23. KOLO: 1.FK NOVÁ PAKA - SK VYSOKÉ MÝTO 2:1

1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV ? SK VYSOKÉ MÝTO 2 : 1 (0:0)

1.FK NP/RMSK NB: Bartalský ? Žalman (46. Blažej), Faitl, Ptá?ek, Moty?ka ? Labík (86. Mokošín), V?chet, Rozséva?, Janda ? Janouch (88.Jisl), Machá?ek.
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY : 77. Faitl, 83. Janda ? 70. Dan?k

Další t?žký soupe? ?ekal na spole?ný divizní tým Nové Paky a Nového Bydžova v 23. kole na domácím trávníku, kde hostil na ja?e dosud neporažený celek Vysokého Mýta. Hosté byli také jediným podzimním p?emožitelem divizního lídra (3:2). Domácí tak m?li v ned?li na M?stském stadionu v Novém Bydžov? o motivaci postaráno. Sestavu bývalých ?karosá??? pro jarní divizní boje posílili p?edevším exligoví Ivo Svoboda (na podzim SK Svitavy) a Nicolas Šumský (na podzim ND Gorica ve Slovinsku) a na trenérskou lavi?ku usedl Roman Oliva (na podzim Dv?r Králové). Herní projev tohoto mužstva, v?etn? výsledk?, tak nabral diametráln? kvalitativní obrat. Nicolas Šumský se však ve vysokomýtském výb?ru v Novém Bydžov? neobjevil. Domácí trenérská dvojice Viktor Pa?ízek a Martin Novotný stále ješt? postrádala Tomáše Bastina, který po nemoci ješt? nebyl p?ipraven do zápasu nastoupit. Motivaci do utkání nazna?ili Novopackonovobydžovští hned v úvodu zápasu, kdy zatla?ili hosty na jejich polovinu a za?ali si postupn? vytvá?et množství st?eleckých p?íležitostí. Již v 1. minut? vyslal p?esnou kolmicí Honza Rozséva? Ondru Janoucha do pokutového území soupe?e a jeho st?elu dokázal gólman Vojt?ch ?erník, nejlepší hrá? host?, vyt?snit na rohový kop. V 3. minut? zase branká? host? sebral t?sn? mí? z hlavy Tomáše Labíka. Další st?elecké pokusy domácích fotbalist? však v následujících minutách minuly cíl, nebo je likvidoval ochránce vysokomýtské svatyn?. Hosté se poprvé dostali na dost?el branky Petera Bartalského až v 21. minut?, kdy trestný kop musel domácí gólman boxovat do bezpe?í mimo svoje pokutové území. V 23. minut? p?i rychlém brejku Tomáš Labík obešel n?kolik protihrá?? a p?edložil mí? Petru Jandovi, jehož pokus reflexivn? Vojt?ch ?erník nohou zneškodnil. V 32. minut? Ond?ej Janouch se chyt?e prohá?koval v levém k?ídelním prostoru a na jeho následný centr p?ed branku host? Jirka Machá?ek nedosáhl. Hostující mužstvo hrálo v celkem pružném obranném bloku, a do úto?ení se rozhodn? sv??enci trenéra Romana Olivy nijak nehnali, spíše vy?kávali na chyby domácích, které by mohli potrestat. Nutno ?íci, že obranná hra divizního lídra t?ch chyb tentokrát mnoho neud?lala a soupe?i p?ed svoji brankou moc nepovolila. Po zm?n? stran byli nadále domácí aktivn?jší a snažili se o p?ekonání vysokomýtské defenzivy, která se p?edevším opírala o výborný výkon branká?e Vojt?cha ?erníka. V 55. minut? dalekonosný lob Honzy Rozséva?e vystrašil branká?e host? natolik, že ním vyražený mí? vracel Petr Janda do slibné pozice p?ed branku, ale tam bohužel nenašel nikoho ze svých spoluhrá??. Novopackonovobydžovští však po sedmdesáti minutách hry byli potrestáni za neprom??ování šancí a utkání tak dostalo zcela novou dimenzi. Hostující Lukáš Kop?iva obešel v levém k?ídelním prostoru bránícího hrá?e a p?esným centrem našel p?ed Peterem Bartalským nabíhajícího Lukáše Da?ka a ten z bezprost?ední blízkosti poslal hosty ne?ekan? do vedení. O minutu pozd?ji to mohlo být pro domácí ješt? horší, nebo st?ela Lukáše Kopeckého po brejkovém výpadu jen t?sn? minula domácí svatyni. Zde se letos již pon?kolikáté projevily velice dobré moráln?volní vlastnosti novopackonovobydžovského výb?ru, který tento nep?íznivý stav nepoložil na lopatky, ale naopak nabudil k ješt? v?tšímu úsilí, kterým nakonec divizní lídr ukon?il jarní kouzlo host?. V 77. minut? Ivan Faitl po rohovém kopu zády k brance nasm?roval mí? do soupe?ovy sít?. Ani s bodem se však domácí necht?li smí?it a tomu pod?ídili záv?re?nou desetiminutovku zápasu. V 83. minut? Vysokomýtští odvrátili mí? po rohovém kopu na kopa?ku Petra Jandy, který po jeho krátkém vedení nap?áhl leva?kou a nádhern? zato?il st?elu do levého horního rohu ?erníkovy svatyn?. Vít?zství domácích tak je sice vyd?ené, ale dle pr?b?hu zápasu zcela zasloužené. Divizní lídr tak host?m oplatil podzimní porážku ze h?išt? ve m?st? autobus?.

Viktor Pa?ízek, trenér domácích:
Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivn?, da?ila se nám kombina?ní hra, která p?inášela brankové p?íležitosti. Bohužel pro nás jsme ani jednu nedokázali zužitkovat ke vst?elení vedoucí branky. B?hem prvního polo?asu jsme soupe?e prakticky nepustili k vážn?jšímu ohrožení naší branky. Ve druhém polo?ase jsme byli op?t aktivn?jší, ale bohužel jsme inkasovali po jednom z brejk? soupe?e. Ani obdržená branka však kluky nesrazila na kolena, ale naopak namotivovala ješt? k v?tší aktivit?. Odm?nou nám bylo vyrovnání ze standartní situace. Touha po vít?zství byla u kluk? tak obrovská, že v záv?ru zápasu vst?elili rozhodující vít?zný gól. Musím p?ed klukama smeknout za výkon, který v zápase p?edvedli, protože soupe? m?l velkou kvalitu a ukázal, že jeho jarní výsledky nejsou dílem náhody. Byl to náš jednozna?n? nejvyda?en?jší jarní zápas po všech stránkách.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 27. 04. 2014 | 2647 přečtení |