21. KOLO : FK NÁCHOD - 1.FK NOVÁ PAKA 0:1

FK NÁCHOD - 1.FK NOVÁ PAKA 0 : 1 (0:0)

N.Paka : Klíma - Kordík (80. Borovi?ka), Rozséva?, Ptá?ek, Jisl - Polanský, Pa?ízek, Bažík (89. Semerák), Janda ? Machá?ek, Fron?k (84. Vavrinec).
Trenér : Viktor Pa?ízek
Branka : 79. Janda

Ve 21. kole divize ?C? hostovali novopa?tí fotbalisté v náchodské B?lovsi. Náchodští zatím v úvodu jara podávají velmi dobré výkony a krom? domácí porážky s celkem Lhoty p. Lib?any a nic ne?íkající prohry na h?išti suverénních Jíren, zvít?zili ve všech ostatních zápasech. Novopa?tí po domácí remíze s favorizovanou Kutnou Horou prahli po dalším úsp?chu na h?išti soupe?e. Hosté v týdnu p?ed zápasem prošli n?kolika hrá?skými zm?nami ve svém kádru. St?edopola?i Michal Pivrnec a Petr Lehovec odešli do Aritmy Praha, která hraje divizní skupinu ?A? a není tedy p?ímým konkurentem celku Nové Paky. To se však již nedá ?íci o mužstvu FK Dobrovice, kam odešel branká? Libor Kanaval, který tak posílil celek, se kterým se ješt? Novopa?tí v jarní ?ásti divizní skupiny ?C? st?etnou o mistrovské body. Naopak novou posilou podkrkonošského mužstva se stal šestadvacetiletý fotbalista FC Bohemians Praha Petr Janda. V sobotním duelu trenéru Viktoru Pa?ízkovi ješt? navíc ve výprav? chyb?li Ji?í Povr (nemoc) a Ivan Faitl (studijní povinnosti). Zápas se hrál na p?írodním trávníku místního stadionu, který byl velice m?kký a s p?ibývajícími minutami hry pro všechny aktéry na hrací ploše velmi t?žký. P?esto se hrálo utkání pom?rn? slušné divizní úrovn?, kde oba dva kolektivy se snažily o rychlý ofenzivní fotbal, který p?inášel zajímavé situace p?ed ob?ma brankami. V první dobré st?elecké p?íležitosti se ocitl ve 12. minut? novopacký Tomáš Fron?k, který se v pokutovém území kli?kou vyhnul bránícímu hrá?i, ale jeho pokus sta?il náchodský branká? František Baláž vyrazit na rohový kop. Ve 20. minut? dostal ideální p?ihrávku do k?ídelního prostoru domácí Martin Malý, jehož st?ílený centr prošel nebezpe?n? mezi n?kolika hrá?i p?ed gólmanem Janem Klímou a skon?il mimo branku. Po t?chto šancích se delší dobu odehrávala hra mezi ob?ma šestnáctkami, bez výrazn?jších brankových p?íležitostí. Ve 38. minut? domácí propadli p?ed šestnáctkou Nové Paky a rychlý brejk po ose Tomáš Fron?k a Petr Janda dostal posledn? jmenovaného s mí?em za obranu Náchoda. P?ed pokutovým územím však byl novopacký fotbalista zcela evidentn? zachycen za dres dobíhajícím obráncem domácích. P횝alka hlavního arbitra Jana Valenty však z?stala n?má. Z šance tak nebylo nic a pokra?ovalo se dále ve h?e. Náchodští poté n?kolika st?eleckými pokusy s poza šestnáctky zkoušeli p?ekvapit hostující branká?e Jana Klímu, ale ten tyto st?ely spolehliv? likvidoval. Po zm?n? stran tak bylo utkání nadále otev?ené a dle jeho dosavadního pr?b?hu bylo z?ejmé, že o výsledku m?že rozhodnout jakákoli chyba na jedné, ?i druhé stran?. Za?átek druhého polo?asu pat?il domácím, kte?í zvýšili svoji aktivitu a donutili hosty zm?nit herní styl. Ti se museli zam??it na pozorné brán?ní a pokusit se p?ekonat obranu soupe?e rychlými brejky. Novopa?tí tak dlouho hledali recept, jak efektivn? tento zp?sob boje dovést do úsp?šného zakon?ení. Nejprve Jirka Machá?ek po p?kné kombinaci prov??il nep?íliš prudkou, ale umíst?nou st?elou branká?e Baláže, který tento pokus dokázal ješt? zneškodnit. V 79. minut? však již zafungovala spolupráce, kdy Marcel Bažík nádhernou ?eskou uli?kou p?ipravil šanci novici v hostujícím dresu Petru Jandovi a ten zkušen? obst?elil strážce domácí svatyn? a dostal hosty do vedení. Náchodský trenér poté provedl n?kolik zm?n v rozestav?ní hrá?? na h?išti a více otev?el domácí defenzivu. Blízko vyrovnání byl náchodský Marek Srkal, který si v pokutovém území Nové Paky p?ipravil zakon?ení, ale Jan Klíma prokázal svoje zkušenosti a šanci domácímu st?elci zma?il. Zvýšit mohl o n?kolik minut pozd?ji ješt? Tomáš Fron?k, ale ani on tvá?í v tvá? nep?ekonal branká?e domácích Františka Baláže. Poslední slovo mohl mít ješt? st?ídající Josef Semerák, bývalý fotbalista Náchoda, který z brejku též postupoval sám na domácího branká?e, ale na místo ú?elného zakon?ení zvolil p?ihrávku na lépe postaveného spoluhrá?e, kterou však v poslední chvíli náchodští obránci sta?ili zachytit. K dalšímu mistrovskému zápasu nastoupí Novopa?tí v sobotu 20. dubna, kdy od 17:00 hodin p?ivítají na stadionu v Jírových sadech v derby utkání fotbalisty Dvora Králové.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 13. 04. 2013 | 2826 přečtení |