1.KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FC HRADEC KRÁLOVÉ "B" 1:0

1.FK NOVÁ PAKA - FC HRADEC KRÁLOVÉ "B" 1 : 0 (1:0)

N.Paka : Kanaval - Ma?í, Ptá?ek, Kazda,Vích - Urbanec (91.?okina) Rozséva?, Brož, Kulhánek - Mi?kal (73.Povr) Bažík (88.Fišar).
Trenér : Josef Hloušek.
Branka : 36.Mi?kal

V úvodním kole nového sout?žního ro?níku divize "C" p?ivítali novopa?tí fotbalisté na svém stadionu v Jírových sadech prvoligovou rezervu FC Hradec Králové. Po pohárovém výprasku od Bohemians 1905 bylo pot?eba psychicky zvednout mužstvo a zvládnout úvodní duel. To se nakonec trenéru Josefu Hlouškovi povedlo a t?i body z?staly v Nové Pace. Svoji úsp?šnou premiéru si na postu branká?e domácího mužstva odbyl Libor Kanaval, gólman, který p?išel t?sn? p?ed tímto utkáním na hostování z FK Mladá Boleslav. Hostující trenér Miloš Mejtský p?ivezl do Nové Paky velice mladé mužstvo, rekrutující se z úsp?šného dorosteneckého kolektivu královéhradeckých "votrok?", který se v uplynulé sezón? stal mistrem republiky této v?kové kategorie. Nejvýrazn?jší osobností mužstva hostí byl bezesporu st?íbrný medailista z nedávno skon?eného mistrovství Evropy hrá?? do 19 let, branká? Tomáš Koubek. Prom?nlivé po?así nakonec p?ipravilo hrá??m celkem p?íznivé podmínky. Zápas byl zpo?átku pro diváky celkem málo zajímavý, nebo se sice útoky st?ídaly na obou stranách, ale zajímavých moment? p?ed ob?ma brankami bylo jako šafránu. S p?ibývající dobou dostali oba branká?i šanci prokázat svoje um?ní a ti ve svých zákrocích nechybovali a p?inášeli tak jistotu do obran obou kolektiv?. Defenzivní ?ady na obou stranách pracovaly rovn?ž spolehliv? a tak slibné st?elecké p?íležitosti byly v?tšinou eliminovány ob?tavými zákroky obránc?. První gólová šance domácího mužstva skon?ila ješt? nep?esností ve finální p?ihrávce, ale ve 36.minut? se již Novopa?tí radovali z vedoucí, nakonec i jediné, rozhodující branky. Bažík zakombinoval v k?ídelním prostoru s Víchem a na jeho p?ihrávku do pokutového území perfektn? nab?hl Mi?kal a hned z první nekompromisn? poslal mí? za Koubkova záda. Hosté po této brance zvýšili aktivitu na p?li soupe?e a n?kolikrát nebezpe?n? zahrozili, ale Kanaval v brance byl pozorný. Po zm?n? stran byl výsledek zápasu stále otev?ený. Bylo by hrubou chybou, kdyby domácí za?ali bránit jednobrankové vedení proti soupe?i t?chto kvalit. To se tak nestalo, ale královéhradecká rezerva byla minutu od minuty nebezpe?n?jší a hojn? zam?stnávala obranu domácího mužstva. Novopa?tí se snažili kontrovat rychlými protiútoky, které však v n?kolika p?ípadech byly i pro Koubka d?vodem k zásahu. P?kným fotbalovým momentem byla d?lovka Kulhánka, kterou s bravurou královéhradecký gólman vyrazil nad b?evno své branky. V 72.minut? byl blízko zvýšení skóre novopacký Urbanec, jehož lob zastavilo b?evno Koubkovy svatyn?. Odražený mí? však dokázali hostující obránci uklidit do bezpe?í. V záv?ru zápasu se hrálo již vabank. Novopa?tí se více s p?ibližujícím záv?rem p?ece jenom zam??ili na udržení jednobrankového vedení a hosté usilovali alespo? o vyrovnání. Tomuto zám?ru cht?l pomoci branká? Koubek, který se p?i standardní situaci p?esunul až do pokutového území Nové Paky. Domácí nakonec vít?zství uhájili a p?ipsali si tak d?ležité t?i body z úvodního utkání do divizní tabulky. Stínem zápasu však nakonec bylo nezavin?né zran?ní st?elce jediné branky utkání exjabloneckého Jakuba Mi?kala, který musel v 73.minut? po podvrtnutí levého kolene h?išt? opustit. V??me, že se nebude jednat o nic vážného, nebo již o p?íštím víkendu, kdy v Nové Pace prob?hne Hrubá pou, budou novopa?tí fotbalisté hostit v sobotu 20.srpna od 17:00 hodin ve druhém kole mužstvo FK Turnov - P?n?ín.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 13. 08. 2011 | 2199 přečtení |