26. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FK BAUMIT JABLONEC N.N. "B" 3:3

SPRAVEDLIVÁ REMÍZA S PRVOLIGOVOU REZERVOU ?

1.FK NOVÁ PAKA ? FK BAUMIT JABLONEC n.N. ?B? 3 : 3 (1:3)

N.Paka : Kanaval - Ma?í, Jisl, Rozséva?, Vích ? Povr (90.Fišar) Kozma, Pivrnec , Urbanec, Ptá?ek ? Voldán (54.Lehovec).
Trenér : Josef Hloušek.
Branky : 26. Ptá?ek, 68. Povr, 81. Ptá?ek ? 3. Vukadinovi?, 22.Just, 33. Daní?ek.

V šestadvacátém kole divizní skupiny "C" hostili novopa?tí fotbalisté na stadionu v Jírových sadech prvoligovou rezervu jabloneckého Baumitu. Pikantností utkání byl další bratrský souboj na obou lavi?kách, kdy proti domácímu Josefu Hlouškovi stál na st?ída?ce host? Ji?í Hloušek. Jablone?tí p?ivezli do Nové Paky sice mladé mužstvo, ale s n?kolika fotbalisty širšího kádru á?ka. Zápas se hrál za p?kného slunného po?así, ale za velice slabé divácké kulisy, což bylo zp?sobeno soub?žným p?enosem semifinálového utkání na mistrovství sv?ta v ledním hokeji mezi reprezentanty ?eské republiky a Slovenska. Zatímco v minulém kole v Praze na Admi?e Novopa?tí ude?ili hned v úvodu utkání, v sobotu v této ?ásti hry inkasovali.Srbský fotbalista Vukadin Vukadinovi? se probil v pravém k?ídelním prostoru p?es dva bránící hrá?e a jeho zakon?ení, i p?es zásah branká?e Libora Kanavala, skon?ilo v novopacké síti. Domácí mužstvo poté pokra?ovalo v dobývání jabloneckého území a hosté m?li ?asto dost prostoru pro rychlé smrtící brejky. Druhý úsp?ch Severo?ech? zaznamenal nejlepší st?elec novopackého zimního turnaje Josef Just, který se trefil z levého k?ídla p?esnou st?elou po zemi o ty? Kanavalovy svatyn?. Dvoubrankové manko bylo pro novopacké mužstvo alarmující. P?esto se však domácí nevzdávali a nakonec se jim to vyplatilo. Ve 24. minut? vypálil z hranice asi dvaceti metr? Jakub Urbanec, jeho d?lovku však sta?il jablonecký branká? Petr Králí?ek vyt?snit nad b?evno své branky. Ve 26.minut? okopírovali novopa?tí fotbalisté Jakub Urbanec a Martin Ptá?ek úvodní branku z minulého víkendu na pražské Admi?e a posledn? jmenovaný do protipohybu Králí?ka snížil stav na rozdíl jedné branky. Úsilí o vyrovnání pokazil domácímu týmu hostující kapitán Nikolas Daní?ek, který po ned?sledném brán?ní p?edsko?il po p?ihrávce do pokutového území z levé strany obránce Nové Paky a ne p?íliš prudkou st?elou rovn?ž do protipohybu branká?e vrátil Severo?ech?m dvoubrankové vedení. Po zm?n? stran se obraz hry nijak výrazn? nem?nil. S p?ibývajícími minutami však domácí stup?ovali svoje úsilí a snažili se aktivní hrou dostat hosty pod tlak. I když ne nijak výrazn?, ale p?esto se tento zám?r vyda?il. Po n?kolika zahozených dobrých st?eleckých p?íležitostech se Novopa?tí p?ece jenom do?kali. V 68.minut? se ve skrumáži p?ed jabloneckou brankou nejlépe orientoval Jirka Povr a z oto?ky p?knou st?elou prost?elil Králí?ka a snížil op?t na rozdíl jedné branky. Poté by se dalo ?íci, že tlak domácích pomalu sílil. Hosté byli sice nebezpe?ní v brejkových situacích, ale oproti prvnímu polo?asu se jim tento zp?sob hry ve druhé ?ásti moc neda?il. Novopacký hlad alespo? po bodu korunoval v 81.minut? Martin Ptá?ek, když nejhez?í brankou zápasu vyrovnal na kone?ných 3:3. Rohový kop Jakuba Urbance trefil již jmenovaný st?elec p?ímo z voleje a mí? s pomocí b?evna skon?il v jablonecké brance. Poslední desetiminutovka byla oboustrann? hrána ve stylu vabank. V 86.minut? byli domácí velice blízko rozhodující, ?tvrté brance. Odražený mí? od boku Jakuba Vícha skon?il na ty?i Králí?kovy branky. V 89.minut? m?li zase velkou p?íležitost jablone?tí mladíci, když hned dva minuli hlavou mí? p?ed odkrytou ?ástí novopacké svatyn? centrovaný p?es celou ší?ku pokutového území. Remíza je tak asi spravedlivým vyjád?ením pom?ru sil na hrací ploše. Zatímco první polo?as byl více v režii host?, druhá ?ást hry pat?ila zase domácím.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 19. 05. 2012 | 1886 přečtení |