1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Dorost
 • Mládež
 • Ostatní
 • Pohárové utkání

  Po měsíci volna a čtrnácti dnech trénování nastoupilo „áčko“ k prvnímu utkání. V zápase předkola Poháru hejtmana byl losem přiřazen soupeř který hraje krajský přebor. Mužstvo Lázní Bělohrad bylo v utkání jasným favoritem a nakonec svoji roli potvrdil.
  V letním přestupovém okně do soupeřova týmu zamířil novopacký Machát a v utkání byl hned jako kapitán mužstva. Opačným směrem zamířil do kádru Nové Paky Vašek Procházka, který poslední dvě sezony působil v dorosteneckých týmech Jablonce nad Nisou. Dalšími hráči kteří před sezonou přišli do Nové Paky jsou Milan Ponikelský z Jaroměře a Ondřej Janouch který poslední sezony působil v divizním Dvoře Králové.
  Utkání týmů z krajského přeboru a 1.B třídy mělo svoji kvalitu a divákům se muselo líbit.
  V utkání se do první větší příležitosti dostali hosté z Lázní Bělohrad, ale zklamalo je zakončení. To samé lze říci o možnostech domácího týmu. V poli byl hostující tým lepší, hlavně co se týče zpracování a pokrývání si míče i hra v osobních soubojích vyznívala pro hosty. Ve 37. minutě se poprvé měnilo skóre utkání. Hosté zahrávali rohový kop ze kterého po druhé dorážce již bezmocného brankaře překonal Jiří Odvárko 0:1.

  Druhý poločas začal aktivitou domácího týmu. Hned ve 48. minutě Tomáš Haken poslal Dominika Rosputniaka do brankové příležitosti, bohužel sám před brankařem si se zakončením neporadil. O chvilku později se do dobré příležitosti dostal Jan Kuchta, ale o kousek delší přihrávku těsně před hráčem chytil Šebesta v brance hostí. Pak přišel úsek zápasu, který rozhodl o vítězi. V 65. minutě po nedůrazu domácích před svoji brankou se hostující Jirka Odvárko trefil podruhé. A pouhé tři minuty na to se chytře prosadil hostující Kuba Lánský, který lobem z poloviny hřiště zaskočil brankaře Jurča 0:3. V úmorném teple od tohoto okamžiku již hosté ovládli hru, ale nutno podotknout, že domácí tým jim byl vyrovnaným soupeřem. Nakonec se hosté brankově prosadili ještě jednou, když v 75. minutě hezký centr od postranní čáry hlavou dostal do branky Jirka Odvárko a zkompletoval tím hattrick.

  1. FK Nová Paka – TJ Lázně Bělohrad
  0:4
  (0:1)

  Branky: 37. Odvárko, 65. Odvárko, 68. Lánský, 75. Odvárko

  ŽK: 40. Haken, 47. Ulrich – 40. Malý, 53. Rychecký, 57. Lánský

  Rozhodčí: Havlík, Pilný, Žák

  Diváků: 173

  Sestava  NP: Jurčo – Honců, Ponikelský, Ulrich, Štefan(53. Sochor) – Janouch, Haken, Číla(75. Čevela), Procházka(81. Kosař) – Rosputniak, Kuchta           

  Sestava LB:  Šebesta – Hrnčíř(77. Balcar), Malý, Marek, Kazda – Loner, Lánský, Machát, Horáček(68. Kluz) – Rychecký(68. Kracík), Odvárko


  Novinky

  Příští zápasy


  Nyní nejsou žádné zápasy naplánované.


  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace