23. KOLO : TJ SVITAVY - 1.FK NOVÁ PAKA 1:2

BOJOVNÝ VÝKON A KOLEKTIVNÍ DUCH SLAVILY ÚSP?CH ?

TJ SVITAVY - 1.FK NOVÁ PAKA 1 : 2 (0:0)

N.Paka : Klíma - Kordík, Ptá?ek, Faitl, Jisl - Povr, Pa?ízek, Rozséva?, Bažík (70. Fron?k), Janda ? Machá?ek (88.Vavrinec). Trenér : Viktor Pa?ízek.
BRANKY : 73. Ptá?ek ? 67. Kordík, 84. Machá?ek.

Ve 23. kole divize ?C? hostovali novopa?tí fotbalisté na stadionu ambiciózního nová?ka této sout?že v tém?? stot?icet kilometr? vzdálených Svitavách. Místní sportovní areál by Svitavským mohl leckdo závid?t, jedinou ka?kou na kráse byl travnatý povrch fotbalového h?išt?, který svou kvalitou hrub? zaostával za ostatními sou?ástmi tohoto sportovišt?. Domácí celek, vedený ješt? v podzimní ?ásti zkušeným Martinem Pulpitem, který odešel trénovat Baník Ostrava, v jarní ?ásti dosud nedosahoval takových výsledk?, jako tomu bylo za výše uvedeného trenéra. P?esto fotbalisté Svitav pat?í k t?m lepším tým?m této divizní skupiny, nebo ?ada hrá?? má bohaté zkušenosti z vyšších sout?ží. Utkání za?alo oboustrann? aktivn?, oba dva kolektivy se snažily o ofenzivní fotbal. Úto?né snahy však dlouho kon?ily p?ed ob?ma šestnáctkami. Obranné formace pracovaly bezchybn? a ani jeden ze soupe?? se nedostával do zakon?ení. Za zmínku stojí jen dalekonosná st?ela Marcela Bažíka, kterou domácí gólman Jan Ehrenberger bezpe?n? kryl a na druhé stran? pokus Ivo Svobody, který po rohovém kopu vracel mí? do šestnáctky a ten prošel hradbou t?l v pokutovém území Nové Paky až donutil novopackého branká?e Jana Klímu k zásahu na poslední chvíli. Ve 26. minut? p?edvedli hosté p?knou kombina?ní akci, na jejíž konci byl nepovedený volej Jirky Povra, který sta?ili domácí obránci z malého vápna odvrátit do bezpe?í. O minutu pozd?ji o sob? dal znovu v?d?t exligový Ivo Svoboda, kterému novopa?tí obránci dali až p?íliš volného prostoru, ale svitavský st?elec poslal mí? ve skluzu mimo novopackou branku. Ve 29. minut? zahrávali Novopa?tí rohový kop, kterým vytvo?ili neskute?ný zmatek p?ed domácím branká?em, ale malým d?razem se nepovedlo protla?it mí? do svitavské branky. V záv?ru prvního polo?asu si hosté vytvo?ili pom?rn? výraznou územní p?evahu, ale p?ekonat soupe?ovu defenzivu se jim nepoda?ilo. Domácí se spoléhali na brejkové situace, ale ty jim v sobotu moc nevycházely. Po zm?n? stran byli nadále Novopa?tí aktivn?jší, zahrávali n?kolik trestných kop? z poza šestnáctky, které byly pro Jana Ehrenbergera pom?rn? nebezpe?né. Nejprve Marcel Bažík branku jen t?sn? p?est?elil a poté pokus Petra Jandy minul pravou šibenici jen o n?kolik decimetr?. V 67. minut? však bývalý st?edopola? Bohemians Praha zahrál standardku s takovou p?esností, že Jakubu Kordíkovi sta?ilo jen mí? hlavou te?ovat a ten skon?il až ve svitavské síti. Zasloužené vedení host? však nem?lo dlouhého trvání. O p?t minut pozd?ji nepokryli Novopa?tí v defenziv? prostor p?ed svoji šestnáctkou a toho využil domácí František Ptá?ek, jehož st?ela po zemi zapadla t?sn? k levé ty?i svatyn? Jana Klímy. Vyrovnávající branka psychicky domácí op?t postavila na nohy a ti se snažili ve zbytku hrací doby oto?it výsledek ve sv?j prosp?ch. Hosté však nezpanika?ili a trp?livý výkon jim nakonec p?inesl úsp?ch v podob? t?íbodového vít?zství. V 84. minut? dostal Jirka Machá?ek dlouhý pas do pokutového území Svitav, mí? si zpracoval mezi dv?ma bránícími hrá?i a chladnokrevn? zakon?il do protipohybu svitavského gólmana. Radost si již Novopa?tí nenechali v záv?ru zápasu vzít a takticky vysp?lým výkonem dovedli utkání do vít?zného konce. Paradoxem posledních utkání je fakt, že sv??enci trenéra Viktora Pa?ízka sbírají více bod? na h?ištích soupe??, než tomu je v domácím prost?edí stadionu v Jírových sadech. Tento stav budou moci napravit hned v sobotu 4. kv?tna, kdy budou od 17:00 hodin hostit druholigovou rezervu FK Pardubice. I po ur?itých nejasnostech se nakonec zápas odehraje v p?vodním termínu. Hrá?i a funkcioná?i novopackého klubu by tak rádi touto cestou pozvali do Jírových sad? co nejv?tší po?et svých p?íznivc?, kte?í by mohli svými hlasivkami pomoci domácím hrá??m v boji o další d?ležité divizní body.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 29. 04. 2013 | 2456 přečtení |