28. KOLO: FK P?N?ÍN TURNOV - 1.FK NOVÁ PAKA 3:3

NOVOPA?TÍ FOTBALISTÉ DOSÁHLI HISTORICKÉHO ÚSP?CHU POSTUPEM DO ?ESKÉ FOTBALOVÉ LIGY ?

FK P?N?ÍN / TURNOV - 1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV 3 : 3 (1:1)

1.FK NP/RMSK NB: Bartalský (46. Boži?) ? Mokošín, Faitl (46. Jisl), Žalman, Blažej ? Labík (88. Van?k), Ptá?ek (46. Moty?ka), V?chet (46. Rozséva?), Janda - Machá?ek , Bastin .
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY: 34. Bernát, 68. Bárta, 69. Bárta ? 10. Ptá?ek (11m), 58. Blažej, 78. Blažej.

V 28. kole divize ?C? hostoval spole?ný tým Nové Paky a Nového Bydžova na stadionu v Turnov?, kde mu soupe?em byli fotbalisté místního FKP, kte?í jsou farmou prvoligového FC Slovan Liberec. Hostující výb?r trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného byl již p?ed utkáním jasným divizním vít?zem a postupujícím do ?eské fotbalové ligy pro sout?žní ro?ník 2014/2015. Pronásledovatel ze st?edo?eské Dobrovice v sobotním duelu neusp?l v Náchod? a osmibodový náskok divizního lídra tak již nem?že být do konce sout?žního ro?níku ohrožen. Tento fakt dal zápasu diametráln? rozdílný náboj. Oba dva celky tak mohly p?istupovat k utkání zcela uvoln?n? bez jakéhokoli tlaku na výsledek a divák?m p?edvést bezstarostný fotbal. Realita na hrací ploše tyto prognózy nakonec potvrdila. Zápas se hrál oboustrann? bez emocí, ostrých zákrok? a nechyb?lo ani fotbalové ko?ení v podob? šesti branek, po t?ech na obou stranách. Novopackonovobydžovští v úvodu utkání nastoupili v nezvyklém rozestav?ní, když st?edopola?i Michal Blažej a Patrik Mokošín zastávali post krajních obránc? a naopak stopér Martin Ptá?ek se posunul do st?edové ?ady. Aktivní hosté hned na za?átku zápasu n?kolikrát zahrozili p?ed brankou st?eženou Martinem Zoulem. V 10. minut? po faulu v pokutovém území na Tomáše Bastina prom?nil penaltu Martin Ptá?ek ve vedoucí gól. Turnovští spoléhali na rychlé brejky, vedené po k?ídlech, a ty byly pro Petera Bartalského minutu od minuty nebezpe?n?jší. Hostující gólman dlouho t?mto snahám vzdoroval. V 26. minut? zlikvidoval ješt? tutovku Josefa Pet?íka z bezprost?ední blízkosti, ale v 34. minut? již byl na k?ížnou st?elu Pavla Bernáta krátký. V 41. minut? si p?kn? narazil p?ed pokutovým územím Turnova mí? Martin Ptá?ek s Tomášem Bastinem a následnou st?elu prvn? jmenovaného fotbalisty sta?il Martin Zoul vyrazit do bezpe?í. O minutu pozd?ji mohli zase domácí oto?it skóre zápasu. Pavel Bernát unikl po levém k?ídle a jeho následný centr na hlavu nab?hnuvšího Tomáše Kunsta skon?il nad b?evnem hostující svatyn?. Po zm?n? stran se obraz hry nijak nezm?nil, hrálo se nadále celkem vyrovnané utkání. Trené?i divizního lídra Viktor Pa?ízek a Martin Novotný p?ipravili o p?estávce hned ?ty?i zm?ny ve složení svého týmu. V 56. minut? se do dobré st?elecké p?íležitosti dostal Jirka Machá?ek, jehož zakon?ení po p?ihrávce Michala Blažeje jen t?sn? minulo cíl. Skóre se však m?nilo o dv? minuty pozd?ji, když dlouhý vysoký centr Petra Jandy do pokutového území Turnova trefil z voleje Michal Blažej a hosté op?t vedli. Domácí ale o deset minut pozd?ji b?hem jedné minuty skóre zápasu obrátili ve sv?j prosp?ch. Nejprve Tomáš Bárta využil ideální p?ihrávky Martina Finklára do pokutového území a srovnal na 2:2. V 69. minut? ale již domácí poprvé v zápase vedli. To Tomáš Bárta p?edvedl fotbalovou parádu, když si ?brazilsky? obhodil bránícího hrá?e a p?esným lobem p?ehodil vyb?hnuvšího branká?e Milko Boži?e, který o p?estávce vyst?ídal Petera Bartalského. St?eleckým hod?m však ješt? nebyl konec. V 78. minut? zahrával Michal Blažej trestný kop ze vzdálenosti asi 40 metr?. Mí? z kopa?ky hostujícího záložníka plachtil vzduchem tak dlouho, až skon?il pod b?evnem turnovské branky. Tento gól padá zcela jednozna?n? na vrub gólmana Martina Zoula, který vysoký mí? podb?hl a dovolil tak Novopackonovobydžovským celkem lacino vyrovnat na kone?ných 3:3. Zbývající dv? mistrovská utkání (doma s Ústím n.O. a v Letohrad?) mohou již posloužit diviznímu vít?zi jako p?íprava na ?eskou fotbalovou ligu, o kterou ho již nem?že nikdo p?ipravit. Obrovský úsp?ch fotbalu jak v Nové Pace, tak i v Novém Bydžov? je výsledkem poctivé práce všech hrá??, trenér? i managementu obou partnerských klub?. O budoucnosti družstva budou fanoušci v nejbližších dnech informování prost?ednictvím webových stránek a lokálního tisku.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 01. 06. 2014 | 4804 přečtení |