2. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FK NÁCHOD 4:2

VÝSLEDEK LEPŠÍ, NEŽ P?EDVEDENÁ HRA DOMÁCÍHO MUŽSTVA

1.FK NOVÁ PAKA/RMSK NOVÝ BYDŽOV ? FK NÁCHOD 4 : 2 (3:1)

1.FK NP/RMSK NB: Ottmar ? Moty?ka, Faitl, Ptá?ek, Pavlásek ? Tlustý, Rozséva?, V?chet (64.Machá?ek), Blažej (46. Labík), Janda (85. Vaní?ek) ? Bastin (87.Žalman).
Trené?i : Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY : 1. Janda, 11. Tlustý, 29. Ptá?ek (11m), 85. Labík ? 40. Bohuslav, 71. Rompotl.

V domácí premié?e letošního sout?žního ro?níku p?ivítal spole?ný divizní tým Nové Paky a Nového Bydžova na M?stském stadionu v Novém Bydžov? fotbalisty FK Náchod. Zatímco domácí v 1. kole p?ivezli cenný bod ze h?išt? favorizovaných Svitav, Náchodští zdolali v domácím prost?edí divizního nová?ka z Libereckého kraje, mužstvo VTJ Rapid Liberec. Trenérská dvojice Viktor Pa?ízek a Martin Novotný postrádala ve svém výb?ru zran?ného obránce Jirku Va?ka, naopak p?ipraven do hry již byl Jirka Machá?ek, který ve Svitavách absentoval z d?vodu dovolené. Hosté jsou v letošní sezón? vedeni zkušenou dvojicí Radovan Hromádko a Jaroslav Vejprava a i složení týmu doznalo oproti jarní ?ásti n?kolika zm?n. Sympatické bylo nasazení t?í hrá?? ro?níku 1994 do základní sestavy. Tyto mladíky potom p?ímo na h?išti dirigoval zkušený exligový Tomáš Strnad, který byl výraznou osobností celého utkání. Domácí do zápasu vlétli jako blesk z ?istého nebe. Ješt? neub?hla ani jedna odehraná minuta a náchodský gólman František Baláž lovil mí? ze své sít?. Trestný kop Petra Jandy prošel skrumáží t?l p?ed ochráncem hostující svatyn? a bez jakékoli te?e skon?il v brance. Vedení domácích bylo šastné, ale hru host? nijak výrazn? neovlivnilo. Náchod p?edvád?l celkem nápaditou kombinaci, do zakon?ení je však spolehliv? pracující obrana domácích dlouho nepoušt?la. Hra novopacko-novobydžovského výb?ru byla v tomto utkání více naprogramovaná na brejkové ataky, co se ofenzivy týká. V 11. minut? se op?t m?nilo skóre. Mí? se po hlavi?kách Michala Blažeje a Tomáš Bastina dostal za obranu soupe?e, kam si nab?hnul hbitý Martin Tlustý a jeho p?esné zakon?ení skon?ilo druhým gólem v síti Františka Baláže. Obraz hry se ani po dvoubrankovém vedení domácích nem?nil. Náchod pokra?oval v ?ast?jším držení mí?e, ale bez výrazn?jšího efektu p?i zakon?ování akcí. Ve 29. minut? se hosté dopustili hrubé chyby v rozehrávce. Petr Janda postupoval sám na branká?e Františka Baláže, kterému ud?lal kli?ku a byl k?ižujícím obráncem Náchoda faulován. Na?ízený pokutový kop prom?nil, stejn? jako v p?edcházejícím utkání, Martin Ptá?ek ve t?etí úsp?ch domácích. V tomto okamžiku by málokdo z p?ítomných divák? vsadil na úsp?šný výsledek pro hosty. Ti, i p?es nep?íznivý stav, však zápas nevzdávali a pokra?ovali ve svém stejném herním projevu. Ve 40. minut? nechali domácí fotbalisté p?i brán?ní celkem trestuhodn? velký prostor teprve devatenáctiletému Danielu Bohuslavovi, na jehož povedenou st?elu po nahrávce Tomáše Strnada byl Radim Ottmar krátký. Polo?asová p?estávka více prosp?la Náchodským a ti hned od úvodního hvizdu hlavního arbitra Lukáše Tryzny za?ali domácí výb?r p?ehrávat ve st?edu h?išt? a byli pro branku Radima Ottmara minutu od minuty nebezpe?n?jší. Radim Ottmar však dlouho snahám náchodských fotbalist? vzdoroval. V 71. minut? byla výsledková zápletka na sv?t?. Dlouhý centr do šestnáctky ned?sledn? st?ežený Patrik Rompotl hlavou poslal za záda domácího branká?e a p?iblížil hosty na kontaktní gól. Náchodští vycítili šanci na vyrovnání a více otev?eli hru, ?ímž vytvo?ili prostor pro brejky domácího mužstva. Jejich ?ešení však bylo špatné a z nad?jných situací nedokázali sv??enci trenér? Pa?ízka a Novotného vyt?žit tém?? nic. Až v 85. minut? slavila úsp?ch bojovnost Tomáše Bastina, který pati?kou posunul mí? p?ed vyb?hnuvším Františkem Balážem na st?ídajícího Jirku Machá?ka a ten našel p?ed prázdnou brankou rovn?ž st?ídajícího Tomáše Labíka, který zajistil výsledkovou pojistku pro domácí. T?i body nakonec z?staly v Novém Bydžov?, ale herní projev novopacko-novobydžovského výb?ru nebyl v ned?li rozhodn? ideální. K dalšímu zápasu zajížd?jí domácí na h?išt? dalšího favorita divizní skupiny ?C? do Kutné Hory. Utkání se hraje v ned?li 25.srpna 2013 od 17:00 hodin. Autobus pro fanoušky bude odjížd?t od stadionu v Jírových sadech v Nové Pace v 13:30 hodin a od M?stského stadionu v Novém Bydžov? v 14:30 hodin.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 18. 08. 2013 | 2567 přečtení |