29. KOLO : FK OEZ LETOHRAD - 1.FK NOVÁ PAKA 4:2

HOSTÉ DEFENZIVNÍMI CHYBAMI DAROVALI DOMÁCÍM LACINÉ VÍT?ZSTVÍ

FK OEZ LETOHRAD - 1.FK NOVÁ PAKA 4 : 2 (3:1)

N.Paka : Klíma ? Kordík (46. Fron?k), Ptá?ek, Faitl, Jisl - Povr, Bažík, Rozséva?, Janda ? Machá?ek, Semerák.
Trenér : Viktor Pa?ízek.
BRANKY : 9. Tichý, 29. Tichý, 45. Tichý, 47. Kabourek ? 24. Kordík, 57. Semerák.

Ve 29. kole divize ?C? hostovali novopa?tí fotbalisté na útulném stadionu v Letohrad?, kde jim byl soupe?em lo?ský ú?astník ?FL, fotbalisté domácího FK OEZ. Z hlediska postupu, ?i sestupu již výsledek tohoto zápasu nemohl nic ovlivnit. P?esto se hrálo utkání s pom?rn? velkým emotivním nábojem s ?adou nebezpe?ných zákrok? na obou stranách. Hrací plocha byla po p?edcházejícím intenzivním dešti dosti nasáklá a pro všechny aktéry zápasu kluzká. Novopacký trenér Viktor Pa?ízek poslal do za?átku utkání jedenáctku, ve které provedl dv? zm?ny oproti minulému zápasu na domácím h?išti proti sestupujícím Holicím. Do branky se vrátil zkušený Jan Klíma a na hrotu útoku nahradil Tomáše Fro?ka Josef Semerák, který do Nové Paky p?išel práv? z Letohradu. Naopak v letohradské brance stál Ond?ej Volšík, který zase p?sobil v minulosti v Nové Pace. Úvod zápasu m?l ne?ekaný vývoj. Novopa?tí se po prvním nepovedeném ataku soupe?ovy svatyn? dostali pom?rn? pod velký tlak domácích fotbalist?. Tato p?evaha po necelých deseti minutách vyústila i ve vedoucí branku utkání. Centr do pokutového území Nové Paky propadl až za obranu host?, kam si na n?ho nab?hnul letohradský Radek Tichý a z bezprost?ední blízkosti posla poprvé mí? za záda Jana Klímy. Našt?stí se Novopa?tí rychle z tohoto šoku vzpamatovali a n?kolikrát ohrozili branku soupe?e. Ve 24. minut? zafungovala kombinace v levém k?ídelním prostoru mezi Lukášem Jislem a Petrem Jandou. Následný centr odvrátil Ond?ej Volšík na rohový kop. Ten zahrál Marcel Bažík s takovou brav?rou, že Jakub Kordík m?l již uleh?enou situaci a hlavou vyrovnal stav utkání. Bohužel se hosté z vyrovnávací branky dlouho neradovali. O ?ty?i minuty pozd?ji nezvládli Novopa?tí zachytit rychlý brejk domácích a Radek Tichý svým druhým gólem v utkání op?t vrátil Letohradu vedení. Hosté byli poté ješt? n?kolikrát blízko vyrovnání, jednou se jim to dokonce povedlo, ale pro postavení zakon?ujícího fotbalisty nebyla branka uznána. V p?ípad? zakon?ení Jirky Machá?ka došlo k nedovolenému zákroku ze strany bránícího hrá?e, ale vše prob?hlo bez povšimnutí hlavního arbitra Martina Schrötra. Hlavi?ka Honzy Rozséva?e po centru Petra Jandy skon?ila v náru?í padajícího branká?e Ond?eje Volšíka. Objektivn? nutno ale p?iznat, že i domácí byli pro branku Jana Klímy n?kolikrát velmi nebezpe?ní a mnohdy stálo p?i hostech i št?stí. Ve 45. minut? inkasovali Novopa?tí pot?etí z kopa?ky Radka Tichého, který tak dosáhnul hattricku, když zakon?il akci domácích po celé ?ad? individuálních chyb v defenziv? Nové Paky. Po zm?n? stran dostali hosté další ránu do vazu již ve 47. minut?. Po rychlém protiútoku se dostal k mí?i Tomáš Kabourek a jeho k?ižná st?ela skon?ila v levém horním rohu branky bezmocného Jana Klímy. V t?chto okamžicích to nevypadalo se sv??enci trenéra Viktora Pa?ízka v?bec dob?e. Zajímavostí ale byl fakt, že zhruba od 50. minuty p?evzali ot?že zápasu hosté a za?ali Letohrad výrazn? p?ehrávat. V 57. minut? Martin Ptá?ek vyslal do brejku Jirku Povra a jeho st?ela skon?ila na levé ty?i domácí svatyn?. Mí? se odrazil k Petru Jandovi a ten p?esným centrem našel hlavu Josefa Semeráka, který snížil stav zápasu na dvoubrankový rozdíl. Do konce hrací doby zbývalo hodn? ?asu k tomu, aby se Novopa?tí pokusili ješt? zápas zdramatizovat. Bohužel množství šancí nedokázali dotáhnout do gólového efektu. Ve v?tšin? p?ípad? chyb?la bu? p?esnost, nebo d?raz ve finální ?ásti vypracovaných akcí. Porážka sice zbyte?ná, ale není t?eba z ní d?lat v?du. Na vcelku úsp?šném divizním jarním tažení novopackých fotbalist? tato prohra již nic zm?nit nem?že. Definitivní te?ku za sezónou 2012/2013 tak ud?lají fotbalisté z m?sta drahých kamen? v sobotu 15. ?ervna 2013, kdy od 17:00 hodin p?ivítají na stadionu v Jírových sadech jasného vít?ze divizní skupiny ?C?, mužstvo Viktorie Jírny, které podle p?edb?žných zpráv již po n?kolikáté odmítlo postup do ?FL pro následující sout?žní ro?ník.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 08. 06. 2013 | 2113 přečtení |