16. KOLO : JISKRA ÚSTÍ N.O. - 1.FK NOVÁ PAKA 4:1

Jiskra ÚSTÍ n. O. - 1.FK NOVÁ PAKA 4 : 1 (1:1)

N.Paka : Klíma - Polanský, Borovi?ka, Machá?ek, Jisl (60.Bažík) - Rozséva?, Pivrnec, Pa?ízek (46.Vavrinec), Kordík - Ptá?ek, Povr.
Trenér : Viktor Pa?ízek
Branky : 36. a 52. Va?ous, 71. Kukla, 84. Rejda ? 8. Ptá?ek (11m).

V úvodním jarním, celkov? šestnáctém kole divizní skupiny ?C? hostovali novopa?tí fotbalisté na h?išti jednoho z nejvzdálen?jších soupe?? v Ústí n. Orlicí. Zápas se hrál na místní um?lé tráv? za celkem p?ijatelných klimatických podmínek. Pozoruhodností utkání byla nominace asistenta na pomezí Zde?ka Šimka práv? z Ústí n. Orlicí. Pr?b?h zápasu nakonec ukázal, že se nejednalo o žádné pochybení v nominaci, ale zcela evidentní zám?r, zvlášt? když výše uvedený rozhod?í byl do zápasu nominován dodate?nou zm?nou. Bohužel proti tomuto faktu se dá jen t?žko bránit. Nutno poznamenat, že hosté byli v defenziv? až p?íliš zranitelní, ?ímž arbitr?m rozhodování výrazn? uleh?ovali. Složitou situaci na postu branká?e (zran?ní Libora Kanavala) museli Novopa?tí operativn? ?ešit a tak byl na poslední chvíli získán zkušený exligový Jan Klíma z FK Chmel Blšany. V úvodu zápasu byli aktivn?jší hostující fotbalisté. Domácí se zpo?átku na h?išti hledali, ale s p?ibývajícími minutami za?ali i oni být pro branku soupe?e nebezpe?ní. V 8. minut? byl branká?em Lukášem K?ivským faulován v pokutovém území novopacký kapitán Lukáš Jisl. Na?ízený pokutový kop s p?ehledem prom?nil Martin Ptá?ek a Novopa?tí šli do vedení. Poté se hrálo celkem vyrovnané utkání. Hosté se dostali do jediné dobré brankové p?íležitosti, ale p?ihrávku Jirky Povra na lépe postaveného Martina Ptá?ka sta?ili domácí obránci v?as zablokovat. Zakon?ení novopackého úto?níka by asi v této situaci bylo nebezpe?n?jší, než p?ihrávka na spoluhrá?e. Domácí hrozili p?edevším ze standardních situací, ale novopacký gólman dokázal tyto ataky brav?rn? odvracet. Blízko vyrovnání byli Úste?tí ve 27. minut?, kdy Richard Ráb postupoval sám na Jana Klímu, ale lob p?es vyb?hnuvšího gólmana skon?il mimo novopackou branku. Ve 36.minut? za?al pomalu ú?adovat hlavní arbitr Jan Krupa. Vymyšlený trestný kop z poza šestnáctky zahrál precizn? ústecký kapitán Zden?k Va?ous a mí? z jeho kopa?ky p?es ze? skon?il až v novopacké síti. Po zm?n? stran vlétli do zápasu domácí jako uragán. S jejich d?razem a tlakem na branku Jana Klímy m?la defenziva Nové Paky velké problémy. Prvním varováním byla v 50. minut? d?lovka jednoho z domácích fotbalist?, kterou Jan Klíma reflexivn? vyt?snil do b?evna své branky. O dv? minuty pozd?ji byl zcela evidentn? p?ed zraky asistenta Šimka faulován Jakub Kordík, který po souboji z?stal ležet na hrací ploše. Rozhod?í Krupa však nechal pokra?ovat ve h?e, aniž by se p?esv?d?il, o jaké zran?ní se jedná. Úste?tí rychle zahráli rohový kop a po zmatku v pokutovém území Nové Paky se op?t prosadil Zden?k Va?ous a propálil vše, co mu stálo v cest? a oto?il výsledek zápasu. Paradoxem bylo, že po této brance p?evzali aktivitu utkání Novopa?tí a zatla?ili domácí na jejich polovinu a snažili se dobýt branku st?eženou Lukášem K?ivským. Snaze však chyb?lo efektivní zakon?ení akcí. Za zmínku stojí p?kná st?ela Jirky Povra, kterou však ústecký branká? vyboxoval na rohový kop. V 71. minut? byl faulován na p?lící ?á?e Jirka Povr, ale sudí Krupa op?t nechal pokra?ovat ve h?e a po brejkové situaci Michal Kukla hlavou p?ekonal Jana Klímu pot?etí. Ani po této k?ivd? se hosté nevzdávali a snažili si nadále aktivní hrou zatla?it domácí p?ed jejich šestnáctku. V dobré p?íležitosti se objevil Jirka Machá?ek, ale z bezprost?ední blízkosti trefil pouze padajícího branká?e K?ivského. O n?kolik minut pozd?ji dob?e zahraný trestný kop Marcela Bažíka prošel celým pokutovým územím a hlavi?ka Jakuba Kordíka z malého vápna skon?ila nad b?evnem ústecké svatyn?. Záv?re?nou výsledkovou te?ku zápasu ud?lal po zbyte?n? chyb? defenzivy Nové Paky st?ídající Sebastián Rejda, jehož te?ovaná st?ela p?elobovala branká?e Jana Klímu a podtrhla ho?ký jarní start mužstva z Podkrkonoší. K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí Novopa?tí op?t na h?išti soupe?e v ned?li 17. b?ezna, kdy budou od 15:00 hodin hostovat v srdci ?eského ráje v Turnov?.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 09. 03. 2013 | 2866 přečtení |