6. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - DV?R KRÁLOVÉ N.L. 1:0

HUBENÉ, ALE ZASLOUŽENÉ VÍT?ZSTVÍ DOMÁCÍCH

1.FK NOVÁ PAKA - DV?R KRÁLOVÉ 1 : 0 (0:0)

N.Paka : Ottmar - Melaga, Ptá?ek, ?okina, Ma?í - Kout (86.Jisl), Koza, Filip, Bažík (89.Fišar) - Po?ta, Rozséva?.
Trenér : Vlastimil Frýdek.
Branka : 76. Po?ta.

Ve 6.kole divize "C" hostovali na stadionu v Jírových sadech v derby utkání fotbalisté sousedního Dvora Králové. Oba dva soupe?i v minulém kole usp?li. Zatímco Novopa?tí p?ivezli t?i cenné body z Chrudimi za jednobrankové vít?zství, Královédvorští vyprovodili na svém h?išti dosavadního lídra tabulky FC Velim rekordním skóre 7:0. Domácím stále chyb?l v sestav? zran?ný Mirek Král. Poprvé od úvodního hvizdu rozhod?ího nastoupil v novopackém dresu David Melaga, nová posila z FC Olympia Hradec Králové. Soupe? díky kanonád? z minulého kola budil v domácích ur?itý respekt, kterého se však Novopa?tí b?hem n?kolika úvodních minut celkem bez problém? zbavili. Za?átek zápasu nabízel divák?m vyrovnaný boj, který se dlouho odehrával pouze mezi ob?ma šestnáctkami. Defenzivy obou kolektiv? pracovaly bezchybn? a to stejné lze ?íci i obou zkušených gólmanech Radimu Ottmarovi na stran? domácích i Martinu Tomkovi v brance Dvora Králové. S p?ibývajícím ?asem se p?ece jenom za?alo p?ed ob?ma brankami jisk?it. Hosté více kombinovali p?i p?echodu do úto?né fáze, domácí se snažili o jednoduché zakládání akcí s dlouhými pasy na náb?hy ofenzivní vazby záložník? a úto?ník?. Nejblíže skórování v prvním polo?ase byl Po?ta, jehož hlavi?ka po rohovém kopu skon?ila na b?evn? Tomkovy svatyn?. V záv?ru první p?le po dobývání královédvorské branky se poda?ilo host?m n?kolikrát p?ejít v brejku do p?e?íslení, ale finální zakon?ení t?chto nad?jných akcí v?tšinou ztroskotávala na špatných p?ihrávkách p?ed pokutovým územím Nové Paky. Po zm?n? stran se p?ece jenom více za?ala projevovat v?tší houževnatost, bojovnost a odhodlanost domácího mužstva v cest? za t?emi body. V n?kolika p?ípadech doslova ?aroval Tomek na brankové ?á?e. Bažíkova te?ovaná st?ela v 57.minut? zazvonila podruhé o b?evno soupe?ovy svatyn?. O n?kolik minut pozd?ji Bažík?v centr z levé strany proklouzl Tomkovi mezi rukavicemi a po dorážce skon?il v brance Dvora Králové. Hlavní arbitr Petr Šafránek z ?eských Bud?jovic však branku neuznal pro nedovolený zákrok na hostujícího gólmana. V další dobré p?íležitosti se ocitl novopacký Po?ta, který však dlouho otálel se st?elbou a byl obránci soupe?e p?ed zakon?ením zablokován. Podobná situace se však odehrála také v 76.minut? utkání, kdy dlouhý pas do pokutového území host? sklepnul Ma?í op?t pro Po?tu a ten st?elou bez p?ípravy prost?elil vše, co mu stálo v cest? a poslal mí? vedle pozd?ji reagujícího Tomka do královédvorské sít?. Celkem po?etná divácká kulisa t?í stovek divák? se p?ece jenom v utkání do?kala regulérní branky. Poté emoce na obou stranách za?aly vrcholit a karetní ohodnocení na sebe nenechala dlouho ?ekat. Vše však sneslo ur?ité hranice únosnosti. Co ale bylo unfair, to byl nepochopitelný brutální zákrok královédvorského Kruliše loktem do oblasti krku na novopackého Rozséva?e, za což k p?ekvapení všech p?ítomných dostal hostující obránce pouze žluté napomenutí. Stejné zákroky, které jsou však mediáln? transparentn?jší, jsou ve vyšších sout?žích trestány nepodmín?nými tresty na n?kolik zápas?, což by rozhodn? za tento proh?ešek Krulišovi "slušelo". P?esto se hosté p?ece jenom ?ervené karty v utkání do?kali. V 81.minut? si obhodil Kout bránícího Nováka a byl zastaven nedovoleným zp?sobem. Novák za tento zákrok uvid?l druhou žlutou kartu a musel tak p?ed?asn? opustit h?išt?. Zbývající ?as hrací doby se již nic významn?jšího na h?išti neudálo. Hosté však i o deseti nesložili zbran? a snažili se i v záv?ru zápasu o vyrovnání. Dob?e pracující jedenáctka domácích však již zm?nu skóre nep?ipustila. Celé novopacké mužstvo zaslouží za sobotní výkon pochvalu za bojovný kolektivní výkon.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 11. 09. 2010 | 2786 přečtení |