1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Dorost
 • Mládež
 • Ostatní
 • Muži na lídra nestačili

  V 17. kole 1.B třídy čekal naše muže nejtěžší možný soupeř. Celek zajížděl na hřiště lídra soutěže,který v dosavadním soutěžním ročníku zatím ztratil pouhé čtyři body, když jednou prohrál a jednou uhrál nerozhodný výsledek.
  Našim mužům se zatím jarní utkání vydařila a tak se chtěli i na hřišti vedoucího týmu ukázat v dobrém světle. To domácí celek v prvním jarním kole poprvé v soutěži prohrál s mužstvem Miletína 0:4, ale vše hned napravil v minulém utkání, když na hřiště Trutnova „C“ vyhrál 7:2.
  Do tohoto utkání nastoupili domácí posíleni několika hráči širšího kádru „A“ mužstva. I když se jedná o mladé hráče, všichni však prošli mládežnickými celky Pardubic nebo FC Hradec Králové a tak herní kvalita těchto hráčů je na tuto soutěž dost vysoká.
  A herní převaha domácích se ukázala od samotného začátku utkání. Technická vyspělost domácích, výborný pohyb hráčů bez míče a trochu zakřiknutost hostujícího týmu vedla k územní převaze ze které domácí vytěžili dvě branky. V sedmé minutě hostující obrana neodvrátila míč do bezpečné vzdálenosti, ve vzdálenosti 30 metrů míč převzal domácí Jiroutek, obešel dva bránící hráče a střela, kterou Jurčo jen lehce tečoval zapadla k tyči  1:0. V této fázi se hosté víceméně na nic nezmohli a kdyby bylo skóre ve prospěch domácích vyšší nikdo by se nedivil. Ti ovšem několik šancí neproměnili až ve 22. minutě centr domácího hráče přeletěl přes celé pokutové území, kde sice tísněn ale přesto domácí hráč Veverka zvýšil vedení domácích na 2:0. Teprve od tohoto okamžiku se hostující celek trochu osmělil. Do konce prvního poločasu již byli zaměstnáni oba brankaři, ale již ani jedno mužstvo své šance neproměnilo.

  Do druhého poločasu vstoupilo mužstvo hostí se snahou udělat něco s probíhajícím utkáním. V prvních deseti minutách si vytvořilo pár nebezpečných situací před domácí brankou, ale vše vyřešila domácí obrana za pomoci svého brankaře bez  obdržené branky. Celé utkání se zlomilo v 58. minutě. V souboji u postraní čáry na polovině domácích hostující hráč prohrál osobní souboj a domácí během 5 vteřin tuto chybu potrestali a zvýšili své vedení na 3:0. A když v 74. minutě domácí zvýšili z trestného kopu na rozdíl čtyř branek bylo s konečnou platností rozhodnuto o vítězi utkání. Hosté se stále snažili, několik ošemetných situací před domácí brankou si také vytvořili, ale vstřelit branku jim dlouho nebylo souzeno. Nakonec se jim to přeci jen povedlo, a to když v 87. minutě si zaběhl za domácí obranu Rosputniak střelou o tyč uzavřel stav utkání nekonečných 4:1.

  Hosté se snažili, na herně vyspělejší domácí hráče však nestačili,přesto je třeba mužstvo pochválit, že i za  nepříznivého stavu se snažili hrát a zápas nevypustili.

  Kratonohy - 1. FK Nová Paka
  4:1(2:0)

  branka: 87. Rosputniak

  sestava: Jurčo Michal (K) - Sochor, Rosputniak, Povr, Číla, Brádle(18. Kukučka), Fišar, Machát, Bláha, Krejčí(82. Bejr), Ulrich

  Zdeněk Lukeš - trenér:

  Dnes jsme neodehráli špatný zápas a kluky musím pochválit za velkou bojovnost a snahu hrát.Bohužel soupeř má velice kvalitní tým a zaslouženě vyhrál.

   

  Martin Nun, trenér (domácí):

  Srdcař Michal Lesák nás dnes podržel na pozici brankáře a od toho se odvíjel celý zápas, kde jsme byli jednoznačně lepším týmem a zaslouženě tak vyhráli.

  výsledky a tabulka zde


  Novinky

  29. 04. Odjezd dorostu k utkání do Č. Kostelce je v 12:15 od stadionu v N. Pace

  28. 04. Odjezd st. přípravky k turnaji do Jičína je v 12:00 od stadionu v N. Pace

  28. 04. Odjezd mužů k zápasu do Dvora Králové je v 15:30 od stadionu v N. Pace

  28. 04. Odjezd st. žáků k utkání na Slavii HK je v 8:15 od stadionu v N. Pace

  25. 04. Odjezd st. žáků k utkání do Dvora Králové je v 15:45 od stadionu v N. Pace

  Příští zápasy

  25. 4. 17:00 U15: Dvůr Králové - N/S Paka
  28. 4. 10:00 U15: Slavia HK - N/S Paka
  28. 4. 10:15 MužiA: 1. FK Nová Paka "B" - Miletín "B"
  28. 4. 17:00 MužiA: Dvůr Králové - 1. FK Nová Paka "A"
  29. 4. 14:30 Dorost: Č. Kostelec - N/S Paka

  Ke stažení


  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace