24. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FC HRADEC KRÁLOVÉ "B" 2:1

1.FK NOVÁ PAKA - FC HRADEC KRÁLOVÉ "B" 2 : 1 (1:0)

N.Paka : Ottmar - Ma?í, Ptá?ek, ?okina, Jisl - Po?ta, Rozséva?, Makula (75.Svoboda) , Koza - Král (72. Fišar), Bažík.
Trenér : Vlastimil Frýdek.
Branky : 40. Král, 68. Král - 78. Hruška

Ve 24.kole divizní skupiny "C" p?ivítali novopa?tí fotbalisté na svém stadionu v Jírových sadech prvoligovou rezervu královéhradeckých votrok?. Zatímco hosté se vezou na vít?zné vln?, domácí na ja?e výsledkov? dosti tápou. Objektivn? však nutno p?iznat, že d?vody k t?mto fakt?m jsou jasné a není se tedy pot?eba nad nimi pozastavovat. Hostující trenér Pavel Mat?jka p?ivezl do Nové Paky celkem mladé mužstvo, tentokrát bez prvoligových pendl?. Domácí lodivod Vlastimil Frýdek postrádal, z již tak úzkého kádru, distancovaného Jozefa Bandu a zran?ného Lukáše Musila. Zápas za?ali královéhrade?tí mladíci sebev?dom?. Jejich hra byla plná pohybu, pom?rn? dobré kombinace, ale v zakon?ení byli votroci pon?kud bezzubí. V n?kolika p?ípadech dob?e zasáhl novopacký gólman Radim Ottmar, který tak byl op?t skute?nou oporou novopacké družiny. Domácí herní projev soupe?e o?ekávali a tudíž i svoji taktiku k tomuto zp?sobu boje p?ipravili. Dlouho však brejky vedené p?es oba hroty nevedly k úsp?šnému zakon?ení. Defenziva soupe?e pracovala bezchybn?. S p?ibývajícími minutami však i aktivita host? postupn? slábla a n?kolikrát byl v permanenci i na druhé stran? h?išt? branká? Knobloch. Ve 40.minut? se fatální chyby v obranné ?innosti dopustil zkušený hostující obránce N?me?ek, když hlavou poslal do brejku na vlastní branku Míru Krále a ten nabídnutou šanci prom?nil ve vedoucí branku. Ot?esení hosté mohli do polo?asové p?estávky inkasovat ješt? jednou. Král se protáhl s mí?em u brankové ?áry a p?edložil jej Ma?ímu, na jehož pokus nedosáhl ve skluzu p?ed prázdnou brankou o n?kolik centimetr? Po?ta. Po zm?n? stran dlouho defenzivní ?innosti obou mužstev p?evyšovaly ofenzivu. Hra byla oboustrann? vyrovnaná a souboje se odehrávaly p?edevším mezi ob?ma šestnáctkami a šancí ke vst?elení branky ubývalo. Královéhrade?tí se snažili hrozit ze standardních situací, ale novopacká obrana tentokrát t?mto snahám odolávala. V 68.minut? poslal Bažík ideální p?ihrávku za obranu soupe?e a agilní Král utekl podruhé bránícím hrá??m a tvá?í v tvá? nedal šanci branká?i Knoblochovi zasáhnout a poslal domácí do dvoubrankového vedení. O deset minut pozd?ji ješt? vyk?esal host?m nad?ji na bodový zisk st?ídající Hruška, který dorazil Ottmarem vyražený mí? do novopacké sít? a kontaktní brankou ješt? zdramatizoval záv?r zápasu. Zbylých dvanáct minut utkání se sice vyzna?ovalo p?evahou hostujícího mužstva, ale pozorn? bránící domácí tým již vyrovnání nep?ipustil. Po podzimním debaklu 1:7, který utrp?li Novopa?tí na h?išti Nového Hradce Králové od rezervy votrok?, tentokrát, by ne takovým rozdílem, domácí soupe?i porážku oplatili. Po n?kolika nep?íliš poda?ených vystoupeních Nové Paky v divizních mistrovských utkáních jara je nutno konstatovat, že sobotní výkon již snesl p?ísn?jší kritéria. V následujícím kole budou Novopa?tí mít volno, nebo za normálních okolností by startovali v Pardubicích na h?išti FK AS, ale tento soupe? po podzimní ?ásti divizní sout?ž opustil. Za ?trnáct dní tak budou novopa?tí fotbalisté op?t hrát na domácím trávníku, kde p?ivítají v krajském derby utkání celek z Náchoda, kterému rovn?ž dluží oplatit porážku z podzimu ze h?išt? v B?lovsi 1:4. Domácí hrá?i by také cht?li touto cestou pod?kovat p?íznivc?m za p?íkladnou podporu v mistrovských utkáních.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 07. 05. 2011 | 1995 přečtení |