8. KOLO : SK VYSOKÉ MÝTO - 1.FK NOVÁ PAKA 3:2

HOSTÉ ZTRATILI PODZIMNÍ NEPORAZITELNOST P?EKVAPIV? NA H?IŠTI NOVÁ?KA ?

SK VYSOKÉ MÝTO - 1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV 3 : 2 (1:0)

1.FK NP/RMSK NB: Ottmar ? Rozséva? (40. Moty?ka), Faitl, Ptá?ek, Pavlásek (46. Žalman) ? Labík, Blažej, V?chet, Janda ? Bastin, Machá?ek (46. Tlustý).
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY: 30. Kop?iva, 79. Valášek, 86. Kopecký ? 68. Janda, 89. Labík.

V osmém kole divizní skupiny ?C? hostoval spole?ný tým fotbalist? Nové Paky a Nového Bydžova na h?išti nová?ka této sout?že ve m?st? autobus? ve Vysokém Mýt?. Domácí v úvodu letošního sout?žního ro?níku nepodávali nijak p?esv?d?ivé výkony, ale v minulém kole po personální zm?n? na trenérském postu p?ekvapiv? smetli v Letohrad? fotbalisty FK OEZ vysoko 4:0 a vyslali tak dalším divizním soupe??m d?razné varování, že se bude muset s mužstvem Vysokého Mýta v dalším pr?b?hu sout?že po?ítat. Bohužel sv??enci trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného si toto varování nijak k srdci nevzali a v sobotu na M?stském stadionu ve Vysokém Mýt? odehráli dosud nejhorší první p?ta?ty?icetiminutovku v letošní sezón?. Zápas se hrál za p?kného, tém?? letního po?así na dob?e p?ipravené hrací ploše místního stadionu, který ve své historii již divizní fotbal pamatuje. Zajímavostí utkání byl i fakt, že p?vodn? nominovanou hlavní sudí Elišku Kramlovou na poslední chvíli nahradil Jaromír Štuk z Tábora. Hosty op?t doprovázela celkem po?etná skupina fanoušk? z obou zú?astn?ných klub?, ?ehož si hrá?i spole?ného týmu váží a za podporu up?ímn? d?kují. V úvodních minutách zápasu se nehrál oboustrann? nijak líbivý fotbal. Domácí vycházeli ze zabezpe?ené obrany a z jejich výkonu byl citelný respekt ze soupe?e. Hosté naopak v po?átku vyvinuli snahu co nejrychleji skórovat a vytvo?it si dobrou výchozí pozici pro další vývoj utkání. Jejich hra však postrádala moment p?ekvapení, pohyb bez mí?e a úto?né akce byly plné nep?esností a zbyte?né upracovanosti. Tohoto faktu postupn? Vysokomýtští využili a získávali ?ím dále v?tší odvahu k ofenzivním atak?m. P?edevším standardní situace byly pro branku Radima Ottmara velmi nebezpe?né. Ve 26. minut? však, ale mohli ze stejné výhody jít do vedení p?ece jenom hosté. Trestný kop Petra Jandy našel v pokutovém území domácích Ivana Faitla a jeho pokus skon?il na b?evn? branky Jakuba Krátkého. O ?ty?i minuty pozd?ji se poprvé v zápase m?nilo skóre. Bohužel pro hosty, mí? skon?il za zády Radima Ottmara. Trestný kop vyboxoval hostující gólman tak nešastn?, že trefil hrá?e soupe?e, od kterého se mí? vrátil p?ed prázdnou branku na kopa?ku Lukáše Kop?ivy, pro kterého již nebyl problém jej dopravit do sít?. V úplném záv?ru první p?le mohli Novopacko-novobydžovští p?ece jenom vyrovnat nep?íznivý stav. Tomáš Bastin nezištn? p?ihrál v pokutovém území Tomáši Labíkovi, jeho zakon?ení však vysokomýtští obránci dokázali na poslední chvíli zablokovat. Po zm?n? stran hostující trenérská dvojice ud?lala n?kolik zm?n ve svém týmu a p?edevším p?íchod Martina Tlustého byl pro hru dosavadního lídry sout?že výrazným oživením. Hosté hned od 46. minuty soupe?e zatla?ili a zahájili dobývání vysokomýtské ofenzivní hradby. Domácí dlouho vzdorovali a nepoušt?li hosty do zakon?ení. V 68. minut? zahrávali Novopacko-novobydžovští trestný kop z poza šestnáctky. Jeho exekutorem byl Petr Janda a mí? s p?isp?ním zdi skon?il v protipohybu pozd? reagujícího Jakuba Krátkého a následn? v jeho brance. Vyrovnávající gól byl psychickou vzpruhou hostujícího mužstva a nad?jí na dobrý výsledek. V 72. minut? se dostal za obranu Vysokého Mýta Tomáš Labík, jeho st?elu ale sta?il gólman Jakub Krátký vyrazit do bezpe?í. O dv? minuty pozd?ji souboj obou posledn? jmenovaných celkem jasn? volal po pokutovém kopu, když Jakub Krátký ?sest?elil? v pokutovém území Tomáš Labíka, ale hlavní arbitr Jaromír Štuk nepochopiteln? odpískal faul úto?ícího fotbalisty. P?esto hosté nadále usilovali o obrat ve skóre. V 79. minut? ale p?išel blesk z ?istého nebe na druhé stran? h?išt?. Lukáš Kopecký vypálil z dobrých dvaceti metr? a Radim Ottmar sta?il jeho d?lovku vyrazit pouze p?ed st?ídajícího Vratislava Valáška a ten hlavou vrátil domácím vedení. Hra host? za?ala být plná nervozity a z toho pramenily další zbyte?né individuální chyby. Po jedné z nich šli hrá?i Vysokého Mýty dokonce do dvoubrankového vedení. V 86. minut? zakon?il akci st?elou do protipohybu Radima Ottmara již zmi?ovaný Lukáš Kopecký po p?ihrávce Jaroslava Matuly. Novopacko-novobydžovští sta?ili ješt? kontrovat v úplném záv?ru zápasu, když centr aktivního Martina Tlustého uklidil hlavou za záda Jakuba Krátkého Tomáš Labík. Na víc se již hosté ve Vysokém Mýt? nezmohli. Nová?ek sout?že tak ušt?d?il soupe?i první podzimní mistrovskou porážku. V dalším utkání p?ivítá spole?ný tým Nové Paky a Nového Bydžova v ned?li 6. ?íjna od 16:00 hodin na M?stském stadionu v Novém Bydžov? v derby zápase fotbalisty Dvora Králové.

Trenér host? Viktor Pa?ízek:
Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažn? a náš výkon byl velmi špatný. Obraz hry se do konce polo?asu nezm?nil a zasloužen? jsme prohrávali po naší hrubce v defenziv? 1:0. Do druhého polo?asu jsme ud?lali n?kolik zm?n, které náš výkon zlepšili. Soupe?e jsme p?ehrávali a zasloužen? vyrovnali. V této fázi zápasu jsme m?li velký tlak a cht?li výsledek oto?it. Bohužel srdnat? hrajícímu soupe?i sta?ilo ve druhém polo?ase, t?ikrát p?ejít na naši p?lku a vst?elit dva rozhodující góly. Nám se již poda?ilo pouze dv? minuty p?ed koncem snížit. Zcela jsme propadli v defenzivní ?innosti a dopustili se hrubých individuálních chyb.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 29. 09. 2013 | 3078 přečtení |