5.KOLO : AFK CHRUDIM - 1.FK NOVÁ PAKA 0:1

AFK CHRUDIM - 1.FK NOVÁ PAKA 0 : 1 (0:1)

N.Paka : Ottmar - Musil, Ptá?ek, ?okina, Ma?í - Kout, Koza, Filip, Bažík - Po?ta (85.Melaga), Rozséva?.
Trenér : Vlastimil Frýdek.
Branka : 42. Ptá?ek.

Ve 5.kole divize "C" hostovali novopa?tí fotbalisté v netradi?ním ?ase sobotního dopoledne na Letním stadionu v Chrudimi, kde jim soupe?em byl domácí celek AFK. V týdnu p?ed utkáním došlo v kádru novopackého mužstva ke dv?ma zm?nám. David Mindl odešel posílit sousední Lázn? B?lohrad, ú?astníka Královéhradeckého krajského p?eboru a naopak z této sout?že získali Novopa?tí Davida Melagu, který startoval v dresu královéhradecké Olympie. Trenér Vlastimil Frýdek však v sestav? nemohl po?ítat se zran?ným Mirkem Králem a z rodinných d?vod? ješt? také s Lukášem Jislem. Chrudimští za?adili do sestavy n?kolik hrá?? ro?níku 90 a 91 a ti sekundují zkušené dvojici exligových fotbalist? Petru Vladykovi a Radimu Holubovi. Zápas za?ali domácí ve velkém stylu, zatla?ili hosty na jejich polovinu a dobrým pohybem a kombinací jasn? soupe?e p?ehrávali. Již ve 3.minut? vyzkoušel Kroutil tvrdou st?elou z trestného kopu pozornost novopackého gólmana Ottmara. O n?kolik minut pozd?ji Ptá?ek odvrátil hlavou mí? t?sn? p?ed Holubem a zárove? také p?ed vlastním branká?em. K odraženému mí?i se dostal Vágner, jeho pokus hlavou do opušt?né novopacké svatyn? však skon?il na b?evn?. Poté se snažili Novopa?tí rychlými rušovými útoky zam?stnávat defenzivu soupe?e, ale krom? Bažíkovy nep?esné st?ely, nijak významn? Mrázka v brance Chrudimi neohrozili. Naopak, domácí p?i jedné ze standardních situací byli blízko úvodní brance zápasu, když Ottmara na brankové ?á?e hlavou zastoupil Ma?í. Územní p?evaha domácích byla z?ejmá, ale obrana host? pracovala pozorn? a p?edevším branká? Ottmar byl op?t oporou svého týmu. Ve 42.minut? zahrával Koza tém?? z poloviny h?išt? trestný kop. Jeho centrovaný mí? trefil z voleje parádn? Filip a mí? z jeho kopa?ky skon?il "angli?anem"o b?evno p?ed brankovou ?árou a d?razný novopacký kapitán Ptá?ek jej hlavou uklidil do chrudimské sít? a p?ekvapiv? tak dostal hosty do vedení. Poslední minuta první p?le však p?inesla další šanci domácích, le? zakon?ující fotbalista poslal nikým neatakován z bezprost?ední blízkosti mí? do náru?e branká?e Ottmara. Po zm?n? stran se p?ece jenom hosté více osm?lili a ve dvou p?ípadech byli blízko zvýšení svého vedení. Nejprve Rozséva? v dobré st?elecké p?íležitosti volil místo st?ely kli?ku na branká?e Mrázka, kdy se tak s mí?em dostal do ostrého úhlu a nemohl tedy úsp?šn? zakon?it. O n?kolik minut pozd?ji hledal p?ihrávkou v pokutovém území Chrudimi Kout zbyte?n? ješt? Po?tu, kterého sta?ili domácí obránci zablokovat. Od 60. minuty však Chrudimští zatla?ili hosty na jejich polovinu a stup?ovali sv?j tlak. Novopa?tí však zvládli brán?ní tohoto prostoru a i když n?kdy i se št?stím, nedovolili soupe?i skórovat. Domácí v n?kolika p?ípadech též zbyte?n? kombinovali na úkor jednoduchého zakon?ení. Branká? Ottmar dokázal vy?ešit n?kolik nebezpe?ných situací p?ed svoji brankou a tím tak také postupn? zvyšoval nervozitu, která byla z herního projevu domácích v záv?ru utkání markantní. Úplnou te?ku výsledku mohl ud?lat v 88.minut? ješt? st?ídající novic v dresu Nové Paky Melaga, který sám p?ed Mrázkem nezasáhl p?ihrávku z k?ídelního prostoru od Bažíka. Novopa?tí tak nakonec vedení uhájili do záv?re?ného hvizdu rozhod?ího Krupy a p?ipsali si tak d?ležité t?i body za vít?zství na h?iští kvalitního soupe?e. V následujícím kole p?ivítají na svém stadionu v Jírových sadech v sobotu 11.zá?í od 17:00 hodin v derby utkání fotbalisty sousedního Dvora Králové.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 04. 09. 2010 | 2064 přečtení |