16.KOLO : FK TRUTNOV - 1.FK NOVÁ PAKA 2:0

BEZBODOVÝ JARNÍ START

FK TRUTNOV ? 1.FK NOVÁ PAKA 2 : 0 (0:0)

N.Paka : Ottmar ? Jisl, Ptá?ek, ?okina, Ma?í (60.Musil) ? Svoboda, Rozséva?, Koza (60.Makula), Král ? Po?ta (76.Fišar), Banda.
Trenér : Vlastimil Frýdek.

K zahajovacímu jarnímu mistrovskému diviznímu utkání zajížd?li novopa?tí fotbalisté do Krakonošova m?sta, kde na um?lé tráv? stadionu Osvobození jim byl soupe?em domácí celek, FK Trutnov. Nov? vzniklá tabulka divizní skupiny ?C? po odstoupení FK AS Pardubice byla hodn? poznamenána na svém dnu, kam se rychle propadli i fotbalisté Trutnova a ani Nová Paka není tomuto pásmu nijak vzdálena. Z tohoto d?vodu jsou utkání mezi soupe?i, kte?í nemají body na rozdávání, pom?rn? zásadní. Novopackému trenéru Vlastimilu Frýdkovi nebyl sice ješt? k dispozici uzdravený Marcel Bažík, ale naopak svoji mistrovskou premiéru si odbyl Kamil Makula, d?íve hrá? SK Semily. Zápas se hrál za p?kného slune?ného jarního po?así p?ed celkem slušnou diváckou kulisou. Úvod utkání byl oboustrann? opatrný, oba dva celky vy?kávaly, s ?ím soupe? do boje vyrukuje. Po úvodní ?tvrthodince se za?aly rodit i dobré st?elecké p?íležitosti. V té první se ocitl trutnovský Hejna, který dostal ideální p?ihrávku od Holubce a tvá?í v tvá? si nedokázal poradit s branká?em Ottmarem, který mu bravurn? sebral mí? z nohy. O n?kolik minut pozd?ji se zase mohli radovat na druhé stran? Novopa?tí. Nejprve gólman Šastný vyt?snil Král?v trestný kop nad svoje b?evno a poté se v pokutovém území zalekl šance Ma?í a místo klidu p?i zakon?ení nohou volil hlavi?ku, která nebyla pro ochránce trutnovské svatyn? v?bec nebezpe?ná. Stínem první p?le bylo nezavin?né zran?ní domácího Makovského, který musel s tržnou ranou na hlav? opustit h?išt? a vyhledat pomoc v trutnovské nemocnici. Po zm?n? stran domácí fotbalisté zahájili o poznání aktivn?ji a získali pom?rn? zna?nou územní p?evahu, která tak byla pro další vývoj zápasu asi rozhodující. Již ve 49.minut? lovil Ottmar mí? ze své sít?. Branka však nebyla uznána pro ofsajdové postavení zakon?ujícího hrá?e. Pro hosty však ani toto nebylo velkým varováním. V 55.minut? se dopustil Jisl fatální chyby u brankové ?áry, kdy nechával mí? dojít do zázemí, soupe? však tento zám?r vystihl mí? udržel na hrací ploše a následná p?ihrávka p?ed prázdnou branku našla rozeb?hnutého Kamitze, pro n?hož nebylo problémem dopravit regulérním zp?sobem mí? do branky. Poté Trutnovští s p?ibývajícími minutami za?ali ?ím dále více bránit svoje hubené vedení a Novopa?tí p?ebírali ot?že zápasu. Jejich úto?né snažení však postrádalo d?raz, p?esnost a moment p?ekvapení. P?esto byli v n?kolika p?ípadech blízko vyrovnání. Svobodova pohotová st?ela z hranice šestnáctky šla mimo trutnovskou branku. Další Král?v trestný kop z poza velkého vápna sta?il Šastný op?t vyrazit na rohový kop. Nejblíže vyrovnání byl v 75.minut? Po?ta, který zakon?oval z ostrého úhlu pohlednou kombina?ní akci, které p?edcházela spolupráce Makuly a Svobody. Le? bohužel mí? skon?il na bo?ní síti svatyn? domácích a st?ílející Po?ta v trutnovské nemocnici. Po zakon?ení byl novopacký úto?ník celkem ost?e zasažen bránícím hrá?em kopa?kou do hlavy. V záv?ru zápasu se Král p?kn? prohá?koval v pravém k?ídelním prostoru k zakon?ení, ale Šastný op?t sta?il kone?ky prst? zasáhnout a poslat mí? mimo svoji branku. V 90.minut?, v dob? , kdy již hráli hosté vabank, domácí upravili z brejkové situace Hejnou výsledek na kone?ných 2:0 ve sv?j prosp?ch. Jarní start tak Novopackým nevyšel. Nyní je pot?eba se soust?edit na další utkání. Tím nejbližším bude sobotní okresní derby na M?stském stadionu v Ji?ín?, kde bude Nová Paka hostem na um?lé tráv? domácímu SK s netradi?ním za?átkem od 10:15 hodin.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 13. 03. 2011 | 2538 přečtení |