16. KOLO : FC HRADEC KRÁLOVÉ "B" - 1.FK NOVÁ PAKA 1:1

FC HRADEC KRÁLOVÉ ?B? ? 1.FK NOVÁ PAKA 1 : 1 (0:0)
N.Paka : Volšík - Ma?í (82.Vavrinec) Ptá?ek, Rozséva?, Vích - Povr , Jisl, Kozma (72.Voldán), Lehovec (64.Privara) ? Urbanec, Machá?ek.
Trenér : Josef Hloušek.
Branky : 48.Tichý - 86.Ptá?ek

V šestnáctém kole divizní skupiny "C" hostovali novopa?tí fotbalisté na stadionu Nového Hradce Králové, kde jim v jarním mistrovském startu byli soupe?em fotbalisté prvoligové rezervy královéhradeckých ?votrok??. Pro hosty to byl zárove? první letošní kontakt s p?írodní travnatou plochou, nebo dosud veškerá p?íprava probíhala z klimatických d?vod? na um?lé tráv?. Kádr trenéra Josefa Hlouška doznal oproti podzimní ?ásti pom?rn? výrazné zm?ny, když odešlo celkem sedm hrá?? a dosud p?išlo šest nových fotbalist?. Složení domácí rezervy jasn? ukazuje na p?ípravu tohoto klubu pro následující ro?ník povinné sout?že prvoligových juniorských bé?ek. Záda t?mto nad?jným mladík?m kryl v brance zkušený Radim Ottmar, který v uplynulém sout?žním ro?níku stál v brance novopackého mužstva. Personální zm?ny v kádru hostujícího celku však znamenaly také výrazné omlazení tohoto týmu oproti podzimní ?ásti. Zápas se hrál za chladného, v?trného po?así na velmi dob?e p?ipravené hrací ploše výše uvedeného stadionu. Hra m?la od svého zahájení pom?rn? slušné tempo, hrá?i obou kolektiv? hráli d?razn? a diváci také mohli vid?t oboustrann? snahu o kombina?ní fotbal. Nebezpe?n?jší však byli v první ?ásti hry domácí mladíci. Ve dvou p?ípadech uchránil ?isté konto host?m skv?lými zákroky gólman Ond?ej Volšík, který je v Nové Pace na hostování práv? z FC Hradec Králové. Novopa?tí se sice snažili, ale jejich úsilí kon?ilo p?ed šestnáctkou domácích a p?i k?ídelní kombinaci zase chyb?l v?tší po?et hrá?? v pokutovém území p?ed Ottmarem. Druhý polo?as za?al lépe pro královéhradecké bé?ko. Ve 47.minut? ?p?ežili? hosté s obrovskými problémy standardní situaci domácích, aby z následného rohového kopu ?propadli? p?i brán?ní a ve skrumáži královéhradecký Tichý protla?il mí? do sít? i s branká?em Volšíkem. Novopa?tí však nepodlehli panice a zvýšili svoje úsilí, sm??ující alespo? k vyrovnání. S p?ibývajícími minutami získávali hosté ?ím dále více územní p?evahu, která však byla dlouho neplodná.V 55.minut? domácí mladíci po brejku propadli na polovin? Nové Paky, hbitý Petr Lehovec utekl obránc?m soupe?e a tvá?í v tvá? Ottmarovi zakon?il únik st?elou do b?evna královéhradecké svatyn?. Ani tento nezdar však nezanechal na psychice týmu z Podkrkonoší vážn? trhliny. Trenér Hloušek postupn? zm?nami na hrací ploše posiloval úto?nou ?adu, aby zvýšil tlak na domácí defenzivu. Tento zám?r se mu nakonec vyplatil. P?ítomní fanoušci Nové Paky se p?i pohledu na sv?telnou tabuli a nezadržiteln? ubíhající minuty sice postupn? smi?ovali s faktem, že jediná branka zápasu rozhodne o t?íbodovém zisku domácích. V 86.minut? však p?išla standardní situace a její exekutor Jakub Urbanec poslal p?esný centr na kopa?ku Martina Ptá?ka, který p?ímo z voleje trefil mí? o ty? za záda bezmocného branká?e Ottmara. V úplném záv?ru zápasu se však stejná situace opakovala tentokrát na druhé stran? a op?t je pot?eba pochválit branká?e Volšíka, který v?asným vyb?hnutím zmenšil st?elecký úhel zakon?ujícímu hrá?i a uhájil tak pro Novopacké cenný bod ze h?išt? soupe?e.Remíza je tak dle pr?b?hu utkání asi spravedlivým vyjád?ením pom?ru sil na hrací ploše. I ve druhém jarním kole budou fotbalisté Nové Paky startovat na h?išti mimo vlastní m?sto a to v ned?li 18.b?ezna 2012 od 15:00 hodin v Turnov?. S tímto soupe?em se Novopa?tí letos utkali již v zimním turnaji na vlastní um?lé tráv? a zvít?zili 3:1. Rádi by tento výsledek potvrdili i v ned?lním mistrovském boji.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 11. 03. 2012 | 2260 přečtení |