ONDRÁŠOVKA CUP - 1.KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FC VELIM 3:2

Do Nové Paky p?ijede ligová Bohemka ...

1.FK Nová Paka ? FC Velim 3:2 (2:0)

Fakta ? branky: 3. vlastní, 35. Brož, 54. Kulhánek ? 64. Vácha, 81. Regner. Rozhod?í: Dujsík (Opatovice). ŽK: 3:2. Diváci: 130. Polo?as: 2:0.
1. FK Nová Paka: Volšík ? Ma?í (73. Knapp), Ptá?ek, Jisl, Fišar ? Vích, Rozséva?, Brož, Urbanec ? Bažík (90. Šnajdr), Kulhánek.
Miroslav Jeník, trenér 1. FK Nová Paka: ?M?li jsme velmi dobrý vstup do utkání, v dalším pr?b?hu jsme p?idali druhý gól. Vyšel nám i vstup do druhé p?le, ale potom jsme zápas zbyte?n? zdramatizovali vlastními chybami, které soupe? potrestal. Utkání jsme nakonec zvládli, z vít?zství mám radost a všichni se t?šíme na Bohemku.?
2. kolo: 1. FK Nová Paka ? Bohemians 1905.

Po ne?ekaném vít?zství v p?edkole poháru Ondrášovka Cup na h?išti svého divizního soupe?e v Ústí nad Orlicí, p?ivítali fotbalisté v sobotu na Letním stadionu v Jírových sadech, v prvním kole této sout?že, dalšího divizioná?e, mužstvo FC Velim, který skon?il v minulém sout?žním ro?níku na t?etím míst? a z posledního mistrovského utkání v Nové Pace si odvezl t?i body. Za drobného, ale vytrvalého dešt?, se z jedné t?etiny obm?n?né, proti jarní sezon?, domácí mužstvo, usadilo na polovin? host? a snažilo se nátlakovou hrou rozbít jeho zkušenou obranu. To se poda?ilo již ve t?etí minut?, kdy roh Ma?ího umístil obránce, tísn?ný Ptá?kem, p?kným ?koní?kem? do vlastní branky. Tlak pokra?oval dále, p?knou kombinaci ve 14. minut? zakon?ila te?ovaná st?ela Brože na rohový kop, který se zahrával hned t?ikrát po sob?. Ve 26. minut? se p?edvedli i nebezpe?ní hosté a st?elu jejich kapitána Vajgla, ze dvaceti met?, vytáhl, perfektn?, Volšík z horního rohu branky. Ve 35. minut? p?išla další pohledná úto?ná akce a Brož nádhernou st?elou z p?tadvaceti metr? nedal Hrdinovi v brance žádnou šanci a zvýšil na nad?jných 2:0. Ve 40. minut? centroval zleva hostující Melechovský a nep?esný zásah Ptá?ka skon?il t?sn? vedle vlastní branky. St?elu téhož hrá?e, na za?átku druhého polo?asu, po novopackém dlouhém autovém vhazování, vyrážel branká? hostí reflexivn? nohou. V 54. minut? už to bylo 3:0. Branká? pouze vyrazil tvrdou st?elu po zemi, ale Kulhánek prudkou st?elou skóroval. Zhruba od 60. minuty se vývoj za?al otá?et a hosté ješt? pr?b?h zdramatizovali, po brance Váchy, jehož st?elu te?ovala obrana, v 64. minut?, a Regnera v 81. minut?. V hektickém záv?ru však domácí vít?zství udrželi a Nová Paka se tak m?že t?šit na start ligové Bohemky ve druhém kole poháru, ve st?edu 10. srpna. Domácí mužstvo podalo výborný výkon, hlavn? v prvním polo?ase, noví hrá?i dob?e do mužstva zapadli a, alespo? podle tohoto utkání, se jeví, že by mohli být víc než rovnocennou náhradou t?ch, kte?í odešli. A je možné, že se ješt? n?jaká posila v mužstvu, do zahájení mistrovských zápas?, objeví. Zápas ?ídili s p?ehledem hlavní rozhod?í Dujsík (Opatovice) a asistenti na pomezí Valenta (Letohrad) a Morávek (Pardubice).

?Tentokrát jsme si to nezasloužili, abychom hráli s Bohemkou,? ?ekl trenér Velimi Jakub Stach po zápase. To jeho prot?jšek, domácí trenér Miroslav Jeník, byl spokojený, i když mužstvo zápas zdramatizovalo. Podle jeho slov se všichni na Bohemku už moc t?ší.