8. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0:0

VYHRÁVAT M?ŽE JEN TEN, KDO DOKÁŽE VST?ELIT GÓL ?

1.FK NOVÁ PAKA - Jiskra ÚSTÍ n.O. 0 : 0 (0:0)

N.Paka : Kanaval - Ma?í, Ptá?ek, ?okina, Kazda - Jisl (80. Kulhánek), Brož (46.Povr), Rozséva?, Vích -Urbanec, Bažík .
Trenér : Josef Hloušek.

V osmém kole divizní skupiny "C" hostili novopa?tí fotbalisté na stadionu v Jírových sadech dosavadního lídra této sout?že, celek Jiskry Ústí n.O. Domácí mužstvo, po zbyte?né porážce v minulém kole v Kolín?, usilovalo o t?íbodový zisk a hosté naopak o udržení svého tabulkového postavení. Utkání m?lo rozhodn? náboj a celkem i slušnou divizní úrove?. I p?es p?kné slune?né po?así si cestu na stadion našla pom?rn? slabá divácká kulisa. Po?etné davy divák? však po utkání sm??ovaly na nedaleký zimní stadion, kde v sobotu ve?er koncertoval Karel Gott. Zápas za?al raketov?. Již ve druhé minut? neudržel ve svých rukavicích st?elu ústeckého hrá?e domácí gólman Kanaval, aby se vyznamenal p?i dorážce hrá?e soupe?e a odstartoval tak svoji plejádu vynikajících zákrok? po dobu celého utkání. První ?ást zápasu hern? více pat?ila domácím, ale útoky host? m?ly rozhodn? velmi nebezpe?né parametry. Ve 23.minut? ješt? pokus agilního Urbance hostující branká? Novák kryl, ale o p?t minut pozd?ji novopacký fotbalista dostal mí? za obranu soupe?e, obešel branká?e Ústí , ale pokus sm??ující do prázdné branky sta?il obránce host? skluzem odvrátit do bezpe?í. Na druhé stran? se op?t vyznamenal branká? Kanaval, který kryl st?elu z bezprost?ední blízkosti po standardní situaci Ústí. Ostatní pokusy jak na jedné, tak i na druhé stran? v prvním polo?ase své cíle míjely. Po zm?n? stran pokra?ovalo dramatické utkání, které m?lo neustále otev?ený ú?et a jakákoli drobná chyba mohla být pro ob? strany rozhodující. Ur?ité oživení ofenzivní ?innosti p?inesla polo?asová zm?na na stran? domácích p?íchodem talentovaného Ji?ího Povra. Ten vstoupil do zápasu velice aktivn? a po n?kolika minutách pobytu na hrací ploše zazvonil jeho pokus o b?evno Novákovy svatyn?. Když v 64.minut? hlavi?ka Povra op?t skon?ila na b?evn?, bylo jisté, že podobn? jako v Kolín?, st?elecké št?stí novopackému mužstvu op?t ukázalo odvrácenou tvá?. Nutno však p?iznat, že to n?kolikrát v?elo i p?ed brankou Libora Kanavala. V 71.minut? postupoval s mí?em sám v levém k?ídelním prostoru ústecký Knápek, autor hattricku z minulého utkání proti Velimi, ale jeho st?ela jen t?sn? minula pravou ty? domácí branky. O šest minut pozd?ji vytáhl Kanaval další zákrok ze svého bohatého repertoáru a vyt?snil kone?ky prst? mí? nad svoji svatyni po hlavi?ce jednoho z hostujících hrá??. Na druhé stran? však branká? Novák celkem úsp?šn? kopíroval po?ínání svého novopackého prot?jšku. Bažík trefil v t?sné blízkosti branky hlavou pouze vyb?hnuvšího branká?e a pro dobíhajícího Vícha zívala opušt?ná svatyn? Ústí. Mí? sm??ující do prázdné branky však k p?ekvapení všech p?ítomných Novák výborným p?emíst?ním vyrazil na rohový kop. P?kný fotbalový moment z obou stran. Záv?re?nou te?ku oboustranné gólové marnosti ud?lal lob Bažíka, který pot?etí skon?il na b?evn? soupe?ovy branky. Nasazení, bojovnost, tempo a dramati?nost, to všechno zápas nabízel, le? to, co fotbal d?lá fotbalem, góly, toho se diváci nedo?kali. Z hlediska bodového hodnocení remíza znamenala další domácí novopackou ztrátu do tabulky pravdy a pro hosty konec vedoucího postavení divizní skupiny "C". Novopa?tí se v dalším zápase utkají s celkem z opa?ného pólu tabulky, než bylo Ústí. V Trutnov? na stadionu Osvobození v ned?li 9.?íjna od 16:00 hodin zm??í síly s tamním FK z?ejm? na um?lé tráv?.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 01. 10. 2011 | 1962 přečtení |