4. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - SK P?EVÝŠOV 0:1

1.FK NOVÁ PAKA - SK P?EVÝŠOV 0 : 1 (0:0)

N.Paka : Kanaval - Ma?í (86.Fišar), Ptá?ek, ?okina,Vích - Jisl, Rozséva?, Brož (72.Povr) Kulhánek , Urbanec -Kazda (59.Vavrinec)
Trenér : Josef Hloušek.
Branka: 49.Novák

Ve ?tvrtém kole divizní skupiny "C" hostili novopa?tí fotbalisté na svém stadionu v Jírových sadech letošního nová?ka této sout?že, SK P?evýšov . Hosté ov?n?eni st?ede?ním skalpem pražské Slávie v národním poháru, kterému se po utkání v?novala snad veškerá média, která jsou registrována na území ?eské republiky výjma d?tských ?asopis?, disponují z hlediska zkušeností kádrem, který vysoce p?evyšuje divizní úrove?. Naopak sv??enci trenéra Josefa Hlouška po vysokém vít?zství v minulém kole v Jablonci n.N. p?išli z d?vodu zran?ní o tandem hrotových úto?ník? Marcela Bažíka a Jakuba Mi?kala. Nejen tento fakt p?edur?oval favorita utkání, mužstvo vedené Bohuslavem Pilným z chlumeckého podzám?í. Úvod zápasu napl?oval veškeré prognózy, které nebyly pro nikoho žádnou tajenkou. Sebev?domí hosté ovládali st?ed h?išt?, byli silní na mí?i, ale do st?eleckých p?íležitostí se dostávali jen velmi málo. V 7.minut? nejprve Kraus p?est?elil nikým neatakován v dobré p?íležitosti Kanavalovu branku. Poté m?li domácí št?stí po rohovém kopu, kdy hlavi?ka jednoho z hostujících hrá?? jen t?sn? minula levou ty? novopacké svatyn?. Domácí zahrozili p?ed brankou Petra jen po Kulhánkov? trestném kopu, ale p?evýšovská obrana i toto nebezpe?í celkem bez problém? zvládla. Optická p?evaha P?evýšova byla celkem markantní, ale defenziva Nové Paky pracovala s vyp?tím všech sil a nedovolila efektivn? zakon?ovat akce soupe?ových hrá??. Zm?nu skóre nakonec mohla p?inést 42.minuta, kdy Kulhánk?v trestný kop prošel spletí všech hrá?? p?ed branká?em Petrem, který nesta?il reagovat na mí? a ten skon?il jen t?sn? vedle jeho branky. Po zm?n? stran se nejprve zdálo, že aktivita hostujícího mužstva pon?kud ochabla. Opak byl ale pravdou. Ve 49.minut? zkušený Kraus vyhrál osobní souboj u p?lící ?áry v pravém k?ídelním prostoru a dlouhým k?ižným pasem vybídnul spoluhrá?e ke st?elecké p?íležitosti. V tomto okamžiku se zrodila rozhodující situace celého utkání. Po n?kolika odrazech mí?e mezi domácími a hostujícími hrá?i se v pokutovém území balón zastavil na kopa?ce Nováka a ten jej celkem nep?íliš prudkou, ale umíst?nou st?elou dostal do novopacké sít?. Od tohoto okamžiku se p?ece jenom za?ali více osm?lovat i domácí a aktivita host? m?la s p?ibývajícími minutami snižující tendenci. P?esto p?evýšovské brejky nenechávaly obranu Nové Paky ani na chvíli vydechnout. Blízko vyrovnáni byl st?ídající sedmnáctiletý dorostenec Viktor Vavrinec, který rybi?kou po Kulhánkov? centru donutil Petra výrazn?ji zasáhnout. I p?es zkušenost byli n?kte?í hostující hrá?i zbyte?n? p?emotivováni. Na tento fakt doplatil v 78.minut? p?evýšovský Kraus, který zcela nepochopiteln? neunesl situaci, že jej dovoleným fotbalovým zp?sobem p?ipravil o mí? o mnoho let mladší Kuba Vích a hrub? zezadu novopackého hrá?e u postranní ?áry fauloval. Hlavní arbitr Haltuf z Prahy ani chvíli neváhal a okamžit? poslal hrá?e P?evýšova ?ervenou kartou do sprch. P?esilovka byla dalším motiva?ním prvkem pro novopacké mužstvo poprat se minimáln? alespo? o remízu. Defenziva P?evýšova sestavená ze zkušených borc? mnoho hrá??m Nové Paky nedovolila. Naopak hosté i oslabeni p?i jednom z brejk? nast?elili b?evno Kanavalovy branky. Remízu nakonec m?l na kopa?kách v nastaveném ?ase agilní exjablonecký Petr Kulhánek, ke kterému se odrazil v pokutovém území P?evýšova mí? po vysokém centru. Le? st?ela novopackému fotbalistovi v?bec nesedla a mí? skon?il vedle branky nereagujícího hostujícího gólmana Petra. Porážka na domácím trávníku sice mrzí, ale rozhodn? není žádnou tragédii. V p?íprav? na utkání 5.kola ve Dvo?e Králové absolvují Novopa?tí v úterý 6. zá?í od 17:00 hodin na svém h?išti p?átelský zápas s ú?astníkem ?FL, prvoligovou rezervou FK Mladá Boleslav.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 03. 09. 2011 | 2060 přečtení |