14. KOLO : JISKRA ÚSTÍ N.O. - 1.FK NOVÁ PAKA 0:4

HOSTÉ POTVRDILI DOBROU FORMU A P?EZIMUJÍ NA ?ELE DIVIZNÍ TABULKY?

JISKRA ÚSTÍ NAD ORLICÍ - 1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV 0 : 4 (0:1)

1.FK NP/RMSK NB: Ottmar ? Žalman, Faitl, Ptá?ek, Pavlásek (69. Rozséva?) ? Labík, Blažej, V?chet (82. Moty?ka), Janda (76. Van?k) ? Machá?ek (76. Tlustý), Bastin.
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY: 11. Ptá?ek (11m), 54. Bastin, 59. Blažej, 81. Bastin

Ve ?trnáctém kole divizní skupiny ?C? hostoval spole?ný tým fotbalist? Nové Paky a Nového Bydžova na stadionu v Ústí nad Orlicí. Domácí, po velice zda?ilém úvodu letošního sout?žního ro?níku, v posledních kolech sehráli n?kolik neúsp?šných duel? a špi?ku tabulky pomalu opoušt?jí. Hostující výb?r, vedený trenérskou dvojicí Viktor Pa?ízek a Martin Novotný po zvládnutém domácím utkání minulý týden proti ambicióznímu Turnovu, cht?l i v souboji na b?ehu Orlice pln? bodovat. Chladné a vlhké po?así fotbalu nijak zvl᚝ nep?álo a terén místní hrací plochy byl také po?ádn? nasáklý vodou. P?esto se hrálo divácky celkem zajímavé utkání. Novopacko-novobydžovští zahájili zápas aktivn? a již v 2. minut? se ve velice dobré p?íležitosti objevil Jirka Machá?ek po p?edcházející nápadité kombinaci Michala Blažeje a Tomáše Labíka. M?kký terén však znemožnil st?ílejícímu hrá?i d?razn?ji zakon?it své ofenzivní snažení. O dv? minuty pozd?ji zahrozili i domácí, ale centrovaný mí? skon?il mimo branku st?eženou Radimem Ottmarem. V 10. minut? byl v pokutovém území faulován ústeckým branká?em Pavlem Šenký?em Petr Janda. Na?ízenou penaltu bezpe?n? prom?nil Martin Ptá?ek a divizní lídr tak šel do zaslouženého vedení. V dalším pr?b?hu prvního polo?asu se hrálo celkem vyrovnané utkání a ani jeden tým nedokázal ve finální ?ásti svých akcí p?ekvapit obranu soupe?e. 32. minuta zápasu m?la celkem strategický význam z hlediska dalšího vývoje sobotního duelu. Ústecký Filip Grepl dostal p?ihrávku za hostující obranu a postupoval zcela sám na branká?e Radima Ottmara. Hostující gólman však zachoval klidnou hlavu a bravurním zákrokem šanci soupe?e zlikvidoval a udržel tak Novopacko-novobydžovským hubené polo?asové jednobrankové vedení. Po zm?n? stran hned v 46. minut? vst?elili hosté regulérní gól Tomášem Bastinem, ale hlavní rozhod?í Ond?ej Rais jej neuznal a na?ídil proti domácím nep?ímý kop uvnit? pokutového území za malou dom?, kterou však gólman Pavel Šenký? neudržel ve svých rukavicích a dovolil výše uvedenému st?elci dopravit mí? do opušt?né branky v nep?erušené h?e. Verdikt sudího tak byl hostujícími fanoušky nepochopen. V 54. minut? si však Tomáš Bastin vše vynahradil. Dostal se s mí?em za obranu domácích a sta?il ješt? ud?lat kli?ku i branká?i Pavlu Šenký?ovi a op?t do prázdné branky vsítil uklid?ující gól host?. V této ?ásti hry m?li Novopacko-novobydžovští celkem výraznou p?evahu. V 56. minut? sehráli hostující st?edopola?i Tomáš Labík, Michal Blažej a Petr Janda nádhernou kombinaci, kdy gólovému zakon?ení zabránil jen ob?tavý skluz ústeckého bránícího hrá?e. Domácí se ve druhém polo?ase dostali pouze do jediné dobré st?elecké p?íležitosti, ale zakon?ujícího hrá?e v pokutovém území host? zradil terén a mí? mu v rozhodujícím okamžiku od nohy odsko?il. V 59. minut? se op?t m?nilo skóre. Trestný kop Michala Blažeje skon?il po te?i ústeckého fotbalisty pot?etí v domácí síti. Dle dosavadního pr?b?hu hry tak asi nebylo po této brance pochyb o vít?zi tohoto divizního zápasu. Definitivní st?eleckou te?ku utkání ud?lal v 81. minut? ješt? Tomáš Bastin, který poslal do sít? hlavou p?esný centr st?ídajícího Martina Tlustého. V záv?ru zápasu již hosté kontrolovali hru a kombina?n? p?evyšovali domácí, kte?í tak tentokrát zcela evidentn? tahali po v?tšinu utkání za kratší konec. Tímto vít?zstvím si Novopacko-novobydžovští pojistili podzimní divizní primát a p?ed posledním mistrovským utkáním, které sehrají v ned?li 17. listopadu 2013 od 13:30 hodin proti Letohradu z?ejm? již na um?lé tráv? v Chudonicích, ur?it? p?ezimují na vedoucí p?í?ce tabulky divizní skupiny ?C?. Sezóna je tak tedy zatím v polo?ase a o úsp?chu, ?i neúsp?chu lze hovo?it až po 30 odehraných kolech. P?esto je nutno sv??ence trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného za dosavadní vystoupení pochválit, nebo parta kolem již zmi?ovaných trenér? táhne od samého za?átku za jeden provaz a dnes již ani u jednoho hrá?e výb?ru nelze rozeznat jeho bývalou klubovou p?íslušnost. Kluci, jen tak dál, a m?žeme stejn? chválit i na konci tohoto sout?žního ro?níku v ?ervnu 2014?

Viktor Pa?ízek, trenér host?:
Zápas jsme za?ali aktivn? a zasloužen? jsme se dostali do vedení z pokutového kopu. Poté se hra až do p?estávky vyrovnala. Druhý polo?as za?al op?t z naší strany velkým náporem a po zásluze jsme zvýšili náskok. Od druhého gólu jsme soupe?e zcela p?ehráli a vytvo?ili jsme si mnoho gólových šancí, z nichž se nakonec zrodil kone?ný stav 4:0. Druhý polo?as jsme podle mého názoru p?edvád?li nejhez?í fotbal za podzimní ?ást. Kluci zaslouží za výkon absolutorium."

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 09. 11. 2013 | 2749 přečtení |