12. KOLO: SOKOL JABLONEC N.JIZEROU - 1.FK NOVÁ PAKA 0:4

TJ SOKOL JABLONEC NAD JIZEROU - 1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV 0 : 4 (0:2)

1.FK NP/RMSK NB : Ottmar ? Van?k (68. Rozséva?) Faitl, Ptá?ek, Žalman ? Moty?ka (46.Bastin), Blažej, V?chet, Janda ? Machá?ek, Labík.
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY: 18. Faitl, 44. Ptá?ek, 52. Bastin, 66. Faitl.

Ve dvanáctém kole divizní skupiny ?C? hostoval spole?ný tým fotbalist? Nové Paky a Nového Bydžova na h?išti dalšího severo?eského nová?ka této sout?že, v Jablonci nad Jizerou. Domácí fotbalisté plní v letošním sout?žním ro?níku farmu prvoligového Baumitu Jablonec nad Nisou. Velikost místní hrací plochy nepat?í k t?m nejv?tším a tudíž se i v sobotu více jednalo o ?asté kontaktní souboje, než pohledné kombina?ní akce. P?esto v?tšina pam?tník? vzájemných souboj? všech t?í klub? pamatuje v ?Jablone?ku? škvárový povrch a s tím se rozhodn? dnešní realita srovnávat nedá. Za p?kného slune?ného po?así si našly cestu na jablonecká Pil횝ata necelé t?i stovky divák?, z nichž velká ?ást byli p?íznivci hostujícího týmu z Nové Paky a Nového Bydžova. Zápas za?al oboustrann? aktivn? a docházelo k zajímavým situacím p?ed ob?ma brankami. Hned v 1. minut? utkání si domácí p?ipravili dobrou st?eleckou p?íležitost, ale zakon?ující hrá? byl ve finální ?ásti zna?n? nep?esný. Na druhé stran? poté Tomáš Labík ve 3. minut? prováhal vhodný okamžik ke st?ele a tím z šance nebylo nakonec nic. V první ?tvrthodince zápasu byli hosté o poznání aktivn?jší a po vst?elení branky ?hladov?jší?. V 16. minut? se p?kn? uvolnil p?ed šestnáctkou domácích Michal Blažej a jeho lob skon?il ješt? na b?evn? branky st?ežené Robertem Farským. V 18. minut? však hosté sv?j tlak korunovali gólem. Na trestný kop zahrávaný Tomášem Labíkem si nab?hnul do pokutového území hostující stopér Ivan Faitl a mí? z jeho hlavy skon?il až v jablonecké síti. D?ležitý moment pro další vývoj utkání. Jablone?tí se po obdržené brance však rychle vzpamatovali a n?kolika nebezpe?nými kontry zam?stnávali defenzivu hostujícího výb?ru. Obranná formace v ?ele s branká?em Radimem Ottmarem však pracovala spolehliv? a domácím nedovolila vst?elit vyrovnávací gól.. Naopak ve 44. minut?, t?sn? p?ed odchodem na p?estávku si gólovou asistenci op?t p?ipsal Tomáš Labík, jehož p?esný centr do pokutového území Jablonce nádhern? trefil z voleje Martin Ptá?ek a podruhé p?ekonal Roberta Farského. O p?estávce provedla trenérská dvojice hostujícího mužstva Viktor Pa?ízek a Martin Novotný zm?nu v sestav?, kdy za odstoupivšího Petra Moty?ku nastoupil na hrací plochu úto?ník Tomáš Bastin. Tím došlo k posílení ofenzivní síly host?. Po sedmi minutách pobytu na h?išti se dokázal již zmi?ovaný novobydžovský st?elec prosadit. Petr Janda se prokli?koval v levém k?ídelním prostoru a p?esným centrem našel hlavu Tomáše Bastina a ten zvýšil vedení Novopacko-novobydžovských již na t?íbrankový rozdíl. Hosté v této ?ásti hry m?li zápas pod kontrolou a málokdo z p?ítomných pochyboval o t?íbodovém transportu z Pil횝at. V 66. minut? dokázali ?modrobílí? jak jsou fanoušky nazýváni sv??enci trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného, ude?it po?tvrté. Op?t se branková p?íležitost zrodila z k?ídelního prostoru. Tentokrát centr Jirky Va?ka zprava našel v šestnáctce Ivana Faitla a ten svým druhým gólem v utkání zvýšil vedení host?. Jablone?tí i p?es ?ty?brankový handicap neskládali zbran? a snažili se alespo? o ?estný úsp?ch. V n?kolika p?ípadech byli jeho dovršení velice blízko. Radim Ottmar však dokázal t?mto snahám úsp?šn? ?elit a p?ipsal si na své konto další nulu. Novopacko-novobydžovští podnikali v záv?re?né ?ásti utkání spousty brejkových výpad?, ale ?asto si nepohlídali ofsajdové postavení a tím se p?ipravovali o úsp?šné zakon?ení. P?esto se ješt? mohlo skóre m?nit. Jirka Machá?ek nikým neatakován v 85. minut? netrefil branku zhruba ze vzdálenosti 10 metr?. Dalším vít?zstvím si Novopacko-novobydžovští upevnili svoje vedoucí postavení v tabulce divizní skupiny ?C?. V následujícím utkání p?ivítají v ned?li 3. listopadu 2013 od 14:00 hodin na M?stském stadionu v Novém Bydžov? farmu prvoligového FC Slovan Liberec, mužstvo FKP Turnov, v jehož dresu nastupují exligoví Petr Papoušek a Tomáš Jan? a i sou?asní fotbalisté prvoligového kádru Vojt?ch Hadaš?ok a Ji?í Pimpara. Vzhledem k d?ležitosti zápasu však lze p?edpokládat ješt? další posílení turnovského výb?ru v ned?li v Novém Bydžov?, což by mohla být zajímavá pozvánka pro fanoušky domácího výb?ru.

Viktor Pa?ízek, trenér host?: Do zápasu jsme nastoupili s jasným cílem, získat t?i body. Pracovali jsme velmi dob?e v defenzivní ?innosti a již ?tvrté utkání neinkasovali branku. Da?ila se nám kombina?ní hra a vytvo?ili jsme si mnoho brankových p?íležitostí. Soupe?e jsme prakticky po celý zápas k ni?emu nepustili a utkání jsme vyhráli zcela zasloužen?. Musím pod?kovat všem hrá??m za p?edvedený výkon a znovu pochválit naše fanoušky za povzbuzování.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 26. 10. 2013 | 2870 přečtení |