P?EDKOLO POHÁRU ?ESKÉ POŠTY : FK DOBROVICE - 1.FK NOVÁ PAKA 1:5

?ESKÁ POŠTA DORU?Í V NED?LI DO NOVÉHO BYDŽOVA HRADECKÉ VOTROKY?

FK DOBROVICE ? 1.FK NOVÁ PAKA/RMSK NOVÝ BYDŽOV 1 : 5 (1:4)

1.FK NP/RMSK NB : Ottmar (78. J.Vaní?ek) ? Van?k (64. Kordík), Faitl, Ptá?ek, Žallman (64. O.Vaní?ek) ? Tlustý (64. Tomeš), Rozséva?, V?chet, Blažej ? Machá?ek, Bastin.
Trené?i : Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY : 14. Bastin, 18. Bastin, 28. Machá?ek, 33. Blažej, 76. O.Vaní?ek ? 30. Tuma

Po krátkém t?ídenním soust?ed?ní v Hlušicích nastoupil nov? se tvo?ící divizní tým složený z fotbalist? 1.FK Nová Paka a RMSK Cidlina Nový Bydžov k prvnímu sout?žnímu utkání, kterým bylo p?edkolo národního poháru ?eské pošty ve st?edo?eských Dobrovicích. Domácí nesta?ili do zápasu zaregistrovat nové posily pro následující sout?žní ro?ník a k utkání nastoupili jen se dvanácti hrá?i. Hosté ješt? rovn?ž nemají divizní kádr uzav?ený, ale jejich lavi?ka byla o poznání po?etn?jší. Dobrovi?tí zvolili k zápasu celkem ne?ekan? náhradní hrací plochu, která svoji kvalitou výrazn? zaostává za hlavním h?išt?m místního areálu. Do utkání vstoupili hosté aktivn? a od úvodního hvizdu hlavního rozhod?ího Josefa Vnuka domácí výrazn? p?ehrávali. Již ve druhé minut? p?kná rána Michala Blažeje jen t?sn? minula dobrovickou branku st?eženou Ond?ejem Bartošem. V 5. minut? pokus Tomáše Bastina skon?il ješt? o kousek nad b?evnem domácí svatyn?. První branka zápasu se zrodila po p?kné kombinaci ve 14. minut?, kdy Jirka Machá?ek uvolnil mezi domácími stopéry Tomáše Bastina a ten tvá?í v tvá? Ond?eji Bartošovi nezaváhal a poslal mí? poprvé za jeho záda. O ?ty?i minuty pozd?ji zaú?adoval v levém k?ídelním prostoru aktivní Michal Blažej a Tomáš Bastin nádhern? z voleje podruhé uklidil mí? do dobrovické sit?. Domácí se snažili brejkovými pokusy ohrozit staronovou posilu v brance hostujícího týmu, Radima Ottmara, ale ten se p?ekvapit nenechal a byl pro defenzivu svého celku opravdovou jistotou. Blízko zvýšení byl ješt? Jan V?chet, ale jeho prudká st?ela skon?ila na b?evn? domácí branky. Ve 28. minut? rozebrali hostující hrá?i dokonale dobrovickou obranu a kombinace mezi Michalem Blažejem a Tomášem Bastinem otev?ela pro Jirku Machá?ka zcela prázdnou branku a ten pohodln? zvýšil hostující vedení na t?íbrankový rozdíl. Po p?lhodin? hry se p?ece jenom dokázali prosadit i domácí fotbalisté. Rohový kop trefil v pokutovém území host? p?esn? hlavu Lukáše Tumu a ten snížil na 1:3. Dlouho se však Dobrovi?tí z úsp?chu neradovali, nebo po dalších t?ech minutách zafungovala op?t spolupráce v hostující ofenziv? a po p?ihrávkách Jirky Machá?ka a Tomáše Bastina postupoval Michal Blažej sám na branku soupe?e. Novobydžovský st?elec zachoval klidnou hlavu a vrátil host?m t?íbrankové vedení. Po zm?n? stran již tempo hry nem?lo takovou úrove?, jako tomu bylo v prvním polo?ase. Domácím se poda?ilo n?kolikrát nebezpe?n? ohrozit branku Radima Ottmara, ale v zakon?ení byli bu? nep?esní, nebo málo d?razní. Hosté zvýšili obrátky zase až v záv?ru zápasu a p?i mužstvu Dobrovic stálo ješt? n?kolikrát št?stí p?ed dalším inkasovaním branky. Dvakrát dokonce obránci museli odvracet mí? za zády již p?ekonaného branká?e Ond?eje Bartoše, který se ješt? vyznamenal p?i st?ele Michala Blažeje, kterou p?knou robinzonádou vyt?snil z levého horního rohu své branky. V 75. minut? p?ehnal svoji tvrdost v soubojích dobrovický David Boško a po druhé žluté kart? musel h?išt? opustit. Výsledkovou te?ku utkání ud?lala další povedená kombinace host? na jejíž konci byli st?ídající Petr Tomeš a Ond?ej Vani?ek, který zakon?oval po p?ihrávce prvn? jmenovaného op?t do prázdné branky. Vít?zství nelze p?ece?ovat, ale z hlediska nov? se rodícího týmu má rozhodn? svoji d?ležitost. V prvním kole národního poháru ?eské pošty tak na M?stský stadion do Nového Bydžova v ned?li od 17:00 hodin zavítají druholigoví královéhrade?tí ?votroci?a to by m?l být velký magnet pro p?íznivce fotbalu nejen na Novobydžovsku?.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 14. 07. 2013 | 2223 přečtení |