11. KOLO: 1.FK NOVÁ PAKA - FK ŽBS ŽELEZNÝ BROD 5:0

1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV ? FK ŽBS ŽELEZNÝ BROD 5 : 0 (2:0)

1.FK NP/RMSK NB: Ottmar ? Rozséva? (68. Žalman), Faitl, Ptá?ek, Moty?ka (63. Pavlásek) ? Labík (68. Tlustý), Blažej, V?chet (57. Van?k), Janda ? Bastin, Machá?ek.
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY: 4. Blažej, 17. Blažej, 47. Blažej, 70. Žalman, 84. Tlustý.

V jedenáctém kole divizní skupiny ?C? hostil spole?ný tým fotbalist? Nové Paky a Nového Bydžova na M?stském stadionu v Novém Bydžov? severo?eského nová?ka této sout?že, fotbalisty FK ŽBS Železný Brod. Pikantností je fakt, že trenérem host? je zkušený Josef Hloušek, který ješt? v podzimní ?ásti uplynulé sezóny byl kou?em 1.FK Nová Paka. Železnobrodský trenér však utkání nebyl p?ítomen a na lavi?ce jej nahradil Lud?k Hnídek. Utkání se hrálo za p?kného podzimního po?así, bohužel jen p?ed návšt?vou dvou stovek divák?. Ten kdo p?išel, však nemusel litovat. Domácí za?ali zápas aktivn? a na úvodní gól se nemuselo dlouho ?ekat. Již v 4. minut? se v pravém k?ídelním prostoru p?kn? prohá?koval Tomáš Labík a p?ihrál p?ed pokutové území Železného Brodu Michalu Blažejovi, který nádhernou ranou zahájil svoje ned?lní st?elecké p?edstavení. Tato branka p?inesla sv??enc?m trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného pot?ebný klid na kopa?ky a ti pokra?ovali v ofenzivním projevu i v dalších minutách. V 12. minut? zahrával Tomáš Labík trestný kop t?sn? za hranicí šestnáctky a jeho pokus skon?il na b?evn? branky Vladimíra Kopala. V 17. minut? se ale již op?t m?nilo skóre. Dlouhý pas z poloviny domácích propadl za obranu host?, kam si nab?hl agilní Michal Blažej a tvá?í v tvá? Vladimíru Kopalovi nedal šanci ochránci železnobrodské svatyn? zasáhnout a zvýšil vedení Novopacko-novobydžovských na dvoubrankový rozdíl. Po p?lhodin? hry se autor úvodních dvou branek utkání postavil k exekuci trestného kopu. Mí? z jeho kopa?ky op?t zazvonil o b?evno branky host?. V záv?ru prvního polo?asu byl velice blízko zvýšení domácího vedení Ivan Faitl, jehož hlavi?ka po rohovém kopu jen t?sn? minula cíl. Po zm?n? stran se obraz hry nezm?nil. Železnobrodští se jen t?žko dostávali do zakon?ení, a když se jim to poda?ilo, byli velice nep?esní. V 47. minut? domácí p?idali další gól. Jirka Machá?ek prodloužil hlavou mí? na Tomáše Labíka a jeho povedený centr uklidil hlavou Michal Blažej pot?etí za záda Vladimíra Kopala. Novobydžovský st?elec tak v zápase docílil ?istého hattricku. V 58. minut? byli hosté velice blízko vst?elení branky. Radim Ottmar neudržel mí? ve svých rukavicích a zakon?ující st?elec Železného Brodu z malého vápna domácí svatyni p?est?elil. V 63. minut? Tomáš Bastin hlavi?koval v dobré pozici, ale Vladimír Kopal se však tentokrát p?ekvapit nenechal a šanci domácímu st?elci zlikvidoval. V 70. minut? však již Novopacko-novobydžovští ude?ili po?tvrté. Rohový kop prodloužil hlavou Jirka Machá?ek p?ímo na kopa?ku Radima Žalmana, který v té dob? byl na hrací ploše jen dv? minuty a p?ímo z první poslal mí? do soupe?ovy sít?. V 81. minut? se v pokutovém území Železného Brodu p?kn? kli?kou uvolnil Tomáš Bastin. Jeho st?elu ale gólman Vladimír Kopal sta?il zneškodnit. P?kný fotbalový moment p?ipravil divák?m na druhé stran? h?išt? v 82. minut? také hostující David Hloušek. Jeho povedená tvrdá st?ela po hrubé chyb? v defenziv? domácích skon?ila na levé ty?i branky Radima Ottmara. V 84. minut? chybovala celá obranná formace host? a dvojice Petr Janda a Martin Tlustý postupovala zcela sama na branká?e Vladimíra Kopala. Prvn? jmenovaný p?ipravil st?elci Martinu Tlustému celkem snadnou pozici pro st?elu do prázdné branky a navýšení domácího vedení na p?tibrankový rozdíl. V záv?ru již odevzdaní hosté chybovali v obranné ?innosti ješt? v 86. minut?. Petr Janda postupoval s mí?em op?t sám na branká?e Železného Brodu, kterému ud?lal dlouhou kli?ku mimo pokutové území a hostující gólman jej stáhnul k zemi. Za své následné chování si Vladimír Kopal vysloužil žlutou kartu a v sou?tu se žlutou kartou za stažení úto?ícího hrá?e musel železnobrodský gólman p?ed?asn? opustit h?išt?. Ve zbývající ?ásti zápasu se již nic významného na hrací ploše neodehrálo. Domácí se tak p?tigólovým vít?zstvím op?t vrátili na vedoucí p?í?ku divizní skupiny ?C?. V následujícím mistrovském utkání budou Novopacko-novobydžovští hosty na h?išti dalšího severo?eského nová?ka, farmy FK Baumit Jablonec nad Nisou, v Jablonci nad Jizerou v sobotu 26. ?íjna 2013 od 14:30 hodin. Autobus pro fanoušky odjíždí od M?stského stadionu v Novém Bydžov? v 11:30 hodin a od stadionu v Jírových sadech v Nové Pace v 12:00 hodin.

Viktor Pa?ízek, trenér domácích :
Od za?átku zápasu jsme se snažili o kombina?ní hru. Po rychlé úvodní brance se na naše kopa?ky dostal pot?ebný klid, který p?inesl pojistku v podob? druhého gólu. Do polo?asu jsme ješt? nast?elili dv? b?evna a vypracovali si n?kolik dalších šancí, které z?staly nevyužity. Do druhého polo?asu jsme nastupovali s cílem pojistit výsledek, což se nám poda?ilo velmi brzo. V této fázi zápasu jsme soupe?e zcela p?ehráli a p?idali další dv? branky. Cht?l bych mužstvo pochválit za výborný výkon a naše fanoušky za mohutné povzbuzování.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 20. 10. 2013 | 3596 přečtení |