8. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FK P?N?ÍN TURNOV 1:1

1.FK NOVÁ PAKA - FK P?n?ín TURNOV 1 : 1 (0:0)

N.Paka : Ottmar - Kout, Ptá?ek, ?okina, Ma?í - Rozséva? , Koza, Filip, Jisl (57.Bažík) - Po?ta (83.Melaga),Král.
Trenér : Vlastimil Frýdek.

Branky : 73. Král (Voká?ek vlastní) - 62. Vav?ich

Ve 8.kole divize "C" p?ivítali novopa?tí fotbalisté na svém stadionu v Jírových sadech mužstvo ze dna tabulky, FK P?n?ín-Turnov. Hosté se již v uplynulém sout?žním ro?níku zachra?ovali v této sout?ži v hodin? dvanácté a ani úvod letošního ro?níku zatím nenazna?uje, že by došlo k n?jakému výraznému obratu. Novopacký trenér Vlastimil Frýdek m?l p?ed utkáním po dlouhé dob? kompletní sou?asný kádr svého mužstva. Do branky Turnova se postavil dev?tat?icetiletý Radek Cimbál, který nakonec svým výkonem výrazn? p?isp?l k zisku bodu svého týmu. První polo?as tohoto duelu byl oboustrann? velice špatný. Úrove? hry jen t?žko snášela p?ívlastek "divizní". Hosté p?ijeli do Nové Paky s cílem zisku alespo? bodu a tomu pod?ídili taktiku. D?sledn? celou jedenáctkou bránili svoji polovinu h?išt? a využívali kombina?ních chyb domácího mužstva k rychlým protiútok?m. Na tento zp?sob hry nedokázali Novopa?tí nijak efektivn? zareagovat. Jejich úto?né snažení se z velké v?tšiny skládalo z dlouhých pas? z obranné linie na nabíhající hrá?e . ?asto se v tomto prostoru pohyboval osamocený Po?ta a ten byl obránci Turnova zcela pochopiteln? bez problém? uhlídán. Ani trestné kopy Krále, který se po n?kolikazápasové absenci vrátil na trávník, neskon?ily mezi ty?emi Cimbálovy svatyn?. Naopak Ottmar ve t?ech p?ípadech svým dobrým post?ehem uchránil domácím ?isté konto v této fázi hry. Paradoxem tak z?stalo, že nejnebezpe?n?jší situací pro Cimbála v prvním polo?ase byl vysoký lob zahrávaný tém?? z poloviny h?išt?, který krotil turnovský gólman až na poslední chvíli. Po zm?n? stran zpo?átku pokra?oval divácky neatraktivní duel, který však byl nadále otev?ený, nebo jakákoli chyba v defenziv? obou tým? mohla nakonec znamenat rozhodující okamžik a ztrátu všech bod?. S p?ibývajícími minutami byla územní p?evaha domácích markantn?jší, ale st?elecká efektivita byla více n?ž podobná té z první p?le. Oživení úto?né snahy p?inesl na h?išt? st?ídající Bažík, který n?kolikrát úsp?šn? zaú?adoval v levém k?ídelním prostoru, le? jeho centry do šestnáctky soupe?e nedokázal nikdo z domácích hrá?? zužitkovat. V 62.minut? však najednou uhodilo na druhé stran?. Z ojedin?lého protiútoku host? p?išla nebezpe?ná st?ela, kterou Ottmar vyrazil p?ed sebe a dorážka Vav?icha však již skon?ila v novopacké síti. Novopa?tí tak najednou byli v situaci, ze které se mužstvo na domácím trávníku dostává dle pr?b?hu utkání velice špatn?. P?esto novopacký tým nezpanika?il a i když velice t?žkopádn?, ale p?ece, pokra?oval v dobývání soupe?ovy branky. V 73.minut? pronikl p?kn? po levém k?ídle Král a jeho prudký p?ízemní centr p?ed Cimbála si turnovský obránce Voká?ek srazil do vlastní sít?. Vyrovnávací gól byl dalším impulsem pro pokus , i p?es nep?íznivý vývoj zápasu, strhnout vít?zství na svou stranu. V 76.minut? se aktivní Král šikovn? zbavil bránícího Selingera a jeho pokus tvá?í v tvá? Cimbálovi turnovský gólman reflexivn? vykopl do bezpe?í. Záv?r zápasu již tak byl pouhým marným dobýváním turnovské defenzivy, která však k ubrán?ní bodu v sobotu v Jírových sadech nepot?ebovala nijak zvláštní výkon, nebo hra domácích nebyla zrovna nejlepší. D?ležité bylo, že domácí i p?esto, že se jim hra neda?ila, zápas nevypustili a stále se snažili soupe?e poko?it. V dalším divizním utkání budou Novopa?tí hosty královéhradecké prvoligové rezervy v ned?li 3.?íjna od 10:15 hodin na h?išti Nového Hradce Králové.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 25. 09. 2010 | 2102 přečtení |