikajícího Vildu Ulrycha. Po vyrovnném 1.poločase nás v tom druhém soupeř mačkal, byl nebezpečný zejména ze standartních situací, ale ustáli jsme to a důležité body tak zůstaly doma. Za celý podzim hráčům a fanouškům děkuji.

  V. Horák (hosté):. Utkání na velmi těžkém terénu nemělo s fotbalem moc společného. Třicet minut jsme domácí jasně přehrávali avšak místo abychom vstřelili branku tak ji po zbytečné ztrátě před vlastním velkým vápnem obdržíme. Na konci poločasu nás domácí přehrávali to jsme ustáli. Hned ve 47. min. branka na 2:0, my jsme snížili, ale další chyba obrany dovolila domácím vstřelit branku na 3:1 která vše rozhodla. Utkání bylo o vůli a tu měli domácí větší než my a mají body ke kterým jim gratuluji.


  Novinky

  Příští zápasy


  Nyní nejsou žádné zápasy naplánované.  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace