1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Dorost
 • Mládež
 • Ostatní
 • Pohárová výhra

  Prvním utkáním nové sezony bylo pohárové utkání kde nám losem byl určen soupeř z Rudníku. S tímto mužstvem které po opuštění 1.B třídy před loňskou sezonou jsme sehráli na jeho hřišti vždy velice vyrovnané a pro nás většinou nepovedené utkání. Domácí v minulé sezoně těsně nepostoupili zpět do krajské soutěže a tak nikdo o kvalitě domácích nevěděl nic bližšího.
  Utkání jako takové začalo dvěmi velkými šancemi hostujícího týmu, které však neproměnil. Hned ve třetí minutě navíc hosté dostali šanci v podobě pokutového kopu, za hraní domácího  obránce rukou v pokutovém území. K jejímu zahrávání se postavil Machát, kterého domácí brankař vychytal a stav zůstal 0:0. Poté hosté neproměnili další dvě příležitosti, až se v desáté minutě dostal míč k Hakenovi a ten střelou z 25 metrů prostřelil vše 0:1. Místo aby hosté svůj náskok navýšili tak povolili domácím dostat se do zápasu a po jedné z celkem hezkých kombinací se jim v 16. minutě podařilo vyrovnat stav utkání 1:1. Poté v dusném počasí začali obě mužstva hrát fotbal nahoru dolu s náznaky šancí na obou stranách, ale až ve 30. minutě se měnil stav na ukazateli. Znovu do vedení poslal hosty Rosputniak a o malou chvilku později svoji snad čtvrtou šanci proměnil Sklenář a zvýšil vedení na 3:1 pro hostující tým.  Tento stav vydržel až do poločasové přestávky.
  Druhý poločas přinesl hned v první minutě další branku hostujícího týmu, když se střelecky prosadil Ondra Janouch a stav byl 1:4. Od tohoto okamžiku se domácí prakticky před branku hostí téměř nedostali. Ti z převahy přidali již jen jednu branku, kdy po dalším hraní rukou domácího obránce  v pokutové území byl nucen rozhodčí nařídit další pokutový kop. Tentokrát se  k jeho zahrání postavil Haken. Proměnil ji připsal si druhou branku v tomto utkání. Stav zápasu byl 1:5. Několik dalších šancí hosté neproměnili a ani domácí své dvě šance nedali a tak toto skóre zůstalo až do konce utkání.

  Postupem do dalšího kola se hráči a diváci mohou těšit na celek z krajského přeboru, kdy v sobotu 3.8.  od 17:00  přivítáme na domácím hřišti mužstvo Vrchlabí.

   

  Rudník - 1.FK Nová Paka  1:5 (1:3)

  branky: 10. Haken, 30. Rosputniak, 33. Sklenář, 46. Janouch, 63. Haken (PK)

  sestava Nové Paky : Frajer - Štefan(63. Sucharda), Janouch Honců (46. Vrbka), Lenfeld – Číla(63. Čevela), Machát, Haken, Bláha – Sklenář( 59. Kuchta), Rosputniak

   

  Komentář k zápasu:

  Petr Stránský,Trenér (domácí): Hned od začátku utkání bylo vidět, kdo bude na hřišti pánem. Rozdíl třídy byl znát a hosté na nás valili jeden útok za druhým. Už ve 3. minutě neproměnili pokutový kop, ale i tak se na úvodní branku nečekalo dlouho. Podařilo se nám vyrovnat, ještě do pauzy však soupeř dvakrát odpověděl. Druhý poločas přinesl z obou stran několik změn v sestavě, ale průběh hry byl totožný. Soupeř přidal další dvě branky a ukázal nám, jaký je rozdíl mezi špičkou okresního přeboru a I. B třídy.“

  V. Horák - vedoucí mužstva (hosté): Pohárový zápas ve kterém jsme byli lepším týmem jsme zaslouženě vyhráli. Vstřelili jsme pět branek, ale mnoho dalších šancí jsme neproměnili.


  Novinky

  01. 01. Od ledna již není třeba při utkáních na UMT přecházet z kabin Letního stadionu jelikož jsou k dispozici nové šatny přímo na UMT.

  08. 11. Do souboru ke stažení byl přidám nový ceník UMT od ledna 2020

  06. 11. Do souboru ke stažení byl přidám nový rozpis UMT od ledna 2020

  Příští zápasy


  Nyní nejsou žádné zápasy naplánované.


  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace