ONDRÁŠOVKA CUP - P?EDKOLO : JISKRA ÚSTÍ n.O. - 1.FK NOVÁ PAKA 0:1

Jiskra ÚSTÍ n.Orlicí - 1.FK NOVÁ PAKA 0 : 1 (0:0)

N.Paka : Volšík - Ma?í, Ptá?ek, ?okina, Jisl - Fišar, Rozséva?, Po?ta, Bažík - Vavrinec, Kalenda (85.Svoboda).
Trenér : Miroslav Jeník
Branka : 57.min Ma?í (11m)

Los p?edkola Ondrášovka cupu poslal novopacké fotbalisty na h?išt? nejvzdálen?jšího divizního soupe?e do Ústí nad Orlicí. Vzhledem k brzkému termínu tohoto zápasu nastoupili hosté v dosti improvizované sestav? z d?vodu dosud neukon?ených administrativních akt? registrace potencionálních posil pro nadcházející podzimní ?ást mistrovských utkání. Nad o?ekávání se prezentovala narychlo sestavená dvojice hrotových úto?ník? Vladimír Kalenda a tém?? o dvacet let mladší dorostenec Viktor Vavrinec. Stav hostujícího mužstva a tiskem avizovaní favorité z Ústí n.Orlicí byly p?edur?ujícími faktory vývoje utkání a postupu do 1.kola tohoto poháru. Po?átek zápasu byl oboustrann? opatrný. Domácí hý?ili aktivitou p?edevším ve st?edu h?išt?, hosté se snažili rychlými kontry p?ekonávat soupe?ovu defenzivu. V první brankové situaci domácího mužstva brav?rn? zakro?il novopacký gólman Ond?ej Volšík, zap?j?ený z Hradce Králové za Radima Ottmara. O n?kolik minut pozd?ji na druhé stran? zabránil skórování Vavrincovi v poslední chvíli v?asným vyb?hnutím branká? Neoral. Stejným zákrokem se prezentoval Volšík p?i podobné gólové šanci Ústí. Blízko otev?ení skóre zápasu byli domácí ve 40.minut?, kdy hosty zachránila "dob?e postavená" ty? branky. Bezbrankový polo?as dával šanci ob?ma mužstv?m rozhodnout zápas ve druhé p?ta?ty?icetiminutovce. V jejím úvodu byli nebezpe?n?jší hosté, kte?í se po n?kolika povedených kombina?ních akcích dostávali na dost?el Neoralovy svatyn?. V 57.minut? se p?kn? uvolnil v pokutovém území domácích "?erstvý novomanžel" Honza Rozséva? a byl ústeckým obráncem stažen k zemi. Hlavní arbitr Myška ukázal nekompromisn? na zna?ku pokutového kopu. Exekutorem se stal Honza Ma?í a ten se v poslední dob? v t?chto situacích nemýlí. Stejn? tomu bylo i tentokrát, kdy poslal branká?e Neorala na druhou stranu a vst?elil tak rozhodující branku zápasu. Domácí poté zvýšili aktivitu, ale defenziva host? a ve dvou p?ípadech op?t branká? Volšík již další zm?nu skóre nep?ipustili. Naopak trestný kop Bažíka na druhé stran? h?išt? jen t?sn? minul levou šibenici domácí branky. Záv?re?nému náporu Novopa?tí odolali a by p?ekvapiv?, ale zasloužen? postoupili po jednobrankovém vít?zství do 1.kola Ondrášovka cupu, kdy v sobotu 30.?ervence 2011 od 17:00 hodin p?ivítají na svém stadionu v Nové Pace Jírových sadech dalšího divizního soupe?e ze st?edních ?ech, FC Velim. Vít?ze tohoto utkání potom ?eká v domácím prost?edí mužstvo Gambrinus ligy Bohemians 1905, což je pro oba aktéry 1.kola celkem motivující faktor a pro diváky atraktivní podívaná.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 24. 07. 2011 | 2239 přečtení |