6. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - MFK TRUTNOV 3:1

D?LEŽITÉ VÍT?ZSTVÍ P?ED DV?MA ZÁPASY NA H?IŠTÍCH SOUPE??

1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV ? MFK TRUTNOV 3 : 1 (2:0)

1.FK NP/RMSK NB: Ottmar ? Žalman (78.Van?k), Faitl, Ptá?ek, Pavlásek ? Tlustý (60.Moty?ka), Blažej, Labík, Janda ? Bastin, Machá?ek (88.Rozséva?).
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY: 11. Machá?ek, 36. Janda, 61. Ptá?ek (11m) ? 46. Doubic

V šestém kole divizní skupiny ?C? hostil spole?ný tým fotbalist? Nové Paky a Nového Bydžova na M?stském stadionu v Novém Bydžov? staronového ú?astníka této sout?že, fotbalisty MFK Trutnov. Domácí, sou?asní líd?i tabulky, mají zatím až ne?ekan? úsp?šný vstup do letošního sout?žního ro?níku, ale ke každému soupe?i vzhlížejí s respektem, což byl i p?ípad ned?lního utkání. Po?así bohužel již ukázalo svoji podzimní tvá? a zápas se hrál za dešt? na m?kkém terénu, což s p?ibývajícími minutami ?inilo aktér?m na hrací ploše menší, ?i v?tší problémy. P?esto bylo utkání hráno celkem ve svižném tempu a diváci, kterých p?išlo více jak t?i stovky, vid?li množství zajímavých situací p?ed ob?ma brankami. Zápas m?l dva rozdílné polo?asy. Zatímco v první p?li zcela jasn? kralovali domácí, druhý polo?as m?l již vyrovnaný pr?b?h. Novopacko-novobydžovští vlétli do utkání aktivn? a již v 2. minut? po centru Petra Jandy Martin Tlustý z voleje poprvé ohrozil trutnovskou branku. V 4. minut? potom d?lovka Tomáše Labíka z poza šestnáctky jen t?sn? minula cíl. O minutu pozd?ji Jirka Machá?ek po p?ihrávce Petra Jandy byl op?t velice blízko úvodnímu gólu zápasu. V 7. minut? se poprvé dostali ke slovu hosté. Ivan Faitl vlivem kluzkého terénu ztratil stabilitu a soupe? dostal možnost ohrozit svatyni Radima Ottmara. Finální p?ihrávka do pokutového území však byla velmi nep?esná a z nad?jné situace nakonec nebylo nic. V 11. minut? však již uhodilo na druhé stran?. Jirka Machá?ek se nádhern? zav?sil do vzduchu a hlavou po rohovém kopu Petra Jandy poslal mí? poprvé do trutnovské sít?. V 18. minut? hostující Michal Kamitz vyzkoušel z dálky pozornost domácího gólmana Radima Ottmara, ale ten se p?ekvapit nenechal. V 26. minut? se poda?ila domácím povedená kombina?ní akce, na jejíž konci byl st?elecký pokus Tomáše Bastina a následný povedený zákrok branká?e Trutnova Jana Šastného. V 30. minut? Jirka Machá?ek op?t hlavou poslal mí? jen t?sn? vedle pravé ty?e soupe?ovy svatyn?. V 36. minut? však již domácí dokázali korunovat tlak na branku host? a p?esný centr Martina Tlustého tentokrát Petr Janda hlavou prom?nil ve druhý úsp?ch. O t?i minuty pozd?ji mohli sv??enci trenér? Viktora Pa?ízka a Martina Novotného slavit další gól v síti Trutnova, když trestný kop Michala Blažeje z dobrých p?tat?iceti metr? skon?il nikým nete?ován na levé ty?i branky Jana Šastného. Po zm?n? stran dostali trutnovští fotbalisté z pohody hrající domácí hned ve 46. minut?. Po rohovém kopu a ned?slednosti v obranné ?innosti se dostal k odraženému mí?i Patrik Doubic a z bezprost?ední blízkosti jej uklidil za záda Radima Ottmara. V 47. minut? Jirka Machá?ek poslal mí? po centru Martina Tlustého op?t jen t?sn? vedle pravé ty?e trutnovské branky. V 58. minut? Jan Šastný reflexivn? nohou p?ekazil radost Tomáši Bastinovi, který zakon?oval z dobré st?elecké p?íležitosti po uvoln?ní v pravém k?ídelním prostoru. V 61. minut? byl skluzem hostujícím obráncem v pokutovém území zasažen Jirka Machá?ek a hlavní arbitr Jan Krupa na?ídil pokutový kop. Hosté toto rozhodnutí cítili jako k?ivdu. Exekutorem na?ízené výhody se stal Martin Ptá?ek, který penaltu bezpe?n? prom?nil a vrátil domácím op?t v?tší klid na kopa?ky. N?které trutnovské brejky ve druhém polo?ase m?ly gólové parametry, a tudíž o výsledku nebylo v žádném p?ípad? rozhodnuto. V 67. minut? p?edvedla dvojice Michal Blažej a Petr Janda nádhernou kombinaci a posledn? jmenovaný ješt? parádi?ku v zakon?ení, když si náznakem st?ely posadil gólmana Trutnova Jana Šastného na zem a místo zakon?ení do zcela odkryté branky poslal mí? bohužel pouze do b?evna. V 68. minut? mohlo být op?t sníženo na rozdíl jednoho gólu, když Radim Ottmar musel hasit zmatek p?ed svoji brankou po rohovém kopu soupe?e. V 74. minut? dal ješt? vyniknout trutnovský Vladimír Marks domácímu gólmanovi, ale ten jeho pokus brav?rní robinzonádou zlikvidoval. Novopacko-novobydžovští v následujícím kole zajížd?jí do m?sta pod Ješt?d, kde se v sobotu 21. zá?í od 16:30 hodin st?etnou s dalším nová?kem této sout?že, celkem VTJ Rapid Liberec. Autobus i pro fanoušky odjíždí z Nového Bydžova v 12:45 a z Nové Paky v 13:30 hodin.

Trenér domácích Viktor Pa?ízek:
Již v týdnu jsem kluky upozor?oval, že nás ne?eká lehký soupe?, aby nedošlo z jejich strany k podcen?ní. Hrá?i p?istoupili k zápasu zodpov??n? a v prvním polo?ase jsme hráli velmi p?kný kombina?ní fotbal a vypracovali jsme si dostatek brankových p?íležitostí, ale pouze dv? jsme prom?nili. Do druhého pola?asu jsme nastoupili s tím, že chceme náskok p?inejmenším udržet a pokusit se skóre navýšit. Bohužel jsme po našem ned?razu inkasovali hned v úvodu a soupe?e vrátili do hry. V této fázi zápasu jsme si vybrali z naší strany hluchou desetiminutovku, kterou jsme našt?stí p?estáli. Poté se naše hra zlepšila a p?išlo i n?kolik brankových p?íležitostí, které jsme n?kdy až trestuhodn? zahazovali. Pojišt?ní výsledku jsme zaznamenali z pokutového kopu. Myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon a naše výhra je naprosto zasloužená.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 16. 09. 2013 | 2882 přečtení |