24. KOLO: TJ DV?R KRÁLOVÉ - 1.FK NOVÁ PAKA 0:2

TJ DV?R KRÁLOVÉ n. L. - 1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV 0 : 2 (0:0)

1.FK NP/RMSK NB: Bartalský ? Rozséva?, Faitl, Ptá?ek, Moty?ka ? Labík , V?chet, Blažej (73. Jisl), Janda (89. Mokošín) - Janouch (83. Žalman), Machá?ek (46.Bastin).
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY : 72. Blažej, 89. Labík

V 24. kole divize ?C? hostoval spole?ný tým Nové Paky a Nového Bydžova na stadionu Pod Hankovým domem ve Dvo?e Králové. Zajímavostí zápasu byl fakt, že sou?asný trenér domácích Miroslav Chalupa byl n?kdejším lodivodem mužstva Nového Bydžova a tudíž ?adu hrá?? hostujícího výb?ru znal nejen podle jména. Královédvorští se potýkají s velkou marodkou, a proto museli v sestav? hodn? improvizovat. Ve výb?ru trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného se již po nemoci objevil i Tomáš Bastin, který na h?išt? nastoupil ve druhém polo?ase. Zápas se hrál sice za slune?ného po?así, ale silný vítr komplikoval ?asto kombinaci obou tým?. V úvodu utkání byli Novopackonovobydžovští o poznání aktivn?jší, ale do zakon?ení svých akcí se dostávali jen sporadicky. Ani domácí toho však dop?edu mnoho nep?edvedli. Nejvýrazn?jším znakem této ?ásti hry tak asi byla ?ada nedovolených zákrok? z obou stran, které tak nejvíce zam?stnávaly hlavní sudí tohoto zápasu Olgu Zadinovou. Do první vážn?jší situace se tak dostali aktivn?jší hosté až v 22. minut?, kdy si na p?esný pas Jirky Machá?ka za obranu domácích nab?hl Tomáš Labík, který postupoval sám na branká?e Dvora Králové Viliama Ulrycha. T?sn? p?ed pokutovým územím však byl hostující hrá? zezadu faulován domácím kapitánem Martinem Kilevníkem, který tak v souladu s literou fotbalových zákon? právem uvid?l ?ervenou kartu a poslal hosty do tém?? sedmdesátiminutové p?esilovky. Následný trestný kop Petra Jandy však skon?il jen t?sn? nad b?evnem královédvorské svatyn?. Od tohoto okamžiku tak za?alo pro vedoucí celek tabulky dobývání domácí defenzivy. I p?es snahu se host?m však neda?ilo dob?e bránícího soupe?e ve finální ?ásti p?ehrát a úsp?šn? akce zakon?it. V 33. minut? Michal Blažej napodobil Jirku Machá?ka a poslal další dlouhý p?esný pas za obranu Dvora Králové, tentokrát na rozeb?hnutého Honzu Rozséva?e, jehož lob p?es vyb?hnuvšího branká?e Viliama Ulrycha skon?il mimo branku. V 35. minut? Petr Janda uvolnil v pravém k?ídelním prostoru Tomáše Labíka a jeho nepovedený centr málem skon?il za zády ochránce královédvorské branky, kterého tak musel v hodin? dvanácté zastoupit bránící spoluhrá?. V záv?ru první p?le se domácí ?ím dále více zam??ovali na brán?ní nerozhodného výsledku a hosté se s tímto faktem jen t?žko vyrovnávali. Po zm?n? stran se tak již více mén? hrálo na jednu branku, ale Královédvorští celkem bez v?tších problém? odolávali hostujícím atak?m. Trp?livost host? ale p?ece jenom p?inesla kýžené góly v síti domácích. V 72. minut? byl p?ed pokutovým územím Dvora Králové faulován Ondra Janouch. K trestnému kopu se tentokrát postavil Michal Blažej a mí? z jeho kopa?ky zastavila až sí domácí branky. Vedení host? bylo sice upracované, ale z hlediska pr?b?hu utkání zcela zasloužené. Kone?nou podobu výsledku však ješt? ud?lal agilní Tomáš Labík, kterého do úniku vyslal v 89. minut? Honza Rozséva?. Zakon?ení prvn? jmenovaného fotbalisty bylo tentokrát p?esné a znamenalo dvoubrankové vít?zství divizního lídra v krajském derby utkání. I když se t?íbodový zisk host? nerodil snadno, vít?zství novopackonovobydžovské fanoušky rozhodn? pot?šílo a hrá?e motivovalo do dalších d?ležitých boj?. Situace v tabulce není zdaleka jasná ani na jednom pólu a zbylých šest kol bude z hlediska d?ležitosti každého zápasu ješt? velice dramatických. V následujícím kole p?ivítají Novopackonovobydžovští v ned?li 11. kv?tna 2014 od 17:00 hodin na M?stském stadionu v Novém Bydžov? dalšího ambiciózního soupe?e, který na ja?e zatím p?edvádí skv?lé výkony, fotbalisty Sokola Živanice, vedené exnovobydžovským Josefem Košátkem. Navíc se v týmu host? objeví ješt? dva fotbalisté, kte?í na podzim oblékali dres divizního lídra, branká? Radim Ottmar a obránce Vojt?ch Pavlásek. I tento fakt m?že být pro fanoušky magnetem k zhlédnutí zajímavého divizního duelu.

Viktor Pa?ízek, trenér host?:
Do dnešního utkání jsme nastoupili s cílem získat t?i body a upevnit si tak vedoucí místo v tabulce. Od úvodních minut jsme byli aktivní. Utkání ovlivnilo vylou?ení domácího hrá?e za stáhnutí našeho hrá?e v sólovém úniku. Od této chvíle jsme na domácí tla?ili, ale dlouho jsme si nevypracovávali vyložené šance, jelikož soupe? velice dob?e bránil. Do druhého polo?asu jsme posílili úto?nou formaci a soupe?e dostali pod soustavný tlak. Nakonec jsme se dostali z velmi dob?e zahrané standartní situace do vedení a výsledek jsme zpe?etili v záv?ru zápasu druhým vst?eleným gólem. Musím ocenit houževnatý a velmi bojovný výkon domácích, kte?í v oslabení velmi dlouho odolávali našemu tlaku a podnikali ob?asné nebezpe?né brejkové situace. Jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli a te? se budeme soust?edit na další d?ležitý zápas, který nás ?eká.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 04. 05. 2014 | 2869 přečtení |