23. KOLO : JISKRA ÚSTÍ N.O. - 1.FK NOVÁ PAKA 0:1

Jiskra ÚSTÍ N.O. - 1.FK NOVÁ PAKA 0 : 1 (0:1)

N.Paka : Kanaval - Pivrnec, Rozséva?, Machá?ek, Vích ? Povr, Jisl, Urbanec, Kozma ? Lehovec ,Voldán (81.Ma?í).
Trenér : Josef Hloušek.
Branka : 19. Lehovec

Ve t?iadvacátém kole divizní skupiny "C" hostovali novopa?tí fotbalisté na stadionu svého nejvzdálen?jšího soupe?e v Ústí nad Orlicí. Zatímco domácí fotbalisté se pohybují v horních patrech divizní tabulky, Novopa?tí se po porážce od lídra v minulém kole v domácím prost?edí propadli na p?edposlední, patnáctou p?í?ku. Utkání se hrálo na h?išti na opa?né stran? hlavní tribuny ústeckého stadionu. Prost?edí sice bez atletické dráhy bou?liv?jší, ale stav hrací plochy velmi špatný. Tento fakt d?lal problémy všem aktér?m sobotního duelu. Zápas za?ali domácí sebev?dom?, s cílem co nejrychleji otev?ít skóre a dostat hosty pod tlak. Úste?tí m?li sice mírnou územní p?evahu, ale do zakon?ení se dostávali velice t?žko. Zajímavostí byl ur?it? fakt, že Kanavalovu svatyni netrefili v první p?ta?ty?icetiminutovce tém?? ani jednou, s výjimkou dvou zblokovaných st?el. Hosté však museli odvracet n?kolik nebezpe?ných standardních situací, kde p?edevším t?žili ze hry hlavou Jirky Machá?ka. V 19.minut? se zrodila rozhodující akce celého zápasu. Dlouhý výkop Libora Kanavala sklepl hlavou Michal Voldán na rozeb?hnutého Petra Lehovce, ten se s mí?em prohnal mezi dvojicí bránících hrá?? a k?ižnou st?elou p?ekonal branká?e Ústí Krátkého. P?ekvapivé, ale zasloužené. Tento moment domácí fotbalisty zmrazil natolik, že najednou za?ali kazit p?ihrávky a ?asto zbrkle kombinovat bez zakon?ení. Ve 26.minut? se skv?le prohá?koval podél brankové ?áry do pokutového území Jakub Urbanec, ale domácí obrana sta?ila v poslední chvíli zabránit finální p?ihrávce na zakon?ujícího Michala Voldána. Hosty nutno pochválit za trp?livý a p?edevším ob?tavý výkon, kterým nahrazovali menší zkušenost a fotbalovost oproti domácím borc?m. Záv?r prvního polo?asu se odehrával p?edevším mezi šestnáctkami bez výrazn?jších šancí p?ed ob?ma brankami. Ze hry domácích šel trochu pocit o podcen?ní mužstva z Podkrkonoší. Po zm?n? stran nastoupili Úste?tí od úvodního hvizdu rozhod?ího Ond?eje Berky z Prahy aktivn? se zvýšeným d?razem a snahou o brzké vyrovnání. Novopa?tí se museli hodn? soust?edit na obrannou ?innost, nebo domácí vyvíjeli ?ím dále v?tší tlak na Kanavalovu branku. Zakon?ení však ale stále bylo velkou slabinou ústecké Jiskry. V pokutovém území kraloval novopacký branká? Libor Kanaval a defenziva host? byla tentokrát oproti minulým utkáním mén? prostupná a to dávalo sv??enc?m trenéra Josefa Hlouška s p?ibývajícími minutami ?ím dále v?tší šanci na úsp?šný výsledek. V 74.minut? p?ežili Novopa?tí svoji ?zápasovou smrt?, když domácí st?ídající Macek nikým neatakovaný hlavou sám v malém vápn? poslal mí? nad b?evno Kanavalovy svatyn?. Druhý polo?as p?inesl také ?adu oboustrann? ostrých zákrok?, které však nijak výrazn? nevybo?ily z divizního rámce. Hlavní arbitr dokázal provinivší se hrá?e v?as upozornit žlutou kartou a to bylo dostate?ným varováním p?ed dalšími proh?ešky. Záv?re?ná ?ást zápasu se hrála pod taktovkou domácího mužstva, ale bez brankového efektu. Naopak v 84.minut? st?ídající Jenda Ma?í našel ideáln? centrem v pokutovém území soupe?e nabíhajícího Jirku Povra, ale s jeho umíst?nou hlavi?kou si tentokrát gólman Krátký dokázal poradit.Záv?r zápasu p?inesl ješt? vylou?ení ústeckého Felgra, který p?ehnal svoji snahu v souboji o mí? a po druhé žluté kart? musel opustit h?išt?. Poslední minuty utkání již nic na vít?zství host? nezm?nily. Sobotní zlepšený výkon by cht?li Novopa?tí fotbalisté potvrdit hned v p?íštím velice d?ležitém zápase na domácím trávníku, kdy budou hostit v sobotu 5.kv?tna 2012 od 17:00 hodin beznad?jn? poslední celek tabulky, fotbalisty FK Trutnov.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 29. 04. 2012 | 2168 přečtení |