1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Dorost
 • Mládež
 • Ostatní
 • Hodnocení podzimu v 1. B třídě

  Po radosti která v červnu propukla po vítězství v okresním přeboru se družstvo mužů připravovalo na účinkování v nejnižší krajské soutěži. Družstvo které si vybojovalo postup zůstalo v podstatě  pohromadě. Odešel pouze Dan Wojcik, který přijal nabídku Sobotky a zkouší štěstí ve vyšší soutěži. Do zápasů se zapojil i Marián Kukučka, jediný hráč který přišel z jiného klubu. V rozehrané soutěži se do několika  zápasů zapojili také někteří hráči našeho staršího dorostu.

  Začátek soutěže se výsledkově týmu povedl, když z prvního utkání přivezl tři body za vítězství 2:1 ze hřiště v Poříčí u Trutnova, kde hraje svá domácí utkání celek Kocbeří.
  K druhému utkání nastoupila Nová Paka proti rezervě z Jičína. Zde domácí předvedli asi nejlepší výkon podzimu na domácím hřišti, ale v utkání neproměnili své šance a soupeř z minima vytěžil maximum 0:2 a odvezl si tři body.
  Třetí kolo se hrálo ve Valdicích.  Mužstvu se zápas vůbec nepovedl, za celé utkání pouze jednou vystřelil na branku domácích, v obraně ovšem dělali hráči Nové Paky neskutečné chyby, které domácí tým zužitkoval a zaslouženě vysoko 5:0 vyhrál.
  Po vysoké prohře čekal tým domácích soupeř který suverénně vedl tabulku a je největším aspirantem na postup. Kratonohy i v Nové Pace ukázali sílu a zkušenost svého mužstva a v klidu si odvezli vítězství 4:0.
  Další utkání čekalo mužstvo na hřišti rezervy ze Dvora Králové. Tento zápas nebyl z pohledu Nové Paky herně špatný, ale chyby v obraně ukázali jaký je rozdíl mezi 1. B třídou a okresním přeborem. Nakonec prohra 4:1.
  Po třech prohrách se v Nové Pace představilo mužstvo Nového Bydžova. Rezervě soupeře se také výsledkově nedařilo a tak utkání bylo pro oba týmy důležité, ať již z hlediska bodů, ale hlavně z hlediska herní pohody. Nakonec se po boji radovali domácí po výhře 2:1.
  Nejpovedenější utkání na hřišti soupeře sehrálo mužstvo na hřišti Dolní Kalné. Od počátku utkání byli hosté aktivní a i svoje šance proměnili. Za vítězství 4:1 si také zaslouženě připsali tři body.
  Další bod si novopačtí připsali na domácím hřišti, když 2:2 remizovali s Malšovicemi, a nutno podotknout, že bod byl z tohoto utkání zlatý, jelikož soupeř měl nespočet brankových příležitostí, které ovšem neproměnil.
  Utkání v Kobylicích mělo podobný průběh jako většina zápasů Nové Paky. Celkem vyrovnané utkání, ale vše rozhodlo několik hrubých chyb hráčů v obraně a  nakonec jasná výhra domácích 3:0.
  Stejně jako v předešlém utkání se domácí prezentovali proti soupeři z Miletína. Opět stejné individuální chyby vedli k tomu, že si hosté odvezli tři body za vítězství 4:1.
  Další povedené  utkání. Na umělé trávě v Trutnově se proti „C“ mužstvu domácích  novopačtí prokázali větší touhu po vítězství a zcela zaslouženě si připsali další tři body za výsledek 4:1.
  Nejhorší výkon celého mužstva v podzimní části mužstvo předvedlo na hřišti v Chlumci nad Cidlinou. Chvílemi až trapný výkon skončil zcela zaslouženým debaklem 5:1 od mužstva které bylo zcela na chvostu tabulky této soutěže.
  V posledním kole podzimní části zavítal do Nové Paky soupeř z Rudníku. V tomto utkání byli po celé utkání domácí lepším  týmem a zcela zaslouženě vyhrál 3:0.

  Mužstvo si z třinácti podzimních utkání připsalo pět výher, jednu remizu(prohra na PK) a osm proher. Se ziskem 16 bodů a skóre 20:34  figuruje na desáté pozici. V průběhu podzimní části se mužstvo potýkalo s velkou marodkou a tak do některých zápasů naskočilo několik dorostenců a nutno podotknout, že se neztratili a byli platnými členy týmu. Za celou podzimní část se v mužstvu protočilo celkem 22 hráčů, přičemž pouze hrající trenér Marcel Bažik a Pavel Machát nastoupili do vše třinácti utkání. Nejlepším střelcem byl Pavel Machát, který zatížil konta soupeřů sedmi brankami.  Druhý nejlepší střelec Bažik vstřelil čtyři branky. Mužstvo za podzimní část neobdrželo žádnou červenou kartu, ale dostalo 21 žlutých karet, přičemž nejvíce jich obdržel Tomáš Ulrich a to celkem 4.

  Poděkování taktéž patří všem příznivcům a hlavně fanouškům kteří mužstvo doprovázeli na všechna utkání a to i v době kdy se herně mužstvu nedařilo.

   

  trenér Marcel Bažik:  Podzimní část se mi hodnotí těžce. Naše mladé mužstvo doplatilo na nezkušenost což se ukázalo na  postavení v tabulce. Dále byl velký problém se zraněními hráčů což se projevilo tím, že  mužstvu scházela pohoda, na což se ovšem vymlouvat. Hráči musí více chtít. Doufám, že v zimě se dobře potrénuje, povede se přivést do týmu dva – tři zkušené hráče, protože potřebujeme více zkušeností v zadních řadách.

                                                                                                                                                                    Václav Horák

   

                                                                                                                                         


  Novinky

  Příští zápasy


  Nyní nejsou žádné zápasy naplánované.

  Ke stažení


  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace