29. KOLO : TJ POLEPY - 1.FK NOVÁ PAKA 1:4

HOSTÉ POKAZILI DOMÁCÍ DIVIZNÍ DERNIÉRU POLEPSKÉHO FOTBALU.

TJ POLEPY - 1.FK NOVÁ PAKA 1 : 4 (0:2)

N.Paka : Kanaval - Jisl, Rozséva? (46.Voldán), Kozma, Vích - Povr, Pivrnec (90.Fišar), Urbanec, Lehovec (88.Ma?í), Ptá?ek ? Machá?ek.
Trenér : Josef Hloušek.
Branky: 56. Kocourek (11m) ? 33.Urbanec, 38. Machá?ek, 51. Povr, 60. Urbanec.

V dev?tadvacátém kole divizní skupiny "C" hostovali novopa?tí fotbalisté na h?išti ve st?edo?eské vísce v Polepech nedaleko Kolína. S odchodem hlavního sponzora domácího mužstva dochází i k odstoupení Polep z divizního pelotonu pro p?íští sout?žní ro?ník. Jasno dosud není ani v Nové Pace. P?esto m?lo utkání dostate?ný náboj a nasazení všech aktér? bylo pom?rn? vysoké, i p?esto, že d?ležitost zápasu nem?la žádný zásadní význam. Od úvodního hvizdu hlavního arbitra Bauma z D??ína se hrálo na pom?rn? nerovném h?išti menších rozm?r? d?razné utkání s množstvím osobních souboj? a nedovolených zákrok?. Domácí kombinovali a snažili se tvo?it hru. Hosté byli trp?liví a když s pomocí gólmana Libora Kanavala p?ežili v úvodu n?kolik šancí soupe?e, za?ali hrozit z brejkových situací. Ve 24.minut? po akci Ji?í Povr, Petr Lehovec nedokázal Michal Pivrnec z bezprost?ední blízkosti prost?elit gólmana Polep Davida Procházku. O n?kolik minut pozd?ji zazvonila d?lovka jednoho z domácích fotbalist? o b?evno novopacké branky. Ve 33.minut? však ude?ili hosté. Jakub Urbanec po n?kolikametrovém vedení mí?e nap?áhl ze vzdálenosti dvaceti metr? a jeho p?knou st?elu zastavila až sí polepské branky. O p?t minut pozd?ji vyvezl mí? až do pokutového území soupe?e stoper Honza Rozséva? a odtud jej poslal pohotov? Jirka Machá?ek podruhé za záda Davida Procházky. P?ekvapivé, ale zasloužené vedení sv??enc? trenéra Josefa Hlouška. V záv?ru první p?le došlo ke zran?ní novopackého stopéra Honzy Rozséva?e, který musel po zásahu loktem do oka hrá?em domácích z utkání odstoupit. Polepští fotbalisté ješt? sta?ili ve 45.minut? po skrumáži p?ed brankou Nové Paky nast?elit ty? Kanavalovy svatyn?. Po zm?n? stran nadále hosté vycházeli z obranného bloku a brejkovými výpady trestali domácí defenzivu. V 51. minut? p?edvedl Jirka Povr, jak si má hrá? po?ínat v situaci jeden na jednoho. P?esnou p?ihrávku od Jakuba Urbance si v b?hu dob?e zpracoval , z obránce domácích ud?lal statistu a do protipohybu branká?e Procházky vst?elil nádherný gól. V 56. minut? ?zaú?adoval? nep?esný rozhod?í Baum a po zcela b?žném souboji v pokutovém území Nové Paky v rámci pravidel a teatrálním pádu hrá?e Polep na?ídil proti host?m penaltu. Exekutor Michal Kocourek se nemýlil a snížil tak op?t na rozdíl dvou branek. Domácí najednou vycítili šanci a p?idali na d?razu. V zakon?ení však byli bezzubí a zna?n? nep?esní. P?esn? po hodin? hry op?t hosté trestali. P?ihrávku st?ídajícího Michala Voldána prom?nil výborn? hrající Jakub Urbanec ve skluzu ve ?tvrtý úsp?ch novopackého mužstva. Záv?re?ná p?lhodina utkání již nic zásadního na h?išti nep?inesla. Novopa?tí celkem bez problém? kontrolovali pr?b?h hry, co se skóre týká. Domácí se sice snažili, ale v divizní dernié?e jim tentokrát stálo v cest? takticky dob?e p?ipravené mužstvo z Podkrkonoší.. Podle slov funkcioná?? polepského fotbalu se bude na místním h?išti v p?íštím sout?žním ro?ník? hrát st?edo?eská 1.A t?ída. Záv?re?né mistrovské utkání sehrají novopa?tí fotbalisté mimo?ádn? ve st?edu 13.?ervna 2012 od 18:00 hodin na stadionu v Jírových sadech, kde jim soupe?em bude další celek ze st?edních ?ech, FK Velim, který rovn?ž divizi opouští a bude také hrát v nadcházejícím sout?žním ro?níku 1.A t?ídu. Bohužel aspekty, které vedou výše uvedené kluby k takovému rozhodnutí, nejsou dobrým znamením pro budoucnost této hry v naší zemi.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 09. 06. 2012 | 2718 přečtení |