16. KOLO: 1.FK NOVÁ PAKA - TJ SVITAVY 2:0

T?ÍBODOVÝ JARNÍ START PO UPRACOVANÉM VÝKONU ?

1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV - TJ SVITAVY 2 : 0 (1:0)

1.FK NP/RMSK NB: Bartalský ? Žalman (55. Jisl), Faitl, Ptá?ek, Moty?ka ? Labík, Rozséva?, V?chet, Blažej ? Janouch (80.Karanský) Machá?ek.
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY : 44. Faitl, 61. Ptá?ek

Do jara sout?žního ro?níku 2013/2014 vstoupil spole?ný divizní tým Nové Paky a Nového Bydžova na h?išti s um?lou trávou v Chudonicích proti aktuáln? ?tvrtému celku tabulky, mužstvu TJ Svitavy. Hosté v pr?b?hu zimní p?estávky zna?n? obm?nili sv?j kádr a v Novém Bydžov? p?edstavili krom? zkušených fotbalist? i n?kolik debutujících nová?k? z vlastní mládežnické líhn?. Domácí trenérská dvojice Viktor Pa?ízek a Martin Novotný postrádala v tomto úvodním jarním divizním duelu trio opor svého kádru, Petra Jandu, Tomáše Bastina a Ji?ího Va?ka. Zápas se hrál za p?kného, slune?ného po?así s pom?rn? dobrou diváckou kulisou. V ochozech byli p?ítomni i n?kte?í pozorovatelé z ostatních klub? divize ?C?. Novopackonovobydžovští zahájili utkání aktivn? a hosty p?ehrávali p?edevším ve st?edu h?išt?. Hned v 2. minut? se objevil v dobré st?elecké p?íležitosti Tomáš Labík po p?esném dlouhém centru Michala Blažeje. Zakon?ení prvn? jmenovaného k?ižnou st?elou však minulo jen t?sn? svitavskou branku. V 10. minut? Jirka Machá?ek zpracoval v pokutovém území soupe?e perfektn? další dlouhý centr, le? jeho pokus byl v tísni bránících hrá?? zna?n? nep?esný. O dv? minuty pozd?ji o sob? dali také v?d?t svitavští fotbalisté. Michal Seidler se efektn? zbavil v rohu pokutového území bránícího Martina Ptá?ka, ale je st?ela nakonec skon?ila daleko od branky Petera Bartalského. Z hlediska nebezpe?nosti to byla asi jediná vážná situace, do které se hosté v pr?b?hu prvního polo?asu dostali. V 26. minut? došlo p?ed šestnáctkou Svitav k nedorozum?ní branká?e Tomáše Jílka s vlastními obránci, kterého využil Tomáš Labík a sebral mí? t?sn? p?ed vyb?hnuvším gólmanem host?. Kli?ka ale byla natolik dlouhá, že domácí st?elec nedokázal využít situace krátkodob? opušt?né svitavské svatyn?. S p?ibývajícími minutami byla hra domácího výb?ru ?ím dále více upracovaná s množstvím nep?esností a p?ekvapiv? také se špatnou kontrolou mí?e p?i zpracovávání p?ihrávek. V 41. minut? našel agilní Michal Blažej v pokutovém území op?t Jirku Machá?ka, ale ani tentokrát nedokázal novopackonovobydžovský ?Koller? úsp?šn? akci zakon?it. Když se již zdálo, že první p?ta?ty?icetiminutovka branku nep?inese, p?išla 44. minuta a rohový kop Michala Blažeje. Na p?etažený centr si nab?hnul na zadní ty? domácí kapitán Martin Ptá?ek a hlavou vrátil mí? do skrumáže p?ed branká?e Tomáše Jílka. V tísni svitavských bránících hrá?? se nejlépe orientoval Ivan Faitl a tomu se poda?ilo propasírovat mí? poprvé za záda hostujícího gólmana. Po zm?n? stran se obraz hry nijak nezm?nil. Hosté pozorn? bránili a domácí ?asto soupe?ili sami se sebou. V 61. minut? zahrával Michal Blažej trestný kop. ?echraný centr se v pokutovém území dostal k Jirkovi Machá?kovi, jehož pohotovou st?elu z bezprost?ední blízkosti reflexivn? vyrazil Tomáš Jílek p?ed sebe a po naráže?ce se mí? dostal k Martinovi Ptá?kovi a ten dokázal zkušen? této situace využít a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Hosté se po této brance výrazn? zlepšili ve st?edu h?išt? a domácí jen t?žko p?ekonávali defenzivní hráz soupe?e. Nutno ale poznamenat, že ani Svitavští nebyli ve finální ?ásti svých úto?ných pokus? nebezpe?ní a tak zápas p?echázel v celkem málo dramatickou podívanou. Vzruch na h?išt? tak p?inesla až 77. minuta, kdy za svoji nedisciplinovanost uvid?l svitavský František Ptá?ek druhou žlutou kartu a musel tak nedobrovoln? opustit hrací plochu. P?esilovka domácích však ve zbývající ?ásti utkání nebyla v?bec znát. Hosté se i v deseti snažili o p?ípadné zdramatizování zápasu, ale to se jim nakonec nepoda?ilo. Vít?zství domácích je sice zasloužené, ale do ideálního podzimního výkonu m?li Novopackonovobydžovští ješt? daleko. V následujícím mistrovském utkání nastoupí sv??enci trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného v sobotu 15. b?ezna od 14:30 hodin na UMT v Náchod?, B?lovsi, kde jim soupe?em budou fotbalisté místního FK.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 09. 03. 2014 | 2486 přečtení |