9. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - TJ DV?R KRÁLOVÉ 2:0

DIVIZNÍ DERBY ROZHODL DV?MA GÓLY MARTIN PTÁ?EK...

1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV- TJ DV?R KRÁLOVÉ n. L. 2 : 0 (1:0)

1.FK NP/RMSK NB: Ottmar ? Van?k (68. Rozséva?), Faitl (56. Žalman), Ptá?ek, Moty?ka ? Tlustý, Blažej, V?chet, Janda (86. Pavlásek) ? Bastin, Machá?ek (75. Labík)
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY: 41. Ptá?ek, 51. Ptá?ek (11m).

V devátém kole divizní skupiny ?C? hostil spole?ný tým fotbalist? Nové Paky a Nového Bydžova na domácím h?išti v Novém Bydžov? v krajském derby mužstvo Dvora Králové. Oba dva soupe?i m?li vstup do sout?že velmi dobrý a tudíž se tak jednalo v ned?li o utkání celk? ze špi?ky tabulky. Bohužel o?ekávaná divácká návšt?va se za p?kného po?así na novobydžovský stadion nedostavila. Zápas tak sledovalo 250 divák?, kte?í byli sv?dky oboustrann? takticky vedeného boje. Královédvorští již od za?átku zápasu vycházeli zcela jasn? ze zabezpe?ené obrany s cílem brejkových situací na polovin? domácích. Ani Novopacko-novobydžovští se nepoušt?li do bezhlavého úto?ení, ale p?esto byli v úvodní ?ásti zápasu aktivn?jší a pro branku Viliama Ulrycha o poznání nebezpe?n?jší. Do první vážn?jší situace p?ed brankou Dvora Králové se dostal v 14. minut? Michal Blažej, jehož d?lovka po p?ihrávce od Jirky Machá?ka trefila obránce host? a následnou dorážku Tomáše Bastina v pokutovém území zlikvidoval ochránce královédvorské svatyn?. V 18. minut?, po dlouhém autovém vhazování Petra Moty?ky napodobil Michala Blažeje Martin Tlustý, který rovn?ž vyslal jedovatou st?elu op?t pouze do staticky bránícího hrá?e soupe?e. V 25. minut? zahrozili na druhé stran? h?išt? hosté, když se Jakub ?erník prohá?koval p?es n?kolik bránících hrá?? a jeho pom?rn? prudká st?ela skon?ila jen t?sn? vedle pravé ty?e branky Radima Ottmara. Poté se delší dobu odehrávalo utkání mezi ob?ma šestnáctkami bez ohrožení obou branká??. V 41. minut? Viliam Ulrych vyboxoval rohový kop na kopa?ku Honzy V?chta, který posunul mí? p?ed Martina Ptá?ka a ten jej ve skrumáži ?hanáckou placírkou? poslal poprvé do královédvorské sít?. Za snahu a aktivitu v úvodních p?ta?ty?iceti minutách hry si vedení domácí rozhodn? zasloužili. Úvod druhé p?le pat?il host?m. S více zataženou defenzivou vstoupili do hry domácí. Hosté, kte?í museli dle vývoje skóre otev?ít hru, vytvá?eli domácím prostor pro rychlé protiútoky. V 51. minut? p?edvedli Tomáš Bastin s Petrem Jandou oku lahodící kombinaci, na jejíž konci byl faul hostujícího kapitána Stanislava Ježka v pokutovém na posledn? jmenovaného domácího fotbalistu. Na?ízenou penaltu prom?nil zcela bezpe?n? Martin Ptá?ek ve druhý domácí gól. Obraz hry se poté nijak nezm?nil. Královédvorský trenér Roman Oliva se n?kolika zm?nami na hrací ploše snažil oživit hru svého mužstva, ale v ned?li dob?e pracující defenziva Novopacko-novobydžovských soupe?i mnoho nedovolila. Brejky domácích, kterých s p?ibývajícím ?asem p?ibývalo, však nebyly vždy dob?e ?ešeny a tak se diváci již branky ve zbývajícím ?ase nedo?kali. Za zmínku stojí ješt? povedený volej Tomáše Bastina po centru Martina Tlustého ze 74. minuty zápasu, který ale Viliam Ulrych bez problém? zlikvidoval. Sv??enci trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného se tak po zaváhání v minulém kole na h?išti nová?ka ve Vysokém Mýt? a porážce Ústí n. O. v Kutné Ho?e op?t vrátili na vedoucí p?í?ku divizní skupiny ?C. V následujícím kole budou Novopacko-novobydžovští hostovat na h?išti staronového ú?astníka této sout?že v Živanicích, kterého p?evzal p?ed minulým kolem zkušený trenér Martin Pulpit (v ned?li byl mezi diváky v Novém Bydžov?). Ten se po angažmá v Baníku Ostrava vrací do divize, nebo p?ed prvoligovým celkem byl trenérem fotbalist? ve Svitavách. Zápas v Živanicích se hraje v sobotu 12. ?íjna 2013 od 16:00 hodin. Autobus i pro fanoušky odjíždí od stadionu v Jírových sadech v Nové Pace v 12:45 hodin a od M?stského stadionu v Novém Bydžov? v 13:30 hodin.

Trenér domácích Viktor Pa?ízek:
V?d?li jsme, že nás ?eká velmi t?žké utkání se silným soupe?em. Cht?li jsme od?init špatný výkon z minulého týdne. Celý zápas jsme hráli velmi dob?e v defenziv? a soupe?e jsme prakticky nepustili k žádné šanci. Trp?livou hrou jsme si za?ali vytvá?et brankové p?íležitosti a jednu z nich jsme v prvním polo?ase prom?nili ve vedoucí gól. Ve druhém polo?ase jsme pokra?ovali v soust?ed?ném výkonu a po faulu na pronikajícího Petra Jandu jsme zvýšili z pokutového kopu na 2:0. Poté jsme m?li další p?íležitosti k navýšení skóre, ale šance jsme již nevyužili. Cht?l bych kluky pochválit za velmi dobrý kolektivní výkon, p?edevším v defenzivní ?innosti, kde jsme v poslední dob? m?li ur?ité rezervy.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 06. 10. 2013 | 3564 přečtení |