1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Dorost
 • Mládež
 • Ostatní
 • 1. FK Nová Paka

  FK NOVÁ PAKA „A“ – 1.B TŘÍDA

  V soutěžním ročníku 2017/2018 „áčko“ mužů druhým rokem startovalo v krajské soutěži. Jak se říká druhý rok je většinou velice těžký a to se také potvrdilo. Vstup do soutěže se sice mužstvu vydařil a vyhrál první mistrovské utkání doma nad Skřivany 3:1, ale poté se tým trápil. Ve třetím podzimním zápase domácí vítězství nad mužstvem z nedaleké Železnice v penaltovém rozstřelu, prohra také v penaltovém rozstřelu, tentokrát s týmem Kocbeře. Pět proher ze sedmi utkání a psychika mužstva na bodu nula. Sice po herní stránce to nevypadalo špatně, ale naivita v obranné fázi vedla k tomu, že mužstvo nezískává body. Vrcholem podzimní části byla domácí prohra 2:3 se Smiřicemi, do té doby posledním mužstvem soutěže. Naštěstí mužstvo v posledním podzimním kole uhrálo vítězství 2:1 proti Mladým Bukům a stále tak byli v dohledu týmů před nimi.

  V zimní přestávce se hledali posily pro jarní část soutěže. Povedlo se přivést tři hráče. Do útoku přišel z Úpice  Jan Kuchta který již před mnoha lety v Nové Pace působil. Vypomoci v záloze měl Tomáš Haken  z Jičína, který se po delší době vrátil na hřiště vzhledem k léčbě zranění. Třetím hráčem který se v jarní časti představil v dresu Nové Paky byl rodák, který prošel mládežnickými družstvy FC Hradec Králové a za tento tým sehrál i více než osmdesát utkání ve fotbalové extralize. Jirka Poděbradský před příchodem do Nové Paky působil ve Dvoře Králové kde hrál divizi.

  S příchodem těchto hráčů se čekalo herní povzbuzení a očekávání se splnilo. Nejvíce se ovšem osvědčil Jirka Poděbradský. Jeho zkušenosti a dirigování hry celého mužstva ukázalo hráčům že lze hrát s každým soupeřem. Od prvního jarního utkání se velmi zlepšila hra týmu jako celku, což se projevilo v rozdílu obdržených branek v podzimní části (41) a jarní části(20). To vše vedlo k větší jistotě mužstva a i když se herně tolik nedařilo mužstvo žádné utkání nevypustilo a poctivě si připisovalo body do tabulky. Rozdíl v zisku bodů mezi podzimní částí (11) a jarní částí (23) je velký. Konečný zisk 34 bodů stačil k umístění na deváté příčce soutěžního ročníku.
  Vzhledem k vývoji v tabulce mělo mužstvo jisté setrvání v 1.B třídě i pro nadcházející sezonu již čtyři kola před koncem soutěže, tak se sezóna dohrávala celkem v poklidu.
  Nyní mají hráči zasloužené volno, bohužel se nepodaří udržet mužstvo ve stejném složení a tak se budou hledat nový hráči. Nyní je třeba aby někteří hráči vyléčily bolístky a v polovině července naskočili do letní přípravy.

  Prvním utkáním nové sezony je pohárové utkání v předkole Poháru hejtmana kdy byl mužstvu vylosován soupeř hrající krajský přebor TJ Lázně Bělohrad. Utkání je naplánováno na 28. července od 17:30 na hřišti v Dolní Kalné.

   

  První mistrovské utkání nového ročníku 1.B třídy sehraje mužstvo na venkovním stadionu 11. srpna, soupeřem je mužstvo Kocbeří se začátkem utkání ve 14:15 na hřišti v Poříčí u Trutnova.


  Novinky

  Příští zápasy


  Nyní nejsou žádné zápasy naplánované.


  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace