26. KOLO: FK ŽBS ŽELEZNÝ BROD - 1.FK NOVÁ PAKA 2:5

T?ÍBODOVÁ POVINNOST HOST? SPLN?NA ?

FK ŽBS ŽELEZNÝ BROD - 1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV 2 : 5 (1:2)

1.FK NP/RMSK NB: Bartalský (84. Boži?) ? Rozséva?, Faitl, Ptá?ek, Žalman ? Labík (71. Jisl), V?chet (64. Mokošín), Blažej, Janda (77. Moty?ka) - Machá?ek, Bastin (77. Janouch).
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY : 11. Hloušek, 67. Havrda ? 1. Labík, 37. Bastin, 52. Janda, 74. Jisl, 77. Blažej.

V 26. kole divize ?C? hostoval spole?ný tým Nové Paky a Nového Bydžova na h?išti nová?ka této sout?že v Železném Brod?, kde mu soupe?em byli fotbalisté místního FK ŽBS. V domácím celku, vedeném bývalým trenérem 1.FK Nová Paka Josefem Hlouškem, nastoupil i n?kdejší obránce Novopackých Jakub Kordík, jinak odchovanec Sokola Železnice. Železnobrodským se ale v letošním sout?žním ro?níku neda?í a dle dosavadních výsledk? z?ejm? po roce divizi zase opustí. To ale rozhodn? neznamenalo pro hosty, kte?í usilují o p?í?ku nejvyšší, že se domácí v zápase porazí sami. Naopak, Železnobrodští mohou ve zbývajících mistrovských utkáních hrát uvoln?n? a z tohoto pohledu potrápit leckterého favorita a p?ipravit jakékoli p?ekvapení. Po?así fotbalu nep?álo a po celých devadesát minut zkráp?l místní pažit intenzivní d隝. Zápas rozehráli hosté raketov?. Již v 1. minut? lovil domácí gólman Jakub Duchá?ek mí? ze své sít?. Petr Janda se uvolnil v levém k?ídelním prostoru a jeho následný centr prom?nil Tomáš Labík ve vedoucí gól. Novopackonovobydžovští pokra?ovali poté v aktivní h?e, ale finální ?ást vypracovaných akcí byla zna?n? nep?esná. Domácí se dostali do zakon?ení až v 11. minut? a hned z toho bylo vyrovnání. Ned?slednost p?i brán?ní potrestal David Hloušek, který dopravil do branky mí? po st?ele svého spoluhrá?e, kterou ješt? sta?il Peter Bartalský vyrazit p?ed sebe, ale na dorážku posledn? jmenovaného železnobrodského hrá?e byl již krátký. Vyrovnání na ur?itou dobu hosty vyvedlo z tempa a hra se pomalu za?ala vyrovnávat. Domácí se poté n?kolikrát snažili o st?elbu na kluzkém terénu z poza šestnáctky, ale i jejich muška byla zna?n? vychýlená. Klid na kopa?ky hostujících fotbalist? p?inesla ?áste?n? až 37. minuta zápasu, ve které šli hosté znovu do vedení. Paradoxem je fakt, že i druhý gól v síti domácích byl jako p?es kopírák úvodního gólu z 1. minuty. Rozdíl byl jen personální. Centr Radima Žalmana našel nabíhajícího Tomáše Bastina a Novopackonovobydžovští op?t vedli. Po zm?n? stran se sv??enci trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného snažili od úvodního hvizdu p?idat rychle další uklid?ující branku. Tento plán jim vyšel v 52. minut?, ve které Petr Janda zkušen? umístil svoji st?elu k levé ty?i a zvýšil vedení na rozdíl dvou gól?. Nutno poznamenat, že další snaha host? v?tšinou kon?ila mimo domácí svatyni a n?kolik st?el ješt? sta?ili železnobrodští obránci zablokovat. V 67. minut? zúro?il svoji zkušenost domácí Jaroslav Peškar, který po n?kolika naráže?kách v pravém k?ídelním prostoru poslal milimetrový centr na nab?hnutého Luboše Havrdu a ten z bezprost?ední blízkosti podruhé p?ekonal Petera Bartalského a dostal Železný Brod op?t na kontaktní gól. Hosté ale dokázali brzy na tuto branku odpov?d?t. St?ídající Lukáš Jisl byl na h?išti teprve t?i minuty a tvá?í v tvá? nedal branká?i Jakubu Duchá?kovi šanci zasáhnout po ideálním uvoln?ní Petrem Jandou. Brankový ú?et utkání uzav?el v 77. minut? Michal Blažej, kterého do brejku vyslal za obranu soupe?e Martin Ptá?ek. Prvn? jmenovaný prom?nil samostatný nájezd hokejovým blafákem a popáté rozvlnil železnobrodskou sí. Hosté tak splnili t?íbodovou povinnost a upevnili si ?ty?i kola p?ed záv?rem sout?že vedoucí postavení v tabulce se sedmibodovým náskokem p?ed pronásledovatelem ze st?edo?eské Dobrovice. V dalším kole p?ivítají Novopackonovobydžovští na domácím stadionu v ned?li 25. kv?tna 2014 od 17:00 hodin mužstvo Sokola Jablonec nad Jizerou, které letos slouží jako farma prvoligovému FK Baumit Jablonec nad Nisou. P?ípadné vít?zství sou?asného divizního lídra by již hodn? p?iblížilo Novopackonovobydžovské k celkovému prvenství a postupu do ?eské fotbalové ligy pro sout?žní ro?ník 2014 ? 2015, což by pro oba partnerské kluby byl historický úsp?ch, který v Nové Pace ani Novém Bydžov? fanoušci nepamatují.

Viktor Pa?ízek, trenér host?:
Do zápasu jsme m?li skv?lý vstup a hned v první minut? jsme se ujali vedení. Další šance jsme bohužel nevyužili a soupe? nám po naší hrubé chyb? v obran? vyrovnal. Nadále jsme byli aktivní a vypracovali jsme si mnoho šancí. Do polo?asu jsme však využili pouze jednu, proto polo?as skon?il jen nejt?sn?jším rozdílem. Do druhého polo?asu jsme nastupovali s cílem rozhodnout zápas, který se hrál za stálého dešt? a na velmi promá?eném trávníku, což st?žovalo nejen pohyb hrá??, ale p?edevším kombina?ní hru. Hned v úvodu druhé p?le jsme odsko?ili soupe?i na rozdíl dvou branek. Soupe? však hrál velmi sympaticky a p?edevším se snažil o úto?ný fotbal, který mu p?inesl snížení na rozdíl jedné branky. Drama jsme však nedopustili a zápas dalšími dv?ma brankami rozhodli. Te? se musíme soust?edit na další velmi d?ležitý zápas, který nás ?eká.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 17. 05. 2014 | 2790 přečtení |