14. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - SK HORNÍ M?CHOLUPY 2:1

1.FK NOVÁ PAKA - SK HORNÍ M?CHOLUPY 2 : 1 (0:0)

N.Paka : Ottmar - Ma?í, Kout, ?okina, Jisl - Fišar (78.Melaga), Koza (61.Po?ta), Filip, Rozséva? - Banda, Bažík.
Trenér : Vlastimil Frýdek.
Branky : 67.Banda(11m) 1:0, 89.Po?ta 2:0, 91.Podskuba 2:1

Ve 14. kole divize "C" p?ivítali novopa?tí fotbalisté na svém stadionu v Jírových sadech jediného pražského zástupce v této sout?ži, mužstvo Horních M?cholup. Problémy se sestavením mužstva v záv?ru podzimní ?ásti nadále provázejí trenéra domácího celku Vlastimila Frýdka. Absenci Martina Ptá?ka a Lukáše Musila rozší?il ješt? potrestaný Miroslav Král . Ur?itou náplastí tak nakonec byl návrat na trávník distancovaného Marcela Bažíka. Naopak, M?cholupští po špatném vstupu do sout?že postupn? zvedají hlavu a stoupají tabulkou vzh?ru sm?rem k její špi?ce (p?ed utkáním ztráceli 2 body na vedoucí Letohrad). Zápas se hrál za stálého mírného dešt?, což se projevovalo s p?ibývajícími minutami na terénu hrací plochy. Úvod utkání pat?il Pražan?m, kte?í svoji aktivní hrou zam?stnávali defenzivu domácích, která v posledních utkáních rozhodn? nebyla silnou stránkou novopackého mužstva. V 10. minut? však hosty oslabil Klír, který byl na pokyn asistenta hlavního rozhod?ího vylou?en za svoji nedisciplinovanost. V následujícím hracím ?ase však p?esilovka domácích nebyla na h?išti v?bec znát. Naopak, hosté se dob?e pohybovali, využívali svých postav v osobních soubojích a už v?bec nešet?ili d?razem v soubojích o mí? i mimo n?j. Domácí se sice snažili prosadit kombina?ní hrou, ale množstvím nep?esných p?ihrávek se p?ipravovali o možnosti dobrého zakon?ení. První polo?as tak nep?inesl pro diváky nijak atraktivní duel, nebo se hrálo bez brankových p?íležitostí a st?elbou hrá?i na obou stranách hodn? šet?ili, nebo jejich p?esnost nebyla zrovna ideální. Po zm?n? stran dlouho pokra?oval spíše boj, než pohledný fotbal. M?cholupští se snažili využít postav svých hrá?? a hrozili p?edevším ze vzduchu, což ?inilo domácím obránc?m zna?né problémy. ?asto i s vyp?tím všech sil však hosty do zakon?ení nepustili. Z letargie se domácí mužstvo snažil probudit v 67.minut? Rozséva?, který po p?esné kombinaci pronikl s mí?em do pokutového území soupe?e a byl hostujícím obráncem nedovoleným zp?sobem poslán na trávník. K na?ízené penalt? se postavil Banda, který v úvodu letošní sezóny oblékal práv? dres Horních M?cholup a nedal šanci branká?i Zají?kovi zasáhnout a získal tak domácím jednobrankové vedení. Hosté poté zvýšili svoji aktivitu a rozhodn? se necht?li s porážkou v Jírových sadech smí?it. Novopa?tí však n?kdy i se št?stím dokázali útok?m host? ?elit. V 89.minut? p?ešli domácí do brejkové situace, kdy hostující hrá?i propadli na polovin? soupe?e a na jediného obránce se tak ?ítila trojice novopackých fotbalist?. Kombinace po ose Banda, Bažík, Po?ta a zakon?ení posledn? jmenovaného byla asi tou nejpohledn?jší akcí celého zápasu. Dvoubrankové vedení však zp?sobilo, že soust?ed?nost n?kterých domácích hrá?? nebyla již v nastaveném ?ase na pat?i?né úrovni, ?ehož využili hosté a st?ídající Podskuba z bezprost?ední blízkosti poslal mí? za Ottmarova záda. Snížení stavu však již bylo tím posledním d?ležitým momentem, který se v letošní podzimní ?ásti na stadionu v Jírových sadech v Nové Pace odehrál. K záv?re?nému podzimnímu utkání zajížd?jí Novopa?tí v ned?li 14.listopadu 2010 do Velimi, kde má utkání podzimního 15.kola divize "C za?átek ve 14:00 hodin.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 06. 11. 2010 | 2180 přečtení |