17. KOLO : FKP TURNOV - 1.FK NOVÁ PAKA 2:0

O VÝSLEDKU ROZHODLY CHYBY HOSTUJÍCÍ DEFENZIVY

FK P?N?ÍN TURNOV ? 1.FK NOVÁ PAKA 2 : 0 (1:0)

N.Paka : Volšík - Kozma (85.Fišar), Ptá?ek, Machá?ek, Vích ? Povr, Jisl, Privara (74.Svoboda), Lehovec ? Urbanec, Voldán (74.Ma?í).
Branky : 43. Vav?ich, 66.Benek.

V sedmnáctém kole divizní skupiny "C" hostovali novopa?tí fotbalisté na stadionu v srdci ?eského ráje, v Turnov?, kde až do ned?le ve svém divizním p?sobení neztratili ješt? ani bod. Vše jednou kon?í a tak i tato série nem?la již v ned?li dalšího pokra?ování. Oba dva kolektivy nastoupily do zápasu v tém?? juniorských v?kových pr?m?rech svých zahajovacích sestav. V?kový pr?m?r sv??enc? trenéra Josefa Hlouška byl 22,4 let a domácí m?li tuto hodnotu p?ibližn? na stejné úrovni. Zápas se hrál za p?kného jarního po?así, terén hrací plochy však ješt? nebyl ideální a m?kké podloží travnatého koberce bylo pro všechny aktéry mnohdy velkou p?ekážkou. P?ed zahajovacím hvizdem rozhod?ího ješt? p?edali zástupci fotbalového klubu 1.FK Nová Paka domácím fotbalist?m pohár a v?cné ceny za vít?zství v zimním turnaji kategorie ?A?, který po?ádali na své um?lé tráv? na Slovanech v lednu a únoru letošního roku. Utkání za?ali aktivn?ji Novopa?tí, jejich snaha však kon?ila bu? v ofsajdové pasti, nebo p?ed šestnáctkou soupe?e. S p?ibývajícími minutami však domácí zjistili, že Novopa?tí nejsou až tak nebezpe?ní a zvýšili svoje ofenzivní úsilí a p?ed brankou Volšíka se za?alo jisk?it. Po hrubé chyb? Martina Ptá?ka vytáhl Ond?ej Volšík bravurní zákrok a uhájil ?isté konto. Poté to byl v n?kolika p?ípadech op?t strážce novopacké svatyn?, který držel hosty nad vodou. Na druhé stran? kontr vedený Ji?ím Povrem skon?il mimo branku. Michalu Voldánovi sta?il po p?kném pr?niku Jakuba Urbance zablokovat st?elu v poslední chvíli domácí obránce. Zhruba po p?lhodin? hry však získali domácí územní p?evahu a dostávali hostující obránce pod tlak. Novopa?tí m?li ?asto problém s odvracením mí?e ze svého pokutového území. Ve 43.minut? trefil st?elou turnovský Vav?ich jednoho z obránc? Nové Paky a od n?ho se mí? odrazil do protipohybu branká?e Volšíka a skon?il až v síti. Zlomovým momentem celého utkání tak z?ejm? byla následující minuta, kdy po rohovém kopu Jakuba Vícha se k mí?i v pokutovém území domácích dostal Jakub Privara, ale jeho volej asi ze dvanácti metr? skon?il nad b?evnem Metelkovy branky. Po zm?n? stran byli op?t v úvodu aktivn?jší hosté, le? se stejnou efektivitou jako na za?átku zápasu. V 58.minut? zazdil stoprocentní brankovou p?íležitost turnovský Vav?ich, který postupoval zcela sám na Volšíka, ale z bezprost?ední blízkosti netrefil branku. V 66.minut? se již pomalu chystali hosté na zm?nu rozestav?ní hrá?? na hrací ploše s cílem zopakovat tlak na branku soupe?e z minulého víkendu z Hradce Králové. Nenápadná ned?slednost p?i brán?ní však znamenala další zá?ez do psychiky mužstva. Benek po souboji p?ed pokutovým územím Nové Paky ve vzdálenosti asi osmadvaceti metr? kopl bez mí?ení do mí?e a ten záhadnou balistickou k?ivkou skon?il k p?ekvapení všech podruhé za zády p?ekvapeného Volšíka. Tento moment dostal hosty definitivn? do kolen. Domácí tak dohrávali zbytek zápasu v pohod? a soupe?e již nepustili do vážn?jšího zakon?ení. Turnovští tak jen potvrdili dobrou formu ze zimního turnaje a p?ipsali si tak další t?i body do divizní tabulky. Novopa?tí se o úvodní jarní mistrovské vít?zství budou muset poprat v sobotu 24.b?ezna, kdy od 15:00 hodin budou hostit v domácí jarní premié?e ambiciózní celek Jiskry Mšeno n.Nisou. P?edzápas obstarají starší dorostenci U-19 v krajském p?eboru, kte?í se utkají se stejn? starým soupe?em z FC Vrchlabí.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 18. 03. 2012 | 2242 přečtení |