27. KOLO : FK PARDUBICE "B" - 1.FK NOVÁ PAKA 6:2

NAD?JN? ROZEHRANÝ ZÁPAS SKON?IL PRO HOSTY DEBAKLEM ?

FK PARDUBICE ?B? - 1.FK NOVÁ PAKA 6 : 2 (1:2)

N.Paka : Kanaval - Ma?í (53.Vích), Machá?ek (66.Vavrinec), Rozséva? (83.Bláha), Jisl ? Lehovec, Kozma, Pivrnec , Urbanec, Ptá?ek ? Voldán.
Trenér : Josef Hloušek.
Branky : 23. Kozma, 34.Voldán

V sedmadvacátém kole divizní skupiny "C" hostovali novopa?tí fotbalisté na stadionu t?etiligové pardubické rezervy. Domácí vzali zápas velice prestižn? a tomu také pod?ídili kádr svého mužstva. Naopak hostující trenér Josef Hloušek postrádal dlouhodob? zran?ného Josefa Semeráka a navíc ješt? studijní povinnosti nedovolily start Ji?ímu Povrovi a Tomáši Fišarovi. Zápas se hrál za nádherného po?así na skv?le p?ipravené hrací ploše stadionu ?Na vinici?. Pardubi?tí mladíci již od úvodního hvizdu rozhod?í Olgy Zadinové prokazovali fotbalovou vysp?lost podpo?enou dobrým pohybem, nápaditou kombinací a velkým d?razem v osobních soubojích. Všechny tyto fotbalové disciplíny d?laly novopackým fotbalist?m zna?né problémy. Vynikající výkon branká?e Libora Kanavala byl hlavní devízou mužstva z Podkrkonoší. Je však nutné poznamenat, že Pardubi?tí byli výrazn? lepší ve h?e dop?edu, zatímco v defenziv? byli p?ekvapiv? zranitelní. Tento fakt se poda?il host?m v?as odhalit a n?kolika nebezpe?nými náznaky p?edvedli, že se i s nimi musí v úto?né fázi po?ítat. Nejprve zahrozil hlavou Martin Ptá?ek po p?esném centru Jendy Ma?ího, ale tentokrát nutno pochválit branká?e domácích Martina Žáka, který reflexivním zákrokem zabránil zcela jisté brance. Ve 23. minut? op?t zaú?adoval Jakub Urbanec, který po n?kolika kli?kách p?edložil ideální p?ihrávku Karlu Kozmovi a ten z bezprost?ední blízkosti poslal hosty do p?ekvapivého vedení. Poté domácí stále ovládali hru, ale v zakon?ení byli bu? nerozhodní, nebo je gólman Kanaval p?ivád?l svými zákroky k zoufalství. Ve 34.minut? op?t ude?ili hosté. Skv?lá kombinace Jakuba Urbance a Lukáše Jisla skon?ila na kopa?ce Michala Voldána a ten do prázdné branky zvýšil novopacké vedení na rozdíl dvou branek. Ani po tomto gólu se obraz hry nezm?nil. Bohužel Novopa?tí nedokázali udržet tento stav až do polo?asové p?estávky. V 42.minut? došlo ke zbyte?né ztrát? mí?e ve st?edu pole a rychlí domácí fotbalisté podnikli smrtící brejk, který zakon?il úsp?šn? Martin Vágner. Rozhodující úsek zápasu se odehrál hned v úvodu druhé p?le. Nejprve mí? z hlavy Karla Kozmy skon?il po rohovém kopu na b?evn? Žákovy svatyn? a poté se Novopa?tí dopustili hned n?kolika zbyte?ných individuálních hrubých chyb v defenzivní ?innosti svého mužstva a pardubická rezerva je nekompromisn? trestala. V 52.minut? již vedli domácí 3:2 a pokra?ovali ve svém aktivním pojetí hry a hosté se m?li co otá?et. Náznaky brankových p?íležitostí Petra Lehovce a Jakuba Vícha byly vším, k ?emu se Novopa?tí ve druhém polo?ase dostali. Naopak v pohod? hrající rezerva ?asto rozebírala obranu Nové Paky tak, že nebýt branká?e Kanavala mohl být debakl ješt? vyšší. Dalším t?em brankám ve své síti však ani výborný novopacký branká? zabránit nedokázal. Dob?e rozehrané utkání tak skon?ilo debaklem, na který je pot?eba okamžit? zapomenout, vylé?it šrámy a soust?edit se na záv?r sout?žního ro?níku, kdy ješt? zbývají sehrát t?i sout?žní kola. V p?íštím utkání p?ivítají novopa?tí fotbalisté v sobotu 2.?ervna 2012 od 17:00 hodin na stadionu v Jírových sadech patnáctý celek dosavadní divizní tabulky, mužstvo RMSK Cidlina Nový Bydžov.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 27. 05. 2012 | 2010 přečtení |