19. KOLO : RMSK CIDLINA NOVÝ BYDŽOV - 1.FK NOVÁ PAKA 3:1

RMSK Cidlina NOVÝ BYDŽOV - 1.FK NOVÁ PAKA 3 : 1 (1:0)

N.Paka : Klíma - Polanský, Borovi?ka, Rozséva?, Kordík - Povr, Pivrnec, Ptá?ek, Vavrinec (67.Bažík) ? Machá?ek, Fron?k.
Trenér : Viktor Pa?ízek
Branky : 36. Labík, 60. Pavlásek, 82. Labík ? 81. Bažík (11m)

V 19. kole divize ?C? hostovali novopa?tí fotbalisté na h?išti s um?lou trávou v Chudonicích, což je domovský stánek fotbalist? Nového Bydžova. V letošním kalendá?ním roce se tak již jednalo o t?etí vzájemné m??ení sil obou t?chto klub?. Zatímco v p?edešlých dvou p?ípravných zápasech zvít?zili Novopa?tí, v tom t?etím, nejd?ležit?jším, byli úsp?šn?jší sv??enci trenéra Karla Havlí?ka. Divizní tradice vzájemných utkání tak nebyla porušena, nebo hosté nedokázali za dobu svého ú?inkování ve ?tvrté nejvyšší sout?ži odvést z Nového Bydžova ani bod. Ned?lní po?así spíše p?ipomínalo po?átek zimy, protože po celé utkání celkem vydatn? sn?žilo a s fotbalovým ideálem to nem?lo nic spole?ného. Podmínky však byly pro všechny aktéry stejné, tudíž regulérnost zápasu nebyla nijak ohrožena. V úvodu utkání byli o poznání aktivn?jší hosté, kte?í však nedokázali n?kolik slibných akcí dovést do efektivního zakon?ení. V nejvážn?jší šanci se objevil novopacký kapitán Martin Ptá?ek, jeho pokus vyt?snil novobydžovský gólman Jakub Vaní?ek na rohový kop. Poté zaveleli k útoku i domácí a nevynechali žádnou p?íležitost k zakon?ení svých akcí. Dalekonosná st?ela novobydžovského kapitána Petra Tomeše jen t?sn? minula cíl, když skon?ila zhruba p?l metru vedle levé ty?e novopacké branky. S p?ibývajícím ?asem byl znateln?jší rozdíl v herních stylech obou celk?. Domácí hodn? kombinovali, hosté se snažili o jednoduchý p?echod do protiútoku. Ve 27. minut? vystrašil domácího branká?e Tomáš Fron?k, kdy jeho st?ela z poza velkého vápna šla jen t?sn? nad b?evnem. Povedená kombina?ní akce novobydžovských fotbalist? p?inesla úsp?ch domácím ve 36. minut?, když na její konci byl Tomáš Labík, který tvrdou ranou uvnit? pokutového území prost?elil Jana Klímu v brance Nové Paky. Druhý polo?as byl v úvodu v režii domácích, kte?í se dostávali do zakon?ení díky hrubým individuálním chybám hostujících fotbalist?. P?esto Novobyžovští nabídli host?m šanci na vyrovnání. Rychlý protiútok po ose Tomáš Fron?k, Ji?í Povr hasil branká? Tomáš Vaní?ek tak, že jim vyražený mí? skon?il p?ed Martinem Ptá?kem, který m?l p?ed sebou prázdnou branku. St?ela novopackého fotbalisty však skon?ila vysoko nad b?evnem. Z hlediska dalšího vývoje zápasu lze tento okamžik ozna?it za klí?ový, vzhledem k jeho kone?nému výsledku. V 60. minut? ztratili Novopa?tí zcela zbyte?n? mí? ve st?edu h?išt?, po kterém následoval brejk domácích. Ten se ješt? poda?ilo odvrátit na rohový kop. Z n?ho se však radovali fotbalisté Nového Bydžova podruhé. Mí? se ve skrumáži zastavil na kopa?ce Vojt?cha Pavláska a ten již celkem bez problém? zakon?il z bezprost?ední blízkosti st?elou k levé ty?i a zvýšil domácí vedení. Novobydžovští se poté celkem pochopiteln? snažili kontrolovat hru a držet mí? co nejdéle na svých kopa?kách. Blízko zvýšení byli v 65. minut?, kdy otev?ená defenziva Nové Paky nechala op?t Tomáše Labíka projít s mí?em p?ed Jana Klímu, kterému v poslední chvíli pomohl skluzem Jakub Kordík odvrátit další nebezpe?í. V 81. minut? svitla host?m nad?je. Jeden z domácích obránc? zahrál v pokutovém území rukou a na?ízenou penaltu st?ídající Marcel Bažík bezpe?n? prom?nil. Nad?je však brzy vzala za své. O minutu pozd?ji Novobyžovští z brejku Tomášem Labíkem op?t odsko?ili na rozdíl dvou branek a definitivn? pojistili sv?j t?íbodový zisk. V záv?ru zápasu ješt? napodobil Martina Ptá?ka p?i zakon?ení ve stejné p?íležitosti Marcel Bažík, jehož st?ela skon?ila také vysoko nad brankou domácích. Hosté tentokrát nezopakovali sv?j výkon z p?edchozího zápasu proti favorizovanému Mšenu n.Nisou. Novopacké tak ?eká nyní ?anglický? týden, kdy by m?li, pokud po?así dovolí, ve st?edu 3. 4. nastoupit od 16:30 hodin k dohrávce 17. kola na p?írodní tráv? v Turnov? a poté doma v sobotu 6. 4. rovn?ž od 16:30 hodin p?ivítají celek Sparty Kutná Hora, z?ejm? na um?lé tráv? na Slovanech.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 31. 03. 2013 | 3121 přečtení |