ONDRÁŠOVKA CUP - 2.KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - BOHEMIANS 1905 0:7

1.FK NOVÁ PAKA - BOHEMIANS 1905 0 : 7 (0:4)

N.Paka : Volšík - Ma?í, Ptá?ek, Jisl (59.Kazda),Vích (82.Fišar) - Urbanec, Rozséva?, Brož, Kulhánek - Mi?kal , Bažík (64.Povr) .
Trenér : Josef Hloušek.

Branky : 18.,29., 50.(11m) Budínský, 45.,62. Moravec, 38.Michálek, 81.Škoda.

V p?edve?er stého výro?í založení organizované kopané v Nové Pace hostili novopa?tí fotbalisté na svém stadionu v Jírových sadech v rámci 2.kola národního poháru "Ondrášovka Cup" aktuáln? t?etí mužstvo Gambrinus ligy Bohemians 1905. Zápas sebou nesl krom? sportovních p?íprav i náro?né organiza?ní úkoly pro po?adatele z d?vodu bezpe?nosti nejen hrá??, ale i divák?. V této oblasti lze konstatovat, že Novopa?tí organiza?n? usp?li i p?es drobné nedostatky, které však tém?? patnáct stovek divák? dokázalo pochopit. Horší to však již bylo na hrací ploše, kde domácí vyfasovali pom?rn? velký brankový p?íd?l. Trenér klokan? Pavel Medynský do úvodu zápasu postavil jedenáctku, ve které dal p?íležitost i hrá??m, kte?í nepat?í do základní jedenáctky tohoto populárního pražského klubu. Na h?išti se tak neobjevily opory S?ozík, Nikl, Hartig a st?elec Škoda nastoupil až v 73.minut?. Svoji premiéru si v domácím mužstvu na postu trenéra odbyl zkušený Josef Hloušek, který byl v minulosti n?kolik sezón i trenérem mužstva z Vršovic. Poprvé novopacký dres oblékli Jakub Mi?kal z Arsenalu ?eská Lípa, Ji?í Povr ze Slovanu Liberec a staronov? i Petr Kazda, který naposledy hájil barvy RMSK Cidlina Nový Bydžov. Zápas od úvodního hvizdu se nevyzna?oval nijak vysokým tempem, hra se p?elévala od jedné šestnáctky ke druhé a ani na jedné stran? nemuseli branká?i nijak vážn? zasahovat. V 18.minut? však hosté šli do celkem laciného vedení, které hrub? ot?áslo s psychikou domácích. Talentovaný Budínský nap?áhl z poza šestnáctky a jeho slabá nepovedená st?ela skon?ila až v síti p?ekvapeného branká?e Volšíka, který na pokus hostujícího hrá?e ani nereagoval. Na druhé stran? h?išt? Bažíkovu st?elu branká? Bohemians Marek lehce kryl. Ve 23. minut? hosté z rychlého protiútoku p?e?íslili soupe?e p?ed jeho šestnáctkou a zde gólman Volšík p?edvedl brav?rní zákrok proti st?ele z bezprost?ední blízkosti. Po p?lhodin? hry však celek Gambrinus ligy p?edvedl nápaditou kombina?ní akci na jejímž konci byl op?t mladý Budínský a Bohemka šla do dvoubrankového vedení. T?etí úsp?ch Pražan? však jde hodn? na vrub domácího branká?e Volšíka, který pozd?ji reagoval na k?ižnou, ne nijak prudkou, st?elu Michálka. V poslední minut? první p?le dostali domácí další úder z kopa?ky Moravce, který postupoval zcela sám na Volšíka. Po zm?n? stran se tak již více hrálo pouze o výši brankového rozdílu, kterým klokané doská?í do t?etího kola Ondrášovky. V 50.minut? rozhod?í Vá?a posoudil obranný zákrok domácího Jisla celkem p?ísn? ve vztahu k bránícímu hrá?i a na?ídil pokutový kop, který prom?nil Budínský ve sv?j t?etí a hostující pátý úsp?ch. V 62.minut? ješt? Moravec dorazil Volšíkem vyražený mí? do novopacké sít? pošesté. Kone?nou podobu výsledku ud?lal st?ídající kanonýr Škoda, který tvá?í v tvá? nedal novopackému branká?i šanci zasáhnout. Kone?ný sedmibrankový rozdíl tak jen dokumentuje sou?asnou sílu a pohodu mužstva Bohemians, jehož výsledky, bez ohledu na vystoupení v Nové Pace, nejsou rozhodn? žádným p?ekvapením. Domácí musí na tuto lekci rychle zapomenout a p?ipravit se na úvodní divizní zápas ve kterém p?ivítají v sobotu 13.srpna 2011 od 17:00 hodin v Jírových sadech prvoligovou rezervu FC Hradec Králové.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 10. 08. 2011 | 2575 přečtení |