11. KOLO : FK BAUMIT JABLONEC N.N. "B" - 1.FK NOVÁ PAKA 3:1

FK Baumit JABLONEC n.N.?B? ? 1.FK NOVÁ PAKA 3 : 1 (3:1)

N.Paka : Kanaval - Povr, Ptá?ek, ?okina, Jisl - Urbanec, Brož, Rozséva?, Kulhánek ? Vavrinec (67.Ma?í), Mi?kal.
Trenér : Josef Hloušek.
Branky : 27. Brož ? 11.Daní?ek, 18.Hovorka, 36.Hovorka.

V jedenáctém kole divizní skupiny "C" hostovali novopa?tí fotbalisté na stadionu v ?eském Dubu, který je sou?asným domovským stánkem prvoligové rezervy jabloneckého Baumitu. Z hlediska trenérských post? se jednalo o bratrský souboj Ji?ího a Josefa Hlouškových, kte?í proti sob? vedli v minulosti již n?kolikrát svá mužstva. Zatímco domácí lodivod Ji?í Hloušek m?l k dispozici velice kompaktní celek, po jehož výkonu se ani nechce v??it, že mužstvo v tomto složení v minulých utkáních ztratilo tolik bod? a navíc v posledním kole obdrželo na h?išti ve Velimi dokonce šest branek. Jeho prot?jšek Josef Hloušek postrádal ve svém kádru hned trojicí hrá?? základní jedenáctky. Marcela Bažíka z pracovních d?vod? a zran?né Petra Kazdu a Jakuba Vícha. Po osmitýdenní absenci zp?sobené operací kolena se na trávníku naopak objevil již od první minuty Jakub Mi?kal, kterému v nov? složeném úto?ném tandemu sekundoval teprve sedmnáctiletý dorostenec Viktor Vavrinec. Zápas za?ali domácí v ?barcelonském? duchu. Rychlý pohyb, precizní práce s mí?em, nápaditá kombinace a individuální vysp?lost. Hostující defenziva m?la plno práce, aby tomuto zp?sobu hry ?elila. Ne však dlouho. Obrana pod tlakem za?ala kupit celkem laciné chyby a soupe? je nekompromisn? trestal. Pod každou obdrženou brankou novopackého týmu je autorský podpis pokaždé jiného hrá?e. V 11.minut? zafungovala precizní kombinace Jablonce, p?ed pokutovým územím host? došlo k p?e?íslení a na konci potom sám kapitán domácích Daní?ek p?ed gólmanem Kanavalem, který již nesta?il domácí požár uhasit. I p?es úvodní uklid?ující branku Jablonec pokra?oval ve stejném duchu a defenziva host? byla pod stálým tlakem. Ojedin?lé protiútoky Nové Paky byly pro jabloneckou branku málo nebezpe?né. V 18.minut? op?t po hrubé chyb? p?i odkopu od branky nabídli Novopa?tí soupe?i skórovat a ten prost?ednictvím Hovorky nabídnutou šanci neodmítnul. Po této brance však jakoby domácí postupn? svoji aktivitu snižovali a ke slovu se za?ali dostávat i hosté. Ve 27.minut? nap?áhl z dobrých dvaceti metr? Lukáš Brož a jeho d?lovka levou nohou ud?lala z branká?e Králí?ka pouze diváka. Snížení na kontaktní gól bylo pro hostující mužstvo motivujícím prvkem do dalších minut zápasu. Ve 31. minut? Petr Kulhánek, z?ejm? ve zlomové situaci celého zápasu, volil špatný zp?sob zakon?ení p?ed brankou domácích, když místo obst?elu vysokého gólmana Králí?ka, cht?l ochránce svatyn? p?elobovat, ale bohužel pro Novou Paku, lob p?elet?l i jabloneckou branku. O t?i minuty pozd?ji op?t Petr Kulhánek volil stejný zp?sob zakon?ení, ale tentokrát gólman Králí?ek jeho pokus vyt?snil mimo svoji branku. Netrvalo však dlouho a ve 36.minut? následovala další hrubka v defenziv? host? a Hovorka touto další nabídkou op?t nepohrdnul a zvýšil tak stav utkání na 3:1 ve prosp?ch domácích. Po zm?n? stran byla hra p?ece jenom vyrovnan?jší, hrálo se mezi ob?ma šestnáctkami. Jablone?tí sta?ili v pr?b?hu druhé p?ta?ty?icetiminutovky zahodit ješt? dv? dobré st?elecké p?íležitosti, ale hosté, a? se snažili, výrazn?ji Králí?ka již neohrozili. Porážka rozhodn? není ostudou. Pro mnohé hrá?e novopackého mužstva však toto utkání bylo velmi pou?né z hlediska individuální vysp?losti hrá?? soupe?e. Pro objektivnost však nutno p?iznat, že podmínky a p?edevším množství tréninkových jednotek hrá?? na jedné a druhé stran? nelze v?bec srovnávat. V dalším kole p?ivítají Novopa?tí na svém stadionu v Jírových sadech v sobotu 29.?íjna již od 14:30 hodin další rezervu, tentokrát t?etiligovou z m?sta perníku, FK Pardubice ?B?.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 23. 10. 2011 | 1811 přečtení |